Dobrý večer, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak vyšlo nedávno najevo, firmě Olpran se sídlem v Olomouci-Chválkovicích, jejímž jednatelem je generální manažer prvoligového mužstva LHK Jestřábi Jaromír Luňák, zastavil finanční úřad majetek. Tato skutečnost mohla nejen poškodit podnikání šéfa prostějovského hokeje, ale také ovlivnit připravovanou obchodní transakci za více než tři miliony korun mezi městem a hokejovým klubem! Naštěstí je vše v pořádku.

Prostějovské zastupitelstvo totiž nikdy neschválilo dotaci někomu, kdo dlužil městu, státu či finančnímu úřadu. „O této věci jsem byl vyrozuměn, ale všechno už je v pořádku. Pan Luňák mě informoval, že své závazky vůči finančnímu úřadu vyrovnal a okamžitě nám zašle potvrzení o bezdlužnosti. Schválení smlouvy o reklamě mezi městem Prostějov a LHK Jestřábi by nemělo stát nic v cestě,“ vysvětlil na tiskové konferenci po jednání rady Jiří Pospíšil, náměstek primátora Statutárního města Prostějova.

Ještě den před tímto tvrzením ale výpis z katastru nemovitostí hovořil o něčem jiném. „Řízení o zástavě nemovitostí v majetku společnosti Olpran není ještě ukončeno. Jelikož ale Prostějovský Večerník není účastníkem řízení, nemůžeme vám k případu podat žádné bližší informace,“ zareagoval na náš dotaz Vítězslav Musil, ředitel Katastrálního úřadu pro Olomoucký kraj.

Sám Jaroslav Luňák odmítl celou záležitost komentovat, serveru pvnovinky.cz však potvrdil výše uvedené. „Od minulé středy mám k dispozici potvrzení o bezdlužnosti,“ uvedl s tím, že se firma Olpran opozdila s dubnovou splátkou DPH. „Vše jsme ale už zaplatili a máme potvrzení, že nic nedlužíme,“ ubezpečil.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments