Dobré ráno, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

1 koledovaniPři tradiční Tříkrálové sbírce lidé otvírali nejen svá srdce, ale i peněženky. Závěrečný účet na Konicku se zastavil na částce 400 935 korun. Přesto to znamená, že se vybralo o 746 korun méně než loni. Zatím nejvíce se v této sbírce vybralo na začátku roku 2012. Jen na Konicku lidé přispěli celkem 411 271 korunami. V prostějovském děkanátu by se i vybraná částka měla pohybovat kolem šesti set tisíc.

Letos koledníkům vše hrálo do noty, takže se vše stihlo během jediného dne, kterým byla sobota 4. ledna. Šedesát procent těchto peněz bude využito přímo na Konicku. „Část peněz ze sbírky by měla jít přímo sociálně slabým lidem. Další peníze bychom rádi využili na zlepšení technického vybavení naší pečovatelské služby,“ uvedl pro Večerník šéf konické charity Jaroslav Procházka, který netajil spokojenost s výsledkem sbírky. „Myslím, že to potěšilo nejen mě, ale i všechny, kteří se na sbírce podíleli. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na Tříkrálové sbírce podíleli nejen darem, ale i pomocí při organizaci a vlastní koledě,” vyjádřil se Procházka, který všechny účastníky zve na sobotu 1. února na konické kluziště, kde si zabruslí, ale také zjistí, jak dopadly sázky na letošní výsledek sbírky. Pořadatelé je pohostí oplatkem a horkým čajem.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-