Dobré odpoledne, dnes je úterý 20.10.2020
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 vaclavFOTOGALERIE Nádherná skladba Agnus dei čili Beránek boží v podání Karolíny Žmolíkové plachtila v sobotu prostorem jedinečného depozitáře Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem. Půvabná sopranistka byla zlatým hřebem stylového komorního programu připraveného k poctě svatého Václava. 

Přesně před rokem zažily Čechy pod Kosířem neobyčejnou slávu. Na svátek svatého Václava zde byl otevřen depozitář Muzea kočárů, v jehož útrobách se skrývá největší smuteční kočár všech dob. Připomenout si tuto událost stejně jako tím pravým způsobem oslavit svátek svatého Václava sem o víkendu dorazilo několik desítek příznivců Muzea kočárů. Se známými duchovními písněmi při této příležitosti vystoupila sopranistka Karolína Žnolíková. Krátce po skončení první série skladeb si vzal slovo její otec. „Svatý Václav sice byl na svou dobu velmi vzdělaný, v žádném případě to však nebyl žádná třasořitka. Byl to chlap, který v kruté době prošel mnoha boji. Svědčí o tom třeba i dvě jizvy na jeho lebce. Snaha řešit spory mírovou cestou u něj tedy byla projevem jeho moudrosti nikoliv slabosti. Můžeme být hrdi, že máme takového patrona. Náš národ takové potřebuje,“ nechal se slyšet známý televizní a rozhlasový moderátor a scénárista Václav Žmolík.

Vystoupením zpěvačky Karolíny Žmolíkové byla zahájena podzimní hudební sezóna v Muzeu kočárů. Ta stejně jako v předchozích letech přinese vystoupení řady zajímavých hudebníků. Už v úterý 1. října se tu představí další z plejády Václavů, houslový virtuóz Václav Hudeček. Na koncertě zahraje spolu se členy Moravské filharmonie Olomouc. Další akce budou následovat. Vše vyvrcholí třemi adventními koncerty, které se v depozitáři uskuteční 7., 14. a 21. prosince.Total Comments

  • Václavková pohřební služba
  • Bellis
  • Veterina Plajner
  • Auto Rolný
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Sportovní události jsou pozastaveny. Co vám bude nejvíce chybět?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-