Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 sbirkaOšetřovatelská služba Charity Konice se může radovat. Organizace, které se bolestně dotýkají úsporná opatření, bude pro svoji potřebu moci využít část z celkem 401 681 korun. Tato částka se na Konicku vybrala v rámci letošní Tříkrálové sbírky. Peníze konická Charita použije na nákup zdravotnických pomůcek a modernizaci zařízení.

I letos lidé během Tříkrálové sbírky otevírali nejen svá srdce, ale i peněženky. V polovině týdne byly známy její výsledky na Konicku, a vybralo se nakonec velice slušných 401 681 korun. Ve srovnání s loňským rokem to je sice o deset tisíc méně, i tak ale tato částka organizátory potěšila. „Vnímám to mimo jiné jako projev velké důvěry lidí v naši práci. Budeme se snažit je nezklamat,” vyjádřila se ředitelka konické Charity Irena Lenfeldová. Ta zároveň poděkovala všem dárcům i koledníkům, kteří v regionu vyšli do ulic jednatřicet obcí s celkem 106 kasičkami. Část výtěžku sbírky zůstane v regionu. Zde by měly peníze  jít právě na chod konické Charity.

„Tento rok bychom rádi získané finanece využili v připravovaném projektu modernizace vybavení sloužícího naší ošetřovatelskě službě. V rámci této služby zajíždíme přímo do domovů našich pacientů. O tento druh služby je mezi lidmi obrovský zájem. Rádi bychom proto  letos rozšířili i zkvalitnili poskytovanou péči,” uvedla Lenfeldová.

Pokud nahlédneme do výsledků sbírky v jednotlivých obcích, pak je patrné, že nejvíce peněz, a to bezmála šedesát tisíc korun, se vybralo v Konici. Nejštědřeji se lidé projevují ve Ptení. V obci, kde trvale žije 1 100 obyvatel, se letos vybralo šestadvacet tisíc korun. Trumfnout by je mohli pouze obyvatelé Haček. Zde 98 místních do jediné kasičky hodilo téměř devět tisíc korun. Malá obec, známá svoji bezkonkurenčně vysokou volební účastí, se tedy letos vytáhla i při Tříkrálové sbírce. Vysoce nadprůměrně lidé přispívali také v Lipové a Horním Štěpánově, kde koledníci vybrali více jak dvaadvacet tisíc korun. Závěrem je třeba napsat, že organizátoři sbírky si velice váží každé koruny, kterou každý z dárců věnoval. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments