Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Případem bezdomovců, kteří v bezprostřední blízkosti sběrny druhotných surovin v Dolní ulici opakovaně zakládali odstrašující „brlohy“, v nichž přespávali, se Večerník vloni „bavil“ několik měsíců. Pár chlápků bez domova totiž neodradil ani fakt, že strážníci ve spolupráci s odborem komunálních služeb prostějovského magistrátu jim doupě několikrát vyplenili. Lidé bez trvalého přístřeší tam za pár dní prostě a jednoduše nocovali znovu!

Na haldu matrací, koberců, dek a papírových papundeklů, upozornil Večerník už začátkem března roku 2014 pracovník zdejší sběrny. „Všechno je marné! Jak ten článek vyšel u vás ve Večerníku, strážníci a technické služby všechno to harampádí odklidili. Pár dní byl klid, ale podívejte se, už tady chrápou zas,“ nadával na jaře loňského roku jako špaček pracovník sběrny. „Těžká situace, okrskový strážník toto místo monitoruje, ale občané bez trvalého přístřeší se sem stěhují znovu a znovu. Magistrát na naše upozornění už asi čtyřikrát tyto „brlohy“ nechal odstranit,“ konstatoval tehdy suše Jan Nagy, velitel Městské policie Prostějov.
Uběhl skoro rok, a světe div se, bezdomovci na místo pod mostem v Dolní ulici úplně zanevřeli. „Už jsme je od loňského podzimu tady neviděli. Motají se sice pořád okolo, ale většinou jen když donesou starý papír, načež dostanou nějaké drobné. To víte, železo už za hotové nevykupujeme, takže sem bezdomovci nechodí. Natož aby tady přespávali,“ pochvaluje si nyní muž pracující ve sběrně druhotných surovin. „Problémy s bezdomovci na tomto místě se už opravdu nevyskytují, přesto okrskový strážník tuto lokalitu stále prohlíží. To ale neznamená, že s lidmi bez trvalého přístřeší nocujícími na veřejných místech se nesetkáváme. Ony pověstné ´brlohy´ zakládají holt jinde, jako třeba u kotelen na velkých sídlištích. Jde o lidi, kteří ani za nic nepřijmou nabídku azylového domu k přespání. Takže když nějakou uměle vytvořenou ´noclehárnu´ ve spolupráci s městem a technickými službami zlikvidujeme, bezdomovci prostě přespí jinde,“ konstatuje Jan Nagy, šéf prostějovských strážníků.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments