Dobré dopoledne, dnes je středa 16.10.2019
svátek slaví Havel,
zítra Hedvika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 sbirkaOšetřovatelská služba Charity Konice se může radovat. Organizace, které se bolestně dotýkají úsporná opatření, bude pro svoji potřebu moci využít část z celkem 401 681 korun. Tato částka se na Konicku vybrala v rámci letošní Tříkrálové sbírky. Peníze konická Charita použije na nákup zdravotnických pomůcek a modernizaci zařízení.

I letos lidé během Tříkrálové sbírky otevírali nejen svá srdce, ale i peněženky. V polovině týdne byly známy její výsledky na Konicku, a vybralo se nakonec velice slušných 401 681 korun. Ve srovnání s loňským rokem to je sice o deset tisíc méně, i tak ale tato částka organizátory potěšila. „Vnímám to mimo jiné jako projev velké důvěry lidí v naši práci. Budeme se snažit je nezklamat,” vyjádřila se ředitelka konické Charity Irena Lenfeldová. Ta zároveň poděkovala všem dárcům i koledníkům, kteří v regionu vyšli do ulic jednatřicet obcí s celkem 106 kasičkami. Část výtěžku sbírky zůstane v regionu. Zde by měly peníze  jít právě na chod konické Charity.

„Tento rok bychom rádi získané finanece využili v připravovaném projektu modernizace vybavení sloužícího naší ošetřovatelskě službě. V rámci této služby zajíždíme přímo do domovů našich pacientů. O tento druh služby je mezi lidmi obrovský zájem. Rádi bychom proto  letos rozšířili i zkvalitnili poskytovanou péči,” uvedla Lenfeldová.

Pokud nahlédneme do výsledků sbírky v jednotlivých obcích, pak je patrné, že nejvíce peněz, a to bezmála šedesát tisíc korun, se vybralo v Konici. Nejštědřeji se lidé projevují ve Ptení. V obci, kde trvale žije 1 100 obyvatel, se letos vybralo šestadvacet tisíc korun. Trumfnout by je mohli pouze obyvatelé Haček. Zde 98 místních do jediné kasičky hodilo téměř devět tisíc korun. Malá obec, známá svoji bezkonkurenčně vysokou volební účastí, se tedy letos vytáhla i při Tříkrálové sbírce. Vysoce nadprůměrně lidé přispívali také v Lipové a Horním Štěpánově, kde koledníci vybrali více jak dvaadvacet tisíc korun. Závěrem je třeba napsat, že organizátoři sbírky si velice váží každé koruny, kterou každý z dárců věnoval. 

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments