Dobrý večer, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
2012 19_podhradakV Podhradském rybníce se po několikaleté přestávce opět koupali první plavci. Plumlovský rybník byl totiž několik let zcela zamořen jedovatými sinicemi. Po jeho loňském vybagrování by podle posledních měření měla být voda bez sinic. Rybník však není určen k rekreaci, koupání zde stále zůstává na vlastní nebezpečí. Zda vydrží voda bez sinic po celou sezónu, se zatím nedá odhadnout. 
 

Pomůže bagrování v boji proti jedovatým sinicím na Podhradském rybníku? Zatím to vypadá, že ano. Přitom právě Podhradský rybník byl v minulosti jednou z nejvíce zamořených vodních ploch na celé Moravě. Přestože se do jeho vod minulý týden po letech čekání vrhli první plavci, rybník není a nikdy nebyl určen ke koupání. Vzhledem k tomu na něm hygienici nikdy neprováděli měření kvality vody. Nečiní tak ani nyní a zřejmě to nebudou dělat ani v budoucnu. Jediný, kdo jednou měsíčně monitoruje kvalitu vody, je Povodí Moravy. „Podle našich letošních měření byla kvalita vody v Podhradském rybníku velmi dobrá. Průhlednost byla jeden metr, voda neobsahovala žádné sinice. Z prvního letošního výsledku však nelze hodnotit celou následující rekreační sezónu,” uvedl Jiří Macík z Povodí Moravy. Je tedy rybník v tuto chvíli vhodný pro koupání? „To nemůžeme říct. Takové analýzy jsou závislé na mnoha faktorech a v letních měsících je provádí pouze krajská hygienická stanice. Ta však Podhradský rybník nesleduje, protože není na seznamu koupacích oblastí,” vysvětlil Macík. S tím, že lidé budou v Podhradském rybníku letos plavat, se však všeobecně počítá. Koupání je zde tak možné stejně jako na jiných veřejně přístupných vodních plochách či řekách. V prostoru u kempu Žralok byla navíc vybudována pláž, pár metrů od břehu se pod vodní hladinou nachází násep oddělující koupací zónu od zbytku rybníka. Pláž byla pronajata městu Plumlov. „Budeme na ní udržovat pořádek. Přibudou zde i nové lavičky a odpadkové koše,” sdělil starosta Plumlova Adolf Sušeň. Se začátkem května se rozběhl i provoz blízkého autokempu Žralok, který byl v minulém roce ztrátový. I díky čisté vodě v rybníce si vedení města slibuje, že do kempu letos zavítá podstatně více lidí. „O tom, že by Podhradský rybník sloužil jako přírodní koupaliště, neuvažujeme. Kvůli poměrně malé kapacitě by to bylo zbytečné. Od toho je tu přehrada,” reagoval Sušeň. Vybagrovaná přehrada by měla první plavce přivítat přibližně za rok.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments