Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jednoduchá kořist
Minulou čtvrtek 3. července během dne vnikl zloděj do jednoho neuzamčeného domu v Plumlově. Otevřenými dveřmi vstoupil do bytovky a z přízemí odcizil zde odložené pánské jízdní kolo, dále vrtačku, šroubovák a přímočarou pilu. Krádeží věcí způsobil majitelům škodu za dvaadvacet tisíc korun.

Skoro tři promile
Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý dvaapadesátiletý muž z Prostějova, který byl minulé pondělí 30. června před sedmnáctou hodinou v Určické ulici kontrolován jako řidič vozidla Renault Laguna. U muže byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem měření 2,73 promile alkoholu v dechu. Podezřelému byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Bral i slivovici
Trestných činů krádeže vloupáním a porušování domovní svobody se dopustil neznámý pachatel, který v noci z pondělí 30. června na úterý 1. července v Kostelecké ulici v Prostějově po vypáčení zámku vnikl do sklepa, který se nachází v suterénu domu. Z objektu odcizil přístroj pro revize elektrických zařízení, akumulační vrtačku, utahovák, šroubováky, šest kufříků s elektrickým nářadím a materiálem. Ze sklepa si odnesl i šest litrů slivovice. Celkově tak majiteli způsobil škodu přes devětatřicet tisíc korun.

Užil pervitin a jel
Uplynulou středu 2. července před půlnocí kontrolovala policejní hlídka řidiče na ulici Jana Kuchaře v Prostějově. U osmadvacetiletého řidiče vozidla značky Citroen C5 byla provedena i dechová zkouška, která byla negativní, dále policisté provedli i zkoušku na jiné návykové látky. Test na drogy ukázal přítomnost látky Amphetamines/Methamphetamines/XTC. Řidič policejní hlídce sdělil, že v úterý dopoledne užil dávku pervitinu, také souhlasil s lékařským vyšetřením. Byla mu zakázána další jízda.

Straka na zahrádce
Policií v blíže neurčenou dobu během minulého týdne překonal zloděj zámek na brance u zahrádky v zahradní kolonii v ulici J. Křičky v Prostějově. Po vniknutí na zahrádku odcizil osm hliníkových plechových desek, železný kruhový stojan, tři železné profily, kovové mřížky a hydraulický válec s hadicí. Vše si pravděpodobně odvezl na dvoukolovém vozíku, který také zmizel ze zahrádky. Majitel škodu vyčíslil na dva tisíce korun.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-