Příjemnou noc, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 tuhyProces s bývalým generálním ředitelem zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov Františkem Tuhým se u Krajského soudu v Brně pomalu chýlí ke konci. Další díl soudního maratonu, který Večerník jako jediné médium v ČR exkluzivně sleduje, je naplánován na zítřek, tj. úterý 6. ledna.

Soudní proces s Františkem Tuhým začal v září loňského roku, v jeho pokračování by nyní v této věci měli promluvit poslední z dosud předvolaných svědků. Se zájmem se očekává zejména výslech tehdy vysoce postaveného právníka zaměstnaného v OP Prostějov. Senát trestního soudu bude v jeho případě pravděpodobně zajímat odpověď na otázku, zda a jakým způsobem právní oddělení upozornilo na nezákonný souběh funkcí u členů představenstva Oděvního podniku včetně generálního ředitele Františka Tuhého. V případě, že tento problém právní oddělení vůbec neřešilo, bude jistě nasnadě vysvětlit, z jakého důvodu tak nečinilo...

Zmiňovaný svědek byl předvolán už k minulému hlavnímu líčení, kvůli sněhové kalamitě se však nakonec nedostavil.

Pokud obhajoba na konci úterního jednání nenavrhne doplnit dokazování o poslední důkazy či svědky, pak není vyloučeno, že už zítra zazní závěrečné řeči státního zástupce i obhájce. Nelze dokonce ani vyloučit, že senát v čele se soudcem Tomášem Kurfiřtem vynese ve věci konečný verdikt.

Ať bude znít jakkoliv, už nyní se dá očekávat, že se proti němu minimálně jedna z procesních stran odvolá a věcí se tak bude dále zabývat Vrchní soud v Olomouci. 

Nechejme se překvapit, v každém případě aktuální novinky najdete hned v úterý odpoledne na www.vecernikpv.cz!

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments