Příjemnou noc, dnes je sobota 23.3.2019
svátek slaví Ivona,
zítra Gabriel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 tuhyProces s bývalým generálním ředitelem zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov Františkem Tuhým se u Krajského soudu v Brně pomalu chýlí ke konci. Další díl soudního maratonu, který Večerník jako jediné médium v ČR exkluzivně sleduje, je naplánován na zítřek, tj. úterý 6. ledna.

Soudní proces s Františkem Tuhým začal v září loňského roku, v jeho pokračování by nyní v této věci měli promluvit poslední z dosud předvolaných svědků. Se zájmem se očekává zejména výslech tehdy vysoce postaveného právníka zaměstnaného v OP Prostějov. Senát trestního soudu bude v jeho případě pravděpodobně zajímat odpověď na otázku, zda a jakým způsobem právní oddělení upozornilo na nezákonný souběh funkcí u členů představenstva Oděvního podniku včetně generálního ředitele Františka Tuhého. V případě, že tento problém právní oddělení vůbec neřešilo, bude jistě nasnadě vysvětlit, z jakého důvodu tak nečinilo...

Zmiňovaný svědek byl předvolán už k minulému hlavnímu líčení, kvůli sněhové kalamitě se však nakonec nedostavil.

Pokud obhajoba na konci úterního jednání nenavrhne doplnit dokazování o poslední důkazy či svědky, pak není vyloučeno, že už zítra zazní závěrečné řeči státního zástupce i obhájce. Nelze dokonce ani vyloučit, že senát v čele se soudcem Tomášem Kurfiřtem vynese ve věci konečný verdikt.

Ať bude znít jakkoliv, už nyní se dá očekávat, že se proti němu minimálně jedna z procesních stran odvolá a věcí se tak bude dále zabývat Vrchní soud v Olomouci. 

Nechejme se překvapit, v každém případě aktuální novinky najdete hned v úterý odpoledne na www.vecernikpv.cz!

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments