Dobré odpoledne, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 taniNejen u západních sousedů vystoupala rtuť teploměru jako při jarních měsících, také v České republice byl na mnoha místech vytvořen teplotní rekord. Počasí v Čechách a na Moravě bylo zřetelně rozdílné, přesto i v Olomouckém kraji bylo příjemně tepleji než obvykle.

Na Štědrý den se rtuť teploměru místy vyšplhala až na 8°C nad bodem mrazu, na Boží hod bylo o něco chladněji, přesto se na Moravě stále držely teploty těsně nad nulou. Teplo má být ještě ve středu a ve čtvrtek, i když už v úterý večer bude přes území ČR přecházet slabá zvlněná studená fronta, v Čechách bude zataženo a očekávají se teploty až kolem šesti až osmi stupňů, i když i v noci na čtvrtek má padat déšť se sněhem. Pak se na dva dny ochladí a teploty poklesnou k nule, ale na přelomu roku teploty opět stoupnou na jeden až pět stupňů.

Až 3. ledna se čeká ochlazení, kdy i ve dne bude teplota jen těsně nad nulou. Přijde také déšť se sněhem.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-