Příjemnou noc, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Lup na dvoukoláku

Minulé úterý 3. června před patnáctou hodinou bylo přijato sdělení o podezřelém pohybu dvou osob u zadní zdi areálu bývalého Agrostroje. Hlídka v této oblasti zastihla jednoho z dvojice, a to muže s dvoukolákem. Ten měl na vozíku naložen různorodý železný materiál. Dvacetiletý mladík uvedl, že věci nalezl v křoví nedaleko bývalé zahrádkářské kolonie. Jeho tvrzení však jednoznačně vyvrátil pracovník firmy. Síto na písek i kovové upínáky byly firemní. Odhad odcizených věcí činil přibližně jeden tisíc korun. Pro podezření z přestupku proti majetku byla událost postoupena správnímu orgánu.

Čmajzla jí kabelku

Chvilka nepozornosti přinesla spoustu starostí. Své o tom ví žena, která si předminulou neděli 1. června při nakupování v centru města ponechala kabelku na rukojeti kočárku a poodešla k regálu s pečivem. Po chvilce se vrátila zpět, ale kabelku již nenašla. Okradená přivolané hlídce uvedla popis mladé ženy, která se kolem ní podezřele pohybovala. Strážníci provedli kontrolu okolí, ale tuto osobu nenalezli. Poškozená přišla o klíče od bytu, občanský průkaz a finanční hotovost v částce 800 korun.   

Očesávali kasárna

V pondělí 2. června dopoledne oznamovatel spatřil dva muže, jak se snaží ze střechy jedné z budov bývalých jezdeckých kasáren sundat střešní krytinu. Hlídka vstoupila do oploceného areálu, kde zastihla na odchodu dvě osoby. Pánové ve věku jednatřicet a čtyřiatřicet let se svorně doznali k přivlastnění plechu, který jim nepatřil. Zmačkané kovové pláty o celkové délce čtyř metrů jim byly odebrány. Pro podezření z přestupku proti majetku byla věc postoupena správnímu orgánu.

Čistili lampičku

Minulé pondělí 2. června před třiadvacátou hodinou bylo nahlášeno na linku 156 podivné jednání tří osob na Joštově náměstí. Oznamovatel měl obavu, zda nedochází k rozebírání sloupu veřejného osvětlení. Hlídka však na místě zjistila, že pánové v trávě čistili starou lampičku. I tak za oznámení strážníci děkují, vždy je lepší událost prověřit.

Škrabák nesl do sběrny

Žena z Prostějova si ve čtvrtek 5. června odpoledne povšimla muže, jak nese železný rošt, což se jí zdálo podezřelé. Navíc při cestě domů objevila i konkrétní místo, odkud by mohl škrabák na boty pocházet. Sběrač byl hlídkou objeven v Krapkově ulici. Tvrdil, že rošt našel u popelnic, tak si ho vzal a jde ho zpeněžit do sběrných surovin. Škrabák mu byl odebrán a umístěn zpět před vchod panelového domu, kam patřil. Devětatřicetiletý muž je tímto podezřelý z přestupku proti majetku. I kdyby rošt našel, podle zákona není dovoleno si nalezenou věc přivlastnit.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-