Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 obalkaRedakce Večerníku obdržela v minulých dnech anonymní dopis. Většinou se podobnými nepodepsanými cáry papíru nezabýváme, ale nyní jsme se rozhodli udělat výjimku a informaci prověřit. Neznámá osoba totiž upozorňovala na prodej pančovaného alkoholu přímo na Městském úřadu v Kostelci na Hané! Jak se však ukázalo, žádné takové zvěsti se nepotvrdily a s největší pravděpodobností se tedy jedná o čirou pomluvu... „Policie České republiky vyšetřuje prodej pančovaného alkoholu na Městském úřadu v Kostelci na Hané. A není to tak dlouho, co se i mně dostala do rukou láhev rumu právě od prodejkyně tohoto panče paní Kmentové, která pracuje na zmíněném úřadu. Již cena a barva rumu mi připadaly podivné. Proto jsem se vám rozhodla napsat. Není mi lhostejné, že se závadný alkohol prodává na takovém místě, kde by to nikdo nečekal,“ uvádí se doslova v dopise, který jistá osoba poslala na adresu redakce. Bohužel od neznámého pisatele...

Rozhodli jsme se i tak kontaktovat starostu Kostelce na Hané Ladislava Hynka i samotnou Jaroslavu Kmentovou, která na úřadu pracuje jako účetní. „No, to je pro mě šok! To se mi nějak nezdá a o nějakém prodeji pančovaného alkoholu na úřadu naprosto nic nevím. Mám teď dost starostí s chodem města, a teď tohle...,“ nechtěl věřit vlastním uším Ladislav Hynek. „To bude ale nesmysl! Víte, jak to chodí, někdo se chce někomu pomstít, a tak práskne takovou blbost. A ještě k tomu novinářům...,“ dodal rozpolcený starosta Kostelce na Hané.

Zkontaktovali jsme pochopitelně i samotnou úřednici. „Proboha, to není pravda! Nikdy jsem žádný alkohol nikomu neprodávala a na úřadě už vůbec ne. Já osobně si sama tu a tam koupím pro rodinu slivovici, ale od ověřených a známých prodejců. Jenom teď přemýšlím, kdo a za co se mi teď chce mstít, že si na mně dokáže vymyslet takovou věc,“ reagovala na naše upozornění o anonymním dopise Jaroslava Kmentová.

Skutečnost, že anonymní udání je nesmysl, nám potvrdil i mluvčí prostějovské policie. „Žádný podnět ohledně nelegálního prodeje pančovaného alkoholu na Městském úřadu v Kostelci na Hané nešetříme. Podobných anonymů obdržela policie v Prostějově v době největšího rozmachu známé kauzy smrtícího alkoholu několik. Všechny jsme prověřili a všechny se ukázaly jako neopodstatněné,“ prozradil Večerníku Josef Bednařík, tiskový mluvčí Policie ČR v Prostějově s tím, že za vším visí jen a pouze osobní podněty. „Podobnými způsoby si většinou někdo vyřizuje osobní účty s cílem toho dotyčného poškodit...,“ uvedl.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-