Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 parkJak Večerník informoval veřejnost už v minulém čísle, co nevidět se zahájí totální rekonstrukce Smetanových sadů. Tento historický park v samém centru města projde takovou změnou, že ho v budoucnu nemusíme ani poznat! Jak jsme totiž zjistili, z celkového počtu zhruba sedmdesáti vzrostlých stromů jich město nechá pokácet hned třicet!

Co čeká prostějovský tradiční park v příštích měsících? Rekonstrukce zeleně, osvětlení a kompletní cestní sítě. Jako první se zřejmě dostanou ke slovu dřevorubci. „Mohu potvrdit, že se počítá s kácením zhruba třiceti stromů. Některé z nich do tohoto parku nepatří druhově, jsou takzvaně náletové, jiné půjdou k zemi na doporučení dendrologů vzhledem k jejich věku a zdravotnímu stavu. Odborníci provedli průzkumy a vrty u všech stromů v parku, u některých z nich pak zjistili, že jsou nebezpečné svému okolí. Jejich kmeny vlastně tvoří jen jakási slupka s kůrou, jinak jsou duté a při silném větru by na někoho mohly spadnout,“ vysvětlil důvod masivního kácení Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov s tím, že k tak razantnímu zásahu do zeleně ve Smetanových sadech dochází jen kvůli bezpečnosti. „Na druhé straně chápu, že z hlediska ochránců přírody může jít o příliš obrovský zásah, ale kvůli možnému nebezpečí si nikdo z nás nechce vzít na svědomí ohrožení životů návštěvníků parku. Vzpomeňme si na nedávnou revitalizaci Kolářových sadů. Tady lidé taky nadávali, že město nechalo pokácet desítky stromů a podívejte se dnes! Nově vysazené stromy už dorůstají a skoro už není poznat, že se zde někdy kácelo. To samé připravujeme ve Smetanových sadech. Zrušenou zeleň okamžitě nahradíme,“ dodal Zdeněk Fišer. 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-