Dobré dopoledne, dnes je pátek 18.9.2020
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nedlouho po skončení druhé světové války byla v lesoparku Hloučela zřízena myslivecká střelnice. Nyní se tu obvykle střílí jednou týdně po dobu asi čtyř hodin. Po tento časový úsek musí být uzavřena i blízká polní cesta. A to se některým lidem z Prostějova nelíbí.

Někteří občané by uvítali informace o tom, kdy budou střelby na střelnici probíhat. „Nejednou jsem jela polní cestou kolem střelnice na kole nebo šla na procházku se psem a nemohla jsem projít dál, protože byly střelby. A takových nás bylo více. Polní cesta podle mého nepatří střelnici, tak jakým právem je zavřená? Hluk je to nesnesitelný a je slyšet i na sídlišti Hloučela,“ napsala do redakce Večerníku Alena R. z Prostějova.
Podle prostějovského magistrátu jsou však střelnice i dopadová plocha u Hloučely majetkem Českomoravské myslivecké jednoty Prostějov. Jak jsme zjistili, na střelnici se střílí od dubna do října a to obvykle jednou týdně od 15:00 do 19:00 hodin. Dříve to bylo pravidelně v úterý, nyní se termín střeleb volí dle možností zúčastněných. Čtyřikrát do roka se tu konají celodenní nedělní závody, jimž předchází odpolední páteční trénink. O všech střelbách myslivecký spolek s předstihem informuje na svých internetových stránkách www.myslivost.cz/oms/prostějov.
Na těchto stránkách se dá dohledat i kontakt na zodpovědnou osobu. „Kdokoliv bude chtít, aby mu informace o střelbách byly s předstihem zasílány SMS zprávou, může se o ně přihlásit na mém telefonním čísle,“ vzkazuje správce střelnice Břetislav Doleček, díky němuž byl pravidelný provoz na střelnici před dvěma roky obnoven. „Provozní řád střelnice nám ukládá během střeleb uzavřít i přilehlou cestu. Je to třeba kvůli bezpečnosti lidí,“ vyjádřil se správce střelnice, který jedním dechem požádal veřejnost o pochopení. „Pro nás myslivce je střelnice jedinou možností, jak se správně naučit manipulovat se zbraní,“ dodal Doleček, který zvažuje i možnost uspořádat na střelnici den pro veřejnost. „Narážím však bohužel na nedostatek času. Snad se nám to o těchto prázdninách podaří,“ uzavřel.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-