Na druhé vítězství v řadě basketbalisté BK Olomoucko nedosáhli. Proti Ostravě sice byli v utkání 17. kola Kooperativy NBL většinou ve vedení, ale i kvůli několika vyfalouvaným hráčům dobře rozehraný duel v sobotním podvečeru nedotáhli do úspěšné koncovky. Aby té smůly nebylo v tomto ročníku dost, v boji o útěk z poslední příčky tabulky padli 93:10 po prodloužení.

Olomoucko mělo povedený start do utkání. Vedlo 5:0 a na začátku páté minuty dokonce 13:3, když soupeři ani jednou nedovolilo skórovat ze hry. Po trojce Bezbradici si hosté vybrali oddechový čas, nadějný náskok si však domácí hlídali. V osmé minutě dokonce Feštr upravil na 20:9, poslední minuta ale patřila Ostravě. Hosté v rychlém sledu zaznamenali pět bodů v řadě, i tak Hanáci vedli 20:14.

Nová huť na začátku druhé čtvrtiny přidala a začala se dotahovat. Po trojce Pumprly to bylo v 15. minutě najednou 26:26, protože hráči Olomoucka nedokázali proměnit několik střeleckých pokusů. Pak ale smůlu protrhli a odskočili na 35:28 v probíhající osmnácté minutě. Závěr poločasu ovšem ovládla Nová huť. Trojky Alleyna a Watermana znamenaly průběžné skóre 35:40, které do přestávky upravil pouze úspěšným nájezdem Bezbradica.

Po přestávce Olomoucko zaznamenalo osm bodů v řadě a otočilo na 45:40. Pak ještě dokázalo svůj náskok o čtyři body navýšit, také v tomto případě však Ostrava dokázala nápor svého protivníka v závěru čtvrtiny odrazit. Po třiceti minutách vedli Hanáci pouze 61:60, byli ale ve velice svízelné situaci, protože trio Štěpán, Sychra, Váňa mělo na svém kontě po čtyřech osobních chybách.

Nová huť hned po rozehrání překlopila vedení na svoji stranu, proti byl ale Pekárek. Šesti body v řadě odstartoval nápor žlutých, který vedl chvílemi až k dvoucifernému vedení. Necelé čtyři minuty před koncem Ostrava snížila na 75:81 a nakonec poslala zápas do prodloužení, ve kterém měla více sil.

HLASY TRENÉRŮ

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:

„Já si musím vybírat slova... Gratuluji Ostravě jak odehrála náš vzájemný zápas. Bylo to bojovné utkání z obou stran. Každý soupeř chtěl vyhrát, nakonec se to povedlo Nové huti. Poslední tři minuty řádné hrací doby byly hodně divné. Proto si musím vybírat slova, možná bude kvůli slušnému chování neříct nic, takže raději pouze zopakuji gratulaci soupeři k vítězství...“

Peter BÁLINT – NH Ostrava

„Po dlouhém čase se nám podařilo vyhrát, za to jsme rádi. Konečně jsme vyhráli na doskoku a udělali pouze devět ztrát. Byl to koncentrovaný výkon. Začátek byl strašný, ale postupně jsme se do toho dostali. Byli jsme agresivnější, začali jsme běhat. Výhra je pro nás hodně pozitivní, současně je třeba si uvědomit, že nás čeká ještě hodně práce, abychom na tento úspěch navázali.“

KOOPERATIVA NBL - 17. kolo:

17. kolo:

BK Olomoucko – NH Ostrava

93:100 (20:14 37:40 61:60 82:82)

Rozhodčí: Blahout, Kurz, Karafiát.

Střelba za 2b: 21/43:21/44. Trojky: 11/35:8/31. Trestné hody: 18/24:34/44. Doskoky: 48:50. Asistence: 22:18. Fauly: 33:23.

Sestava a body Olomoucka: Pekárek 26, Bezbradica 22, Váňa 13, Feštr 11, Štěpán 8, A. Klepač 6, Kouřil 4, Sychra 3. Trenér: Predrag Benáček.

Nejvíce bodů Ostravy: Waterman 22, Pumprla 21, Alleyn 20. Trenér: Peter Bálint.

Ostatní výsledky 16. kola: Hradec Králové – Ústí nad Labem 89:78 (18:11, 43:29, 72:52). Nejvíce bodů: Barac 22, Lošonský 13, Peterka 12, Stamenkovic 11 – Autrey 25, Fait 15, Hanes 11, Svejcar 9 * Ostrava – Kolín 85:110 (20:25, 31:53, 63:75). Nejvíce bodů: Waterman 34, Alleyn 20, Bohačík 7, Heinzl 7 – Wallace 22, Číž 20, Machač 17, Skinner 15 * Brno – Nymburk 92:101 (25:21, 48:51, 70:78). Nejvíce bodů: Puršl 19, Půlpán 17, Nehyba 12, Farský 12 – Obasohan 26, Hruban 18, Prewitt 16, Zimmerman 8.

Ostatní výsledek 17. kola: Nymburk – Hradec Králové 120:63 (35:14, 66:22, 95:42). Nejvíce bodů: Palyza 24, Obasohan 13, Harding 12, Dalton 11, Kovář 11 – Barac 11, Peterka 11, Šoula 10, Sedmák 8.

Dohrávka 17. kolo, úterý 5. ledna, 17:00 hodin: Svitavy – Ústí nad Labem.

Dohrávky 4. kola, středa 6. ledna, 17:30 hodin: Nymburk – Děčín (středa 13. ledna, 17.00), Hradec Králové – Brno, Pardubice - Kolín.

Dohrávka 16. kola, čtvrtek 7. ledna, 18:00 hodin: Opava – Děčín.

18. kolo, sobota 9. ledna, 17:30 hodin: Ostrava – Děčín (středa 6. ledna, 17.30), Hradec Králové – Svitavy, Ústí nad Labem – Kolín, Praha – Olomoucko, Pardubice – Brno, Opava – Nymburk.

Dohrávka 9. kola, neděle 10. ledna, 17:00 hodin: Ostrava - Nymburk.

Dohrávka 8. kola, středa 13. ledna, 18:00 hodin:

Ostrava – Brno (17.30), Ústí nad Labem – Olomoucko.