Dobrý večer, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 mihalyBral ho jako kamaráda. Říkal mu dokonce brácho. Ale pak kvůli němu přišel o desítky tisíc korun a pokrevní přátelství se zhroutilo jako domeček z karet... Řeč je o Jiřím Wolkerovi a Milanu Bělohlávkovi. Ten jako správce Wolkerova domu vybral od nájemníků peníze, ale před prvně jmenovaným už je zřejmě zatajil!

A tak poté, co matka beznohého Michala Mihályho Jitka Cibulková upozornila na to, že by stejný pan Bělohlávek mohl zneužívat důvěřivosti svého syna a obírat jej o invalidní důchod, čelí tento muž dalšímu závažnému obvinění. Majitel domu na Újezdě Jiří Wolker totiž už na něj podal trestní oznámení. Podle něj ho měl Milan Bělohlávek připravit o dvě stě tisíc korun! Pana Bělohlávka jsme se pokusili už poněkolikáté kontaktovat, ovšem neúspěšně. S Večerníkem totiž přes veškeré naše nabídky a snahu odmítá seriózně komunikovat. Pouze nám osobně předal své vyjádření, vydávané za „žalobu“, ve kterém žádá - jak jinak - finanční odškodnění za újmu na své osobě...

O případ beznohého Michala Mihályho, jemuž lékaři diagnostikovali těžkou psychopatii a který nedávno skončil na ulici, se v uplynulém týdnu zajímali i reportéři TV NOVA, kteří připravují pořad ´Na vlastní oči´.  „Kontaktovali mě z televize Nova, kde očistím své jméno. Mohu dokázat, že jsem se o Michala staral a vozil jej k různým lékařům. Za poškození dobrého jména požaduji částku sto tisíc korun,“ píše mimo jiné ve zmiňovaném dopise, vydávaném za žalobu, Milan Bělohlávek. Osobní předání tohoto materiálu doprovodil přímo v redakci Večerníku řadou velmi hlučných vulgarit.

Je přitom nezpochybnitelným faktem, že šanci promluvit o celému případu dostal od našeho listu už před několika týdny. V té době se však s námi odmítal jakkoliv bavit a z domu na Újezdě nás vyhodil. Následně několikrát nebral mobilní telefon, nebo se odmítal jakkoliv bavit... Je rovněž velmi pravděpobné, že jak Večerníku, tak zmiňovanému televiznímu štábu zatajil, kde se Michal právě nachází. Co konkrétně mu však sdělil, nám zůstalo utajeno...

V průběhu uplynulého týdne se pak na redakci Večermíku obrátil další člověk, kterého měl právě Milan Bělohlávek obrat o nemalou částku. „Myslím, že to Milan Bělohlávek s tím postiženým udělal stejně jako se mnou. Nejdřív se totiž vydával za mého kamaráda, ale pak mě obral o peníze. Teď se se mnou vůbec nebaví,“ vyjádřil se Jiří Wolker, který nám dal nahlédnout do strategie chování tohoto v uvozovkách ´šikovného člověka´. „Michal Mihály je problémový, ale Milan Bělohlávek o něj skutečně nějaký čas pečoval. O jeho motivech se v tomto případě mohu jen dohadovat. Co však vím jistě, je to, že obdobně se staral o moji starou maminku, normálně se k nám ´vadoptoval´. Tvářil se přitom jako můj kamarád, získal si moji důvěru, byl jako můj bratr. Nechal jsem ho, ať do mého domu na ulici Újezd umístí nájemníky a vybírá od nich činži. Nějaký čas to fungovalo, pak se ale začal vymlouvat, že nájemníci neplatí a že mi tedy nemá co dát. Jaké však bylo moje překvapení, když mi nájemníci předložili jím podepsané doklady o zaplaceném nájemném. Takto vzniklou škodu v tuto chvíli odhaduji na minimálně dvěstě tisíc korun. Na pana Bělohlávka jsem už na policii podal trestní oznámení,“ prozradil Večerníku Jiří Wolker, majitel domu na Újezdě.

Společně s ním jsme pana Bělohlávka potkali na ulici. Nijak se k nám nehlásil a brzy zmizel. V ruce přitom nesl vozík Michala Mihályho, z čehož bylo jasně patrné, že ví, kde se dotyčný nachází. Když jsme se následně pana Bělohlávka v souvislosti se zpronevěřeným nájemným opakovaně pokoušeli kontaktovat na jeho mobilním telefonu, znovu se nám nepodařilo. Ptát se proč, je asi zbytečné...

Milan Bělohlávek není prvním prostějovským Romem, který po nějaké instituci či konkrétních lidech požaduje vysoké finanční částky bez seriózního podložení. V létě letošního roku se o něco podobného pokusil Ladislav Lakatoš, který žaloval prostějovského primátora kvůli údajně špatně vedené exekuci. Zmatená žaloba, která po primátorovi Miroslavu Pišťákovi požadovala pět milionů, u soudu neobstála.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-