Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 region jednov 04FOTOGALERIE Dvouměsíční volno od domácích úkolů a učení je pryč, v pondělí začal na základních i středních školách nový školní rok. Aby to dětem nebylo líto a vstoupily co nejlépe do desetiměsíčního koloběhu ukončeného červnovým vysvědčením, připravila pro ně jednovská farnost společně s Orlem Suchdol odpoledne s hrami i opékáním špěkáčků.

Přibližně třicet dětí si tak po ranní návštěvě školy nechalo o několik hodin později v kostele Navštívení Panny Marie požehnat aktovky a další školní pomůcky. Poté se přesunuly kousek od mariánského poutního místa na orelské hřiště. Neodradilo je ani podzimní počasí, díky teplému čaji nemělo chladno šanci.

Jedním z těch, který si společně se sourozenci a rodiči nenechal akci ujít, byl i Martin Zatloukal. Nejsilnější zážitek měl ovšem již za sebou, absolvoval totiž svůj premiérový školní den. „Do školy se těším, bylo to tam dobré. Líbí se mi i tady,“ podělil se čerstvý prvňáček o své dojmy.

Pozitivně, tedy spoustou úsměvů i dobrou náladou, hodnotily prožité odpoledne i další děti, spokojen byl rovněž duchovní správce farnosti Ondřej Horáček. „Mám radost, že se to podařilo uspořádat a že přišlo tolik dětí, tolik jsem jich ani nečekal,“ usmíval se.

Rozloučení s prázdninami a uvítání školního roku plánují na orelském hřišti i jednovští hasiči ve spolupráci s obcí. Po loňském úspěšném ročníku se tentokrát v sobotu od 13 hodin uskuteční statická ukázka popelářského vozu, ukázky první pomoci a maskování zranění, návštěvníci se mohou těšit též na vystoupení psů záchranné brigády Jihomoravského kraje, výstavu minibikům hasičskou techniku či chemickou laboratoř.

„Pro děti bude připravený skákací hrad, malování na obličej, pěna, půjčovna koz, elektrické tříkolky, tvarování balónků, střelba z airsoft zbraní. Nebudou chybět ani dobrůtky z grilu a točená zmrzlina. Samozřejmě jste srdečně zváni,“ těší se na hojnou účast člen Sboru dobrovolných hasičů Jednov Miroslav Hofman.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-