Dobrý večer, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 lupicPřesvědčujeme se o tom na každém kroku. Kvůli dluhům loupí i lidé, do kterých by to nikdy nikdo neřekl. To je i případ Stanislava Novotného, který dva dny po svých osmačtyřicátých narozeninách přepadl hernu na Žižkově náměstí. Nezaměstnaný muž tak chtěl po bouřlivém rozvodu vyřešit tíživou situaci svoji i svých dcer. Za loupež mu hrozilo až deset let vězení, nakonec vyvázl s podmínkou.

K přepadení herny na Žižkově náměstí došlo letos v lednu. Muž maskovaný látkovou taškou přetaženou přes hlavu vstoupil krátce před pátou hodinou ráno do herny, prudce chytil obsluhu za ruku, odvedl ji za barový pult a důrazně se dožadoval vydání peněz. Přitom jí hrozil lesklým kovovým hranolem, který vydával za pistoli. Z baru si nakonec odnesl 17,5 tisíce korun. Část z nich měl údajně dát svým dcerám.
Celý případ je ukázkovým příkladem rychlé práce policie i soudu. Díky notné dávce naivity lupiče však měli svoji roli v některých ohledech hodně usnadněnou. Stanislav Novotný totiž v době spáchání loupeže bydlel hned vedle přepadené herny v domě na Žižkově náměstí! Dalším vodítkem bylo i to, že hernu navštívil dvacet minut před samotnou krádeží. „Kupoval si cigarety a přitom se choval divně. Byl zpomalený a rozhlížel se po kamerách,” uvedla barmanka, která podezřelého muže nakonec poznala v jednom z hostů restaurace Beseda. I ta se přitom nachází přímo na Žižkově náměstí. Stanislav Novotný se k loupeži nakonec plně doznal. Učinil tak až poté, co policie na místě činu odhalila jeho pachovou stopu. Nicméně plné přiznání mu hodně pomohlo při rozhodování soudu o výši trestu. Za loupežné přepadení mu totiž hrozilo až deset let vězení. Nakonec vyvázl s třicetiměsíční podmínkou. „Kromě plného doznání ve váš prospěch svědčí i to, že jste v posledních dvaceti letech nebyl soudně trestaný,” odůvodnil soudce Petr Vrtěl.
Rozsudek je pravomocný, státní zástupce i odsouzený se na místě vzdali práva na odvolání.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments