Dobré ráno, dnes je pondělí 17.2.2020
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

1 koledovaniPři tradiční Tříkrálové sbírce lidé otvírali nejen svá srdce, ale i peněženky. Závěrečný účet na Konicku se zastavil na částce 400 935 korun. Přesto to znamená, že se vybralo o 746 korun méně než loni. Zatím nejvíce se v této sbírce vybralo na začátku roku 2012. Jen na Konicku lidé přispěli celkem 411 271 korunami. V prostějovském děkanátu by se i vybraná částka měla pohybovat kolem šesti set tisíc.

Letos koledníkům vše hrálo do noty, takže se vše stihlo během jediného dne, kterým byla sobota 4. ledna. Šedesát procent těchto peněz bude využito přímo na Konicku. „Část peněz ze sbírky by měla jít přímo sociálně slabým lidem. Další peníze bychom rádi využili na zlepšení technického vybavení naší pečovatelské služby,“ uvedl pro Večerník šéf konické charity Jaroslav Procházka, který netajil spokojenost s výsledkem sbírky. „Myslím, že to potěšilo nejen mě, ale i všechny, kteří se na sbírce podíleli. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na Tříkrálové sbírce podíleli nejen darem, ale i pomocí při organizaci a vlastní koledě,” vyjádřil se Procházka, který všechny účastníky zve na sobotu 1. února na konické kluziště, kde si zabruslí, ale také zjistí, jak dopadly sázky na letošní výsledek sbírky. Pořadatelé je pohostí oplatkem a horkým čajem.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments