Příjemnou noc, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 nemcice_exterierV červenci loňského roku zahájil investor, město Němčice nad Hanou a dodavatel stavby POZEMSTAV Prostějov, a.s., výstavbu významné investiční akce, víceúčelové sportovní haly. Tato investiční akce je finančně podpořena z Regionálního operačního programu Střední Morava. Investice si včetně vnitřního vybavení a mobiliáře vyžádá 45 milionů korun. Ze zdrojů Evropské unie bude uhrazeno 40% procent nákladů, zbytek je hrazen z vlastních zdrojů města.

Výstavba probíhá v souladu se schváleným harmonogramem prací a uzavřenou smlouvou mezi ROP regionu soudržnosti Střední Morava a městem Němčice nad Hanou. Stavba bude předána investorovi na konci ledna, kdy bude zahájen její zkušební provoz.

Tento čtvrtek navštívili halu členové zastupitelstva města, aby se seznámili s téměř hotovou stavbou a v prostorách školy pak probrali záležitosti týkající se dokončení stavby.

Halu bude v dopoledních hodinách využívat základní škola, které léta právě tato tělocvična chyběla, odpoledne Dům dětí a mládeže se svými sportovními kroužky a pak už bude hala sloužit široké veřejnosti, ať již místním tělovýchovným jednotám či všem ostatním zájemcům o sport  z Němčic i okolí.

Nejvíce se na toto dílo těší žáci místní základní školy, kteří celou výstavbu pozorně sledují z oken své školy. Ale také malí fotbalisté, kteří přes zimu trénují v sále sokolovny a touží po větším prostoru, který dá možnost více prověřit jejich fyzické rezervy.

Již dnes je velký zájem o využití této haly, která nabízí hrací plochu 40x21 m, s využitím pro házenou, basketbal, florbal, tenis, badminton, součástí haly je squashový kurt a posilovna.

 Dalším městským sportovištěm pak bude sokolovna, která byla rekonstruována v roce 2002 a 2003. Zde zůstanou  především všechna cvičení žen - jóga, step aerobic,  kalanetika, cvičení na balonech. Největší prostor je dán, a to bezúplatně, vrcholovému sportu s dlouholetou tradicí v Němčicích nad Hanou - krasojízdě. Tento oddíl má v současné době čtrnáct závodníků, tři z nich se umísťují v rámci ČR na prvních místech. Na jaře budou bojovat  tito závodníci o umístění v evropské soutěži.  Také oddíl stolního tenisu má velkou členskou základnu a hraje divizi v rámci kraje. Také tomuto oddílu se dostane většího prostoru pro trénink i soutěže.

Sokolovna je zázemím i pro národopisný soubor Pantlék, který zde má svou klubovnu včetně skladu krojů a využívá malý sál pro nácvik tanců. V dopoledních hodinách bude sokolovna využita pro potřeby místní  mateřské školy, což představuje cca sto dětí.

Vraťme se však k nově budované hale. Hned po jejím otevření čekají víceúčelovou halu dvě velké akce. Jako první ji využije Dům dětí a mládeže k uspořádání velké taneční soutěže s plánovanou účastí 700 tanečníků, a to v kategoriích hip hop, disco a orientální tanec. Druhou plánovanou akcí je krajská soutěž ve stolním tenise, kterou připravuje TJ Sokol Němčice nad Hanou.

Věříme, že díky těmto dvěma nabízeným sportovním prostorám se rozšíří v našem městě i okolí zájem o zdravé využití volného času.Ing. Jan Vrána, místostarosta města

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments