Dobré dopoledne, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 komunismusByli jste u voleb? Sledujete televizi, čtete tisk? Pak vám jistě neušlo, že se na čelní pozice v krajích díky hlasům voličů dostala mimo jiné také Komunistická strana Čech a Moravy. Pětadevadesáté výročí Velké říjnové revoluce znovu rozvířilo diskuze o úspěchu KSČM v nedávných krajských volbách. Jsou obavy z návratu komunistů k moci oprávněné? Mají členové této strany vůbec šanci znovu výrazně ovlivnit chod Česka? Odpověď na tyto otázky přinese až čas. Přesto nás ale zajímalo, jak vypadá současná komunistická strana v Prostějově.

Ta už nechává chladným jen málo koho, a tak není divu, že se veřejnost snaží současné vládě dát najevo „tak takhle tedy ne!“. A zřejmě také důsledkem tohoto stavu je fakt, že v poslední době rapidně vzrostl nárůst počtu zájemců o členství právě v KSČM. A pokud myslíte, že to si jen chtějí bývalí komunisté zavzpomínat na staré dobré časy, je to jeden velký OMYL. Noví členové jsou převážně z řad občanů mladších pětatřiceti let a středního věku. Večerník proto navštívil Okresní výbor KSČM, abychom na vlastní oči viděli, jak vypadá sídlo strany, která v krajských volbách získala druhý nejvyšší počet hlasů...

V oknech překvapivě nevisely vlajky se srpem a kladivem, ani agitační plakáty. A Leninův portrét na stole v předsednické kanceláři také chyběl. Předseda strany, Ing. Jaroslav Petržela, mě ujistil, že KSČM je demokratickou politickou stranou a že zájemci o členství ve straně si nemusí uvazovat červené šátky. Nezbytná prý nejsou ani mávátka... Stačí si jen podat žádost, jak je tomu zvykem i u ostatních politických uskupení. Šéf prostějovských komunistů potvrdil zvýšený zájem o členství ve straně, což už ale v souvislosti s politickou situací v Česku nijak výrazně nepřekvapilo. Vyjádřil také potěšení nad tím, že jsou to právě zmínění občané z řad mladší a střední generace, kteří takzvaně „mají zájem o práci ve prospěch společnosti“.

Ti, kteří zažili éru komunismu, se většinou dělí na dva nesmiřitelné tábory. Na ty, kteří by všechny rudě zbarvené straníky nejraději ukamenovali, čím rychleji tím lépe, a naopak ty, kteří svými volebními hlasy kandidáty KSČM opakovaně podporují. Někteří voliči navíc zastávají názor, že strana by měla alespoň změnit svůj název, aby tolik neprovokovala pamětníky režimu. K tomu se prostějovský předseda KSČM vyjádřil následovně: „Samozřejmě jsme jako strana měli problémy, dělali jsme chyby a poučili se z nich. Ti, kteří by nejvíc volali po reformaci komunistické strany by po přejmenování první křičeli a ukazovali‚ to jsou komunisti! Vlastně myslím, že kdyby pravicové síly neměly komunisty, musely by si nás vymyslet, protože jinak by neměli na koho svádět všechny své neúspěchy...“

Jako každá politická strana si tak i KSČM klade za cíl, dostat se k moci a následně realizovat svůj volební program. Otázkou tedy je, jestli je při současném stavu republiky návrat komunistů to, čeho bychom se měli obávat...

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments