Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTO: Přes celý Olomoucký kraj se v sobotu krátce po desáté hodině večerní přehnala vlna silného větru s deštěm. Hasiči byli přivoláni k více než dvěma desítkám případů popadaných stromů, drátů elektrického vedení, ke škodám došlo i na nemovitostech.

„Nejvíce škod napáchala větrná smršť na Olomoucku a Prostějovsku. Naše tísňová linka převzala těsně po dvaadvacáté hodině více jak dvacet událostí. Vítr vyvracel stromy, docházelo k pádům i na dráty elektrického vedení a telekomunikace. V Bedihošti na Prostějovsku došlo k pádu části štítové stěny zachycenou do drátů elektrického vedení. Hasiči až do časných nedělních hodin prováděli odstranění překážek z komunikací. Vše se prozatím obešlo bez zranění,“ informoval o víkendu Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
Hasiči situaci monitorovali po celý víkend, největší nápor přišel v noci ze soboty na neděli, k poslednímu zásahu vyjížděli ještě půl hodiny po půlnoci. Ze silnice mezi Hrochovem a Jednovem odstranili spadlý strom, to samé prováděli na komunikaci mezi Mostkovicemi a Ohrozimí. V Brodku u Prostějova dokonce na silnici u odbočky na Dobrochov popadaly vlivem silného nárazového větru dva stromy, velký listnáč se pak vyvrátil i na křižovatku za Pivínem ve směru na Výšovice. Strom zablokoval komunikaci v Želči, popadané větve odklízeli ze silnic a chodníků po celých Držovicích.
K poslednímu podobnému výjezdu hasičů došlo o půl jedné v noci, kdy v Lipové-Hrochově spadl strom na cestu. „Nejproblematičtější zásah jsme zaznamenali v sobotu v Bedihošti. Tady vítr poškodil štít rodinného domu, který vzápětí spadl na dráty elektrického vedení,“ popsal mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

zdroj fota a videa:www.hzscr.cz

02 vychrice

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments