Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Večerník již podrobně informoval o všech letošních plánovaných opravách chodníků v různých lokalitách Prostějova. Radní však na tiskové konferenci přinesli ještě jednu zásadní změnu. A odnesou to chodci v Západní ulici!

„Byli jsme nuceni zareagovat na upozornění společnosti E.ON, že na letošní rok má naplánovanou investiční akci v podobě pokládání kabelů. A to právě v Západní ulici, kde jsme měli v úmyslu provést generální opravu chodníku. Nedá se nic dělat, tuto rekonstrukci jsme vyjmuli z původního plánu oprav chodníků v Prostějově a zařadíme ji do investic až na příští rok. Nemá cenu opravovat chodník, který bude vzápětí rozkopán,“ vysvětlil Jiří Pospíšil (PéVéčko), náměstek prostějovské primátorky.

Celkový objem peněz vyčleněných na letošní opravy komunikací pro pěší v Prostějově však bude zachován. „Zvolili jsme náhradní řešení. Místo v Západní ulici letos opravíme chodník ve zhruba stejném rozsahu v ulici Vojtěcha Outraty,“ prozradil Pospíšil.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-