Haná Prostějov – Sokol Mostkovice

1:0 (0:0)

Branka: 80. Kadlec. Rozhodčí: Zemánek – Haberland, Protivánek. Žluté karty: Kaprál – Drábek, Karafiát. Diváků: 65

Sestavy týmů:

Haná Prostějov: Marák – Světlík, Kadlec, Čermák (32. Martin Kolář), Cibulec – Valach (70. Jančiar), Krupička, Kaprál, Novák – Gábor, Typner (90. Tesař). Trenér: Daniel Kolář.

Sokol Mostkovice: Šlambor – Drábek, Milar, Kazda, Ošlejšek – Němeček, Jančík, Karafiát, Foret (74. Krčal) – Grulich (59. Hanák), Skoumal (59. Svoboda). Hrající trenér: Ondřej Milar.

Ve třiadvacátém kole I.B třídy skupiny „B“ Olomouckého KFS přivítali fotbalisté týmu Haná Prostějov v regionálním derby fotbalisty Sokola Mostkovice. Obě mužstva ze středu tabulky produkují technický a útočný fotbal, tudíž vzhledem k poklidnému postavení v tabulce se očekával líbivý fotbal. A bylo se na co dívat, byť spíše než krásy byla k vidění místy až přehnaná tvrdost.

V 5. minutě zápasu unikl s míčem hostující Karafiát, ale gólman Marák skokem pod nohy mu sebral míč. Domácí kontrovali o dvě minuty později, ale Čermákova střela šla mimo tři tyče. První půlhodina utkání byla plná osobních soubojů, zbytečných faulů a bez gólových šancí. Ve 32. minutě byl v důsledku zranění střídán domácí Čermák Martinem Kolářem. Ve 39. minutě vyrazil brankář Šlambor centrovaný míč do pole a následná střela Nováka šla těsně vedle tyče. O dvě minuty později rozehrával domácí Gábor přímý kop a jeho centr jen těsně minul hlavu Kadlece. V závěru první půle se dostal k míči domácí Kaprál, který prudkou střelou donutil Šlambora vyrazit ji na roh. Z něj už nebezpečí nenastalo.

Na začátku druhého poločasu zatlačili hosté Hanáky na jejich půli a zvláště střela Jančíka donutila gólmana Maráka k robinzonádě a vyražení střely přes břevno na roh. Po hodině hry unikl po křídle Novák a poslal míč do vápna hostů, ale nabíhajícímu Typnerovi chyběl k míči asi krok. V 72. minutě Typnerovu prudkou střelu odhlavičkoval mostkovický bek na roh. O něco později také Světlíkův centr poslal Novák hlavou do autu. Konečně až v 80. minutě poslal dlouhý centr do vápna hostů Typner a míč z hlavy Kadlece, jenž vysoko vyskočil, směřoval do mostkovické branky – 1:0. Hosté zahrozili hned z následujícího protiútoku, ale hlavička Drábka šla těsně nad. A tak regionální derby skončilo tím nejtěsnějším rozdílem pro Hanáky z Prostějova.

HLASY TRENÉRŮ

Daniel KOLÁŘ – Haná Prostějov:

„Hrál se vyrovnaný, podle mého názoru na tuto soutěž celkem kvalitní fotbal. Prvních dvacet minut nám mladší, běhavější soupeř dělal svým pohybem a rychlostí problémy, ale pak jsme hru vyrovnali. Oba týmy si pak vytvořily několik šancí, nám se navíc podařilo vstřelit gól ze standardní situace. A proto bereme i dnes tři body.“

Ondřej MILAR – Sokol Mostkovice:

„Hodnotím to špatně, protože jsme chtěli vyhrát, jelikož jsme už osm kol za sebou neprohráli. Víme, že Haná je kvalitní tým, jsou to zkušení hráči, zejména jak se dostanou do vedení. Prvních dvacet minut jsme drželi balon a byli více na něm. Druhý poločas jsme trefili břevno a několikrát nám proletěl centr soupeřovým malým vápnem. Soupeř měl tři brejkové situace, které neproměnil. Zápasu by slušela remíza. Na tu jsme ale měli po inkasované brance málo času.“

Lion sport 1.B.třída skupina B

Dohrávka 18. kolo: Hněvotín – Zvole 4:2 (1:0). Branky: 36. Holub, 69. a 75. Šulc, 83. Marek – 59. D.Nejedlý, 60. Havlíček. Žluté karty: 61. Sova, 70. Juřen, 71. Kovář, 78. Holub – 67. Havlíček, 72. O.Nejedlý.

23. kolo: Moravský Beroun – Velký Týnec 1:6 (1:5). Branky: 39. Gálik – 8., 24. a 45. Ehrenberger, 15. Kovařík, 34. Grofek, 50. Kaidash. Žluté karty: 84. Malinovský – 51. Grofek, 59. Kovařík. Červená karta: 69. Vlček. * Haná Prostějov – Mostkovice 1:0 (0:0). Branka: 80. Kadlec. Žluté karty: 88. Kaprál – 16. Drábek, 89. Karafiát. * Zvole – Haňovice 2:3 (2:2). Branky: 4. D.Nejedlý, 10. Daříček – 29. Ospálek, 38. a 79. Vilímec. Žluté karty: 43. Pavlinský, 90. Skýva – 3. Korhoň. * Hněvotín – Černovír 2:2 (2:0). Branky: 19. Juřen, 35. Marek – 77. a 83. Petrů. Žluté karty: 65. Sova, 89. Juřen – 44. Kovář. * Doloplaty – Šternberk „B“ 2:5 (1:2). Branky: 39. a 78. Stach – 20. Teichmann, 44. Zvědělík, 53. Dočkal, 62. Zelinka, 67. Sedláček. Žlutá karta: 73. Zelinka. * Smržice - Slatinice 0:3 (0:2). Branky: 1. Garzina, 21. Fiala, 88. Vronka. Žlutá karta: 82. Kotlár. * Kožušany - Hodolany 2:0 (1:0). Branky: 16. a 55. Zlámal. Žluté karty: 84. Teofil, 87. Pučálka – 60. Wenzel, 86. Alka.

Následuje:

24. kolo, 27.5. a 28.5.

1          SK Slatinice      22        16        2          4          72:20    50

2          TJ Kožušany     22        15        3          4          76:21    48

3          FC Sigma Hodolany      22        14        3          5          60:26    45

4          Sokol Doloplazy            22        12        3          7          54:41    39

5          FC Hněvotín     22        10        6          6          52:35    36

6          FK ŠTERNBERK "B"     22        10        3          9          56:48    33

7          Sokol Mostkovice          22        8          7          7          38:44    31

8          Haná Prostějov 22        9          3          10        51:60    30

9          SK Haňovice     22        9          1          12        47:76    28

10        Slovan Černovír            22        7          6          9          33:39    27

11        SK Zvole          22        6          5          11        40:66    23

12        Moravský Beroun          22        7          1          14        52:71    22

13        Sokol Velký Týnec        22        6          4          12        34:58    22

14        TJ Smržice       22        1          1          20        21:81    4