Příjemnou noc, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTO: Přes celý Olomoucký kraj se v sobotu krátce po desáté hodině večerní přehnala vlna silného větru s deštěm. Hasiči byli přivoláni k více než dvěma desítkám případů popadaných stromů, drátů elektrického vedení, ke škodám došlo i na nemovitostech.

„Nejvíce škod napáchala větrná smršť na Olomoucku a Prostějovsku. Naše tísňová linka převzala těsně po dvaadvacáté hodině více jak dvacet událostí. Vítr vyvracel stromy, docházelo k pádům i na dráty elektrického vedení a telekomunikace. V Bedihošti na Prostějovsku došlo k pádu části štítové stěny zachycenou do drátů elektrického vedení. Hasiči až do časných nedělních hodin prováděli odstranění překážek z komunikací. Vše se prozatím obešlo bez zranění,“ informoval o víkendu Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
Hasiči situaci monitorovali po celý víkend, největší nápor přišel v noci ze soboty na neděli, k poslednímu zásahu vyjížděli ještě půl hodiny po půlnoci. Ze silnice mezi Hrochovem a Jednovem odstranili spadlý strom, to samé prováděli na komunikaci mezi Mostkovicemi a Ohrozimí. V Brodku u Prostějova dokonce na silnici u odbočky na Dobrochov popadaly vlivem silného nárazového větru dva stromy, velký listnáč se pak vyvrátil i na křižovatku za Pivínem ve směru na Výšovice. Strom zablokoval komunikaci v Želči, popadané větve odklízeli ze silnic a chodníků po celých Držovicích.
K poslednímu podobnému výjezdu hasičů došlo o půl jedné v noci, kdy v Lipové-Hrochově spadl strom na cestu. „Nejproblematičtější zásah jsme zaznamenali v sobotu v Bedihošti. Tady vítr poškodil štít rodinného domu, který vzápětí spadl na dráty elektrického vedení,“ popsal mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

zdroj fota a videa:www.hzscr.cz

02 vychrice

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments