Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
2012 19_podhradakV Podhradském rybníce se po několikaleté přestávce opět koupali první plavci. Plumlovský rybník byl totiž několik let zcela zamořen jedovatými sinicemi. Po jeho loňském vybagrování by podle posledních měření měla být voda bez sinic. Rybník však není určen k rekreaci, koupání zde stále zůstává na vlastní nebezpečí. Zda vydrží voda bez sinic po celou sezónu, se zatím nedá odhadnout. 
 

Pomůže bagrování v boji proti jedovatým sinicím na Podhradském rybníku? Zatím to vypadá, že ano. Přitom právě Podhradský rybník byl v minulosti jednou z nejvíce zamořených vodních ploch na celé Moravě. Přestože se do jeho vod minulý týden po letech čekání vrhli první plavci, rybník není a nikdy nebyl určen ke koupání. Vzhledem k tomu na něm hygienici nikdy neprováděli měření kvality vody. Nečiní tak ani nyní a zřejmě to nebudou dělat ani v budoucnu. Jediný, kdo jednou měsíčně monitoruje kvalitu vody, je Povodí Moravy. „Podle našich letošních měření byla kvalita vody v Podhradském rybníku velmi dobrá. Průhlednost byla jeden metr, voda neobsahovala žádné sinice. Z prvního letošního výsledku však nelze hodnotit celou následující rekreační sezónu,” uvedl Jiří Macík z Povodí Moravy. Je tedy rybník v tuto chvíli vhodný pro koupání? „To nemůžeme říct. Takové analýzy jsou závislé na mnoha faktorech a v letních měsících je provádí pouze krajská hygienická stanice. Ta však Podhradský rybník nesleduje, protože není na seznamu koupacích oblastí,” vysvětlil Macík. S tím, že lidé budou v Podhradském rybníku letos plavat, se však všeobecně počítá. Koupání je zde tak možné stejně jako na jiných veřejně přístupných vodních plochách či řekách. V prostoru u kempu Žralok byla navíc vybudována pláž, pár metrů od břehu se pod vodní hladinou nachází násep oddělující koupací zónu od zbytku rybníka. Pláž byla pronajata městu Plumlov. „Budeme na ní udržovat pořádek. Přibudou zde i nové lavičky a odpadkové koše,” sdělil starosta Plumlova Adolf Sušeň. Se začátkem května se rozběhl i provoz blízkého autokempu Žralok, který byl v minulém roce ztrátový. I díky čisté vodě v rybníce si vedení města slibuje, že do kempu letos zavítá podstatně více lidí. „O tom, že by Podhradský rybník sloužil jako přírodní koupaliště, neuvažujeme. Kvůli poměrně malé kapacitě by to bylo zbytečné. Od toho je tu přehrada,” reagoval Sušeň. Vybagrovaná přehrada by měla první plavce přivítat přibližně za rok.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments