Příjemnou noc, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTO: Přes celý Olomoucký kraj se v sobotu krátce po desáté hodině večerní přehnala vlna silného větru s deštěm. Hasiči byli přivoláni k více než dvěma desítkám případů popadaných stromů, drátů elektrického vedení, ke škodám došlo i na nemovitostech.

„Nejvíce škod napáchala větrná smršť na Olomoucku a Prostějovsku. Naše tísňová linka převzala těsně po dvaadvacáté hodině více jak dvacet událostí. Vítr vyvracel stromy, docházelo k pádům i na dráty elektrického vedení a telekomunikace. V Bedihošti na Prostějovsku došlo k pádu části štítové stěny zachycenou do drátů elektrického vedení. Hasiči až do časných nedělních hodin prováděli odstranění překážek z komunikací. Vše se prozatím obešlo bez zranění,“ informoval o víkendu Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
Hasiči situaci monitorovali po celý víkend, největší nápor přišel v noci ze soboty na neděli, k poslednímu zásahu vyjížděli ještě půl hodiny po půlnoci. Ze silnice mezi Hrochovem a Jednovem odstranili spadlý strom, to samé prováděli na komunikaci mezi Mostkovicemi a Ohrozimí. V Brodku u Prostějova dokonce na silnici u odbočky na Dobrochov popadaly vlivem silného nárazového větru dva stromy, velký listnáč se pak vyvrátil i na křižovatku za Pivínem ve směru na Výšovice. Strom zablokoval komunikaci v Želči, popadané větve odklízeli ze silnic a chodníků po celých Držovicích.
K poslednímu podobnému výjezdu hasičů došlo o půl jedné v noci, kdy v Lipové-Hrochově spadl strom na cestu. „Nejproblematičtější zásah jsme zaznamenali v sobotu v Bedihošti. Tady vítr poškodil štít rodinného domu, který vzápětí spadl na dráty elektrického vedení,“ popsal mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

zdroj fota a videa:www.hzscr.cz

02 vychrice

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments