Dobré poledne, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 op_prostejovRozprodávat podnik je sice fuška, ale zato vskutku dobře placená! Tak by se dala charakterizovat práce insolvenční správkyně zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov. Brněnská advokátka Miloslava Horská, která je od června loňského roku odpovědná za rozprodej bývalého gigantu, má doposud ze zákona právo na odměnu 2 374 649 korun! Zdá se vám to také nějak „přitažené za vlasy“?!

Brněnská advokátka Miloslava Horská se stala insolvenční správkyní OP Prostějov v červnu 2011, kdy funkci převzala po Jaroslavu Svobodovi z Přerova. Původní správce podle soudkyně Bohumily Čuprové neplnil řádně své povinnosti, a proto ho odvolala. Jádrem sporu byl tehdy požadavek na vyplacení pohledávek České spořitelně coby největšímu věřiteli zkrachovalého OP. Svoboda je podmínil zastavením provozu v podniku, kde v té době stále fungovala výroba oděvů na míru. 

Poté, co podnik převzala Miloslava Horská, se ukázalo, že nic takového nebylo nutné. Navíc se insolvenční správkyni úspěšně podařilo prodat nejen stále fungující měřenky, ale také téměř všechny nemovitosti v majetku OP Prostějov. Za to si po osmnácti měsících práce řekla o odměnu. A to ne ledajakou. „Obracím se na vás se zdvořilou žádostí o poskytnutí zálohy na odměnu insolvenčního správce ve výši jednoho a půl milionu korun,“ uvedla v dopise adresovaném soudkyni Bohumile Čuprové. Miloslava Horská zároveň vypočítala, že ze zákona má za rozprodej OP nárok na odměnu 2 374 649 korun. Jelikož do funkce byla jmenována před osmnácti měsíci, vyplývá z toho, že její měsíční odměna by činila asi 132 tisíc korun.

Samozřejmě, že plat insolvenční správkyně se odvíjel od její výkonnosti, konkrétně od toho, kolik peněz z rozprodeje se jí pro Českou spořitelnu podařilo získat. Aktuálně nabízí strojní vybavení, zbytky skladových zásob a také vozový park. K prodeji stále ještě zůstává hlavní výrobní budova ve Vrahovicích. Otázkou je, zda insolvenční správkyni ve své snaze nepoleví, přičemž na ní bude taky záležet, zda a v jaké výši se jí podaří věřitele uspokojit z majetku odpovědných členů představenstva zkrachovalého podniku. Na některé z nich už přitom podal její předchůdce Jaroslav Svoboda žaloby, které stále leží u Krajského soudu v Brně.

Samotnou Miloslavu Horskou jsme se v pátek opakovaně pokoušeli kontaktovat. To se nám ovšem nepodařilo. „Právě přišla úplně vyřízená a promrzlá domů, ihned usnula. Zkuste to, prosím, později,“ požádal Večerník v pátek o půl čtvrté mužský hlas. V ono později už nám však mobilní telefon nikdo nezvedal...

 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-