Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 znackaAť se to komukoliv může zdát úsměvné jak chce, je to holá realita. V minulém čísle Prostějovského Večerníku jsme veřejnost informovali o směrové ceduli, kterou před týdnem ještě neznámý „pachatel“ umístil na sloup veřejného osvětlení v Držovicích. Nejenom nás totiž překvapila směrovka navádějící řidiče na rychlostní komunikaci do Olomouce z Držovic přes Smržice. A Večerník tuto záhadu rozpletl!

Hlavní pátrací akci rozjel Miroslav Nakládal, vedoucí odboru dopravy Prostějovského magistrátu. Právě on se od podivného značení před týdnem rázně distancoval, stejně jako starostka Držovic Blanka Kolečkářová. Ta nesmyslné označení nazvala doslova něčí „bejkárnou“. „Dotazoval jsem se na prostějovské policii, na Správě a údržbě silnic Olomouckého kraje a rovněž na Ředitelství silnic a dálnic. Nikdo z kompetentních úředníků těchto organizací o tom nic nevěděl. Pak mě napadlo ještě zavolat na Krajské ředitelství Policie ČR v Olomouci, kde jsem se dozvěděl, že právě krajská policie nechala onu směrovku k dálnici přes Smržice instalovat,“ sdělil Večerníku Miroslav Nakládal, Prostějovský Večerník. Vzápětí jsme se dozvěděli i důvod. „Policisté to zdůvodňují tím, že v případě hromadné havárie na dálnici je zapotřebí přesně vymezit objízdné trasy pro veškerou dopravu. A protože silnice vedoucí přes držovický kopec již není způsobilá a nemá potřebné parametry pro bezpečnou dopravu, navíc její část je na soukromém pozemku, rozhodli se policisté dopravu svést směrem k dálnici z Držovic přes Smržice a Olšany,“ vysvětlil Miroslav Nakládal.

TO SNAD NE! Na dálnici přes Smržice (odkaz na článek)

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-