Příjemnou noc, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie REGION1Dvojici alkoholem opojených účastníků silničního provozu zachytili předminulý víkendu policisté na Prostějovsku, konkrétně v Brodku u Prostějova a v Otaslavicích. Zatímco jeden z nich se pokoušel uřídit kolo, druhý si dokonce sedl za volant!

Ze strany na stranu, od chodníku k chodníku si to v neděli 24. srpna šněroval Legionářskou ulicí v Brodku u Prostějova dvaačtyřicetiletý cyklista. Dokonce přejel do protisměru přímo před přijíždějící policejní vůz! Důvod chlapíkovy nekoordinované jízdy pak vyšel najevo záhy. „Dechová zkouška odhalila, že má v sobě dobré dvě promile alkoholu. Muž pak přiznal, že před jízdou doplňoval do svého organizmu palivo v podobě nejméně osmi piv. Další jízdu na kole mu policisté zakázali a případ předali k projednání prostějovské přestupkové komisi,“ informovala Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.

Ještě o den dříve, tj. v sobotu 23. srpna krátce před devátou hodinou ráno kontrolovali policisté v Otaslavicích řidiče vozidla BMW. U devětačtyřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a naměřili mu 1,20 promile alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkouškou pak bylo zjištěno dokonce 1,29 promile. Řidič se následně 

k požití alkoholu přiznal. „Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ uvedla Irena 

 

Urbánková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-