Dobré ráno, dnes je čtvrtek 9.4.2020
svátek slaví Dušan,
zítra Darja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak vyšlo nedávno najevo, firmě Olpran se sídlem v Olomouci-Chválkovicích, jejímž jednatelem je generální manažer prvoligového mužstva LHK Jestřábi Jaromír Luňák, zastavil finanční úřad majetek. Tato skutečnost mohla nejen poškodit podnikání šéfa prostějovského hokeje, ale také ovlivnit připravovanou obchodní transakci za více než tři miliony korun mezi městem a hokejovým klubem! Naštěstí je vše v pořádku.

Prostějovské zastupitelstvo totiž nikdy neschválilo dotaci někomu, kdo dlužil městu, státu či finančnímu úřadu. „O této věci jsem byl vyrozuměn, ale všechno už je v pořádku. Pan Luňák mě informoval, že své závazky vůči finančnímu úřadu vyrovnal a okamžitě nám zašle potvrzení o bezdlužnosti. Schválení smlouvy o reklamě mezi městem Prostějov a LHK Jestřábi by nemělo stát nic v cestě,“ vysvětlil na tiskové konferenci po jednání rady Jiří Pospíšil, náměstek primátora Statutárního města Prostějova.

Ještě den před tímto tvrzením ale výpis z katastru nemovitostí hovořil o něčem jiném. „Řízení o zástavě nemovitostí v majetku společnosti Olpran není ještě ukončeno. Jelikož ale Prostějovský Večerník není účastníkem řízení, nemůžeme vám k případu podat žádné bližší informace,“ zareagoval na náš dotaz Vítězslav Musil, ředitel Katastrálního úřadu pro Olomoucký kraj.

Sám Jaroslav Luňák odmítl celou záležitost komentovat, serveru pvnovinky.cz však potvrdil výše uvedené. „Od minulé středy mám k dispozici potvrzení o bezdlužnosti,“ uvedl s tím, že se firma Olpran opozdila s dubnovou splátkou DPH. „Vše jsme ale už zaplatili a máme potvrzení, že nic nedlužíme,“ ubezpečil.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments