Příjemnou noc, dnes je úterý 27.10.2020
svátek slaví Šarlota a Zoe,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie_10Kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmatřicetiletého muže z Olomoucka, kterého obvinili ze spáchání zločinu podvod. Staršímu muži z Prostějovska se nabídl, že pro něj vymůže dluh. Důvěřivý podnikatel mu vyplatil více než stotisícovou zálohu. Netušil, že se stal obětí podvodníka!

„V době od září do listopadu loňského roku se vydával za pracovníka jedné ze společností na Olomoucku a pod smyšlenou historkou, že je pověřen vymáhat pohledávky za poskytnuté půjčky, nabídl své služby čtyřiašedesátiletému muži z Prostějovska. Od něho následně v několika případech vylákal celkem stotřicetčtyři tisíc korun. Ať už na údajné náklady spojené s vymáháním pohledávek, či případně za zprostředkování půjčky od bankovní společnosti. Takto získané prostředky však použil pro vlastní potřebu,“ popsala neuvěřitelný podvod Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.
Při dalším prověřování případu kriminalisté zjistili, že se nejedná o žádného nováčka v podvodnickém řemesle. „Sedmatřicetiletý muž se takového obdobného jednání dopustil již v nedávné minulosti. Ve středu čtvrtého června si převzal od prostějovských kriminalistů usnesení o zahájení trestního stíhání pro zločin podvodu, za který mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ dodala Urbánková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-