Dobré ráno, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 komunismusByli jste u voleb? Sledujete televizi, čtete tisk? Pak vám jistě neušlo, že se na čelní pozice v krajích díky hlasům voličů dostala mimo jiné také Komunistická strana Čech a Moravy. Pětadevadesáté výročí Velké říjnové revoluce znovu rozvířilo diskuze o úspěchu KSČM v nedávných krajských volbách. Jsou obavy z návratu komunistů k moci oprávněné? Mají členové této strany vůbec šanci znovu výrazně ovlivnit chod Česka? Odpověď na tyto otázky přinese až čas. Přesto nás ale zajímalo, jak vypadá současná komunistická strana v Prostějově.

Ta už nechává chladným jen málo koho, a tak není divu, že se veřejnost snaží současné vládě dát najevo „tak takhle tedy ne!“. A zřejmě také důsledkem tohoto stavu je fakt, že v poslední době rapidně vzrostl nárůst počtu zájemců o členství právě v KSČM. A pokud myslíte, že to si jen chtějí bývalí komunisté zavzpomínat na staré dobré časy, je to jeden velký OMYL. Noví členové jsou převážně z řad občanů mladších pětatřiceti let a středního věku. Večerník proto navštívil Okresní výbor KSČM, abychom na vlastní oči viděli, jak vypadá sídlo strany, která v krajských volbách získala druhý nejvyšší počet hlasů...

V oknech překvapivě nevisely vlajky se srpem a kladivem, ani agitační plakáty. A Leninův portrét na stole v předsednické kanceláři také chyběl. Předseda strany, Ing. Jaroslav Petržela, mě ujistil, že KSČM je demokratickou politickou stranou a že zájemci o členství ve straně si nemusí uvazovat červené šátky. Nezbytná prý nejsou ani mávátka... Stačí si jen podat žádost, jak je tomu zvykem i u ostatních politických uskupení. Šéf prostějovských komunistů potvrdil zvýšený zájem o členství ve straně, což už ale v souvislosti s politickou situací v Česku nijak výrazně nepřekvapilo. Vyjádřil také potěšení nad tím, že jsou to právě zmínění občané z řad mladší a střední generace, kteří takzvaně „mají zájem o práci ve prospěch společnosti“.

Ti, kteří zažili éru komunismu, se většinou dělí na dva nesmiřitelné tábory. Na ty, kteří by všechny rudě zbarvené straníky nejraději ukamenovali, čím rychleji tím lépe, a naopak ty, kteří svými volebními hlasy kandidáty KSČM opakovaně podporují. Někteří voliči navíc zastávají názor, že strana by měla alespoň změnit svůj název, aby tolik neprovokovala pamětníky režimu. K tomu se prostějovský předseda KSČM vyjádřil následovně: „Samozřejmě jsme jako strana měli problémy, dělali jsme chyby a poučili se z nich. Ti, kteří by nejvíc volali po reformaci komunistické strany by po přejmenování první křičeli a ukazovali‚ to jsou komunisti! Vlastně myslím, že kdyby pravicové síly neměly komunisty, musely by si nás vymyslet, protože jinak by neměli na koho svádět všechny své neúspěchy...“

Jako každá politická strana si tak i KSČM klade za cíl, dostat se k moci a následně realizovat svůj volební program. Otázkou tedy je, jestli je při současném stavu republiky návrat komunistů to, čeho bychom se měli obávat...

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-