Příjemnou noc, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTO: Přes celý Olomoucký kraj se v sobotu krátce po desáté hodině večerní přehnala vlna silného větru s deštěm. Hasiči byli přivoláni k více než dvěma desítkám případů popadaných stromů, drátů elektrického vedení, ke škodám došlo i na nemovitostech.

„Nejvíce škod napáchala větrná smršť na Olomoucku a Prostějovsku. Naše tísňová linka převzala těsně po dvaadvacáté hodině více jak dvacet událostí. Vítr vyvracel stromy, docházelo k pádům i na dráty elektrického vedení a telekomunikace. V Bedihošti na Prostějovsku došlo k pádu části štítové stěny zachycenou do drátů elektrického vedení. Hasiči až do časných nedělních hodin prováděli odstranění překážek z komunikací. Vše se prozatím obešlo bez zranění,“ informoval o víkendu Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
Hasiči situaci monitorovali po celý víkend, největší nápor přišel v noci ze soboty na neděli, k poslednímu zásahu vyjížděli ještě půl hodiny po půlnoci. Ze silnice mezi Hrochovem a Jednovem odstranili spadlý strom, to samé prováděli na komunikaci mezi Mostkovicemi a Ohrozimí. V Brodku u Prostějova dokonce na silnici u odbočky na Dobrochov popadaly vlivem silného nárazového větru dva stromy, velký listnáč se pak vyvrátil i na křižovatku za Pivínem ve směru na Výšovice. Strom zablokoval komunikaci v Želči, popadané větve odklízeli ze silnic a chodníků po celých Držovicích.
K poslednímu podobnému výjezdu hasičů došlo o půl jedné v noci, kdy v Lipové-Hrochově spadl strom na cestu. „Nejproblematičtější zásah jsme zaznamenali v sobotu v Bedihošti. Tady vítr poškodil štít rodinného domu, který vzápětí spadl na dráty elektrického vedení,“ popsal mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

zdroj fota a videa:www.hzscr.cz

02 vychrice

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-