Dobrý večer, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 prehradaRelativně teplé a suché počasí přeje dělníkům pracujícím v těchto dnech na opravě hráze plumlovské přehrady. Práce na její rekonstrukci tak mohly běžet i během slunečného víkendu. Hráz v minulém týdnu kompletně přišla nejen o celý svůj kamenný plášť, ale i o betonovou korunu na svém vršku. Dalo by se říct konečně nějaký posun...

Pokusit se dohnat skluz, který vznikl kvůli průtahům s výběrovým řízením, se v těchto dnech snaží stavební firma pracující na opravě hráze plumlovské přehrady. Všichni, kteří v sobotu odpoledne vyrazili do okolí přehrady, zde mohli pozorovat tři tatrovky odvážející od hráze vybagrovanou zeminu. V těchto dnech už by mělo být dokončeno vrtání téměř tisícovky štěrkopískových pilotů, které zpevní podloží hráze.

„V následujících týdnech budou provedeny geofyzikální zkoušky, které detailně prozkoumají útroby hráze,“ uvedla mimo jiné mluvčí povodí Moravy Gabriela Tomičková. V budoucnu by přítoky přehrady měl čistit síran železitý, který má zajistit přeměnu fosforu coby potravu pro sinice v látku, na které si mikrobi už „nepochutnají“. Chemikálie by měla být po napuštění přehrady aplikována na přehradě až do doby, kdy budou přítoky do nádrže natolik čisté, aby se do ní další fosfor již nedostával. Kdy to bude, to ovšem stále nikdo nedokáže odhadnout.

Navzdory zvýšenému úsilí pracovníků je nejisté i plánované jarní napouštění. Je všeobecně známo, že při teplotách kolem nuly se zastavuje proces vytvrdnutí běžného betonu. Toho bude zřejmě třeba minimálně při opětovném obkládání odhalené části hráze kameny. K tomu, aby byla oprava hráze dokončena ještě v průběhu zimy, by tedy bylo zapotřebí extrémně teplého počasí. Ani to by však nemuselo stačit...

Podhradský rybník bude opět bez vody

Kromě plumlovské přehrady by se opravy hráze měl zcela nečekaně dočkat i Podhradský rybník v Plumlově. Povodí Moravy totiž po jeho napuštění zjistilo, že její současný stav je špatný. Rekonstrukce hráze Podhraďáku by tak měla začít už příští rok. Je zřejmé, že od opětovného vypuštění a „vymrznutí“ rybníka si Povodí Moravy slibuje eliminaci jedovatých sinic, které se v něm navzdory předchozímu vybagrování za 23 milionů korun objevily letos v létě. Podhradský rybník se už začal vypouštět, jeho výlov je plánován na konec listopadu.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments