Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 lupicPřesvědčujeme se o tom na každém kroku. Kvůli dluhům loupí i lidé, do kterých by to nikdy nikdo neřekl. To je i případ Stanislava Novotného, který dva dny po svých osmačtyřicátých narozeninách přepadl hernu na Žižkově náměstí. Nezaměstnaný muž tak chtěl po bouřlivém rozvodu vyřešit tíživou situaci svoji i svých dcer. Za loupež mu hrozilo až deset let vězení, nakonec vyvázl s podmínkou.

K přepadení herny na Žižkově náměstí došlo letos v lednu. Muž maskovaný látkovou taškou přetaženou přes hlavu vstoupil krátce před pátou hodinou ráno do herny, prudce chytil obsluhu za ruku, odvedl ji za barový pult a důrazně se dožadoval vydání peněz. Přitom jí hrozil lesklým kovovým hranolem, který vydával za pistoli. Z baru si nakonec odnesl 17,5 tisíce korun. Část z nich měl údajně dát svým dcerám.
Celý případ je ukázkovým příkladem rychlé práce policie i soudu. Díky notné dávce naivity lupiče však měli svoji roli v některých ohledech hodně usnadněnou. Stanislav Novotný totiž v době spáchání loupeže bydlel hned vedle přepadené herny v domě na Žižkově náměstí! Dalším vodítkem bylo i to, že hernu navštívil dvacet minut před samotnou krádeží. „Kupoval si cigarety a přitom se choval divně. Byl zpomalený a rozhlížel se po kamerách,” uvedla barmanka, která podezřelého muže nakonec poznala v jednom z hostů restaurace Beseda. I ta se přitom nachází přímo na Žižkově náměstí. Stanislav Novotný se k loupeži nakonec plně doznal. Učinil tak až poté, co policie na místě činu odhalila jeho pachovou stopu. Nicméně plné přiznání mu hodně pomohlo při rozhodování soudu o výši trestu. Za loupežné přepadení mu totiž hrozilo až deset let vězení. Nakonec vyvázl s třicetiměsíční podmínkou. „Kromě plného doznání ve váš prospěch svědčí i to, že jste v posledních dvaceti letech nebyl soudně trestaný,” odůvodnil soudce Petr Vrtěl.
Rozsudek je pravomocný, státní zástupce i odsouzený se na místě vzdali práva na odvolání.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments