Příjemnou noc, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2013 06 svetlikPlumlovská přehrada se začne napouštět koncem dubna. Snad. Zcela zaplněná vodou však letos v létě nebude. Zda se v ní bude dát koupat zatím není jisté. Na středeční tiskové konferenci Povodí Moravy v Plumlově se probírala i řada dalších témat týkající se probíhající revitalizace nádrže, která byla zahájena na podzim 2009.

Jak to bude s letošním napouštěním přehrady? Na středeční tiskové konferenci v restauraci Pácl v Plumlově byli zástupci Povodí Moravy opatrní. „Koncem dubna bychom chtěli plumlovskou přehradu začít napouštět. Nepište tam ovšem prosím, že jsme řekli, že se tak skutečně stane. V tuto chvíli to nemohu slíbit. Stejně jako to, že přehrada bude plná vody. To bychom vodu do nádrže museli od května asi začít nosit v kýblech,” vyjádřil se generální ředitel Povodí Moravy Radim Světlík. Bude se letos v létě v přehradě dát koupat? „Pokud nám příroda pomůže, tak snad ano,” doplnil Světlík. Středeční tiskové konference v plumlovské restauraci Pácl se kromě zástupců Povodí Moravy zúčastnil také hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil a zástupci obcí nacházejících se kolem plumlovské přehrady. Kromě termínu napouštění se probírala řada dalších témat týkající se revitalizace nádrže. Ta byla zahájena slavnostním vypouštěním v polovině září 2009. Projekt by měl přehradu zbavit jedovatých sinic, které znemožnily rekreantům koupat se v nádrži. Zároveň je přáním Povodí Moravy, aby se tu bakterie v budoucnu opět neobjevily jako se to po vybagrování stalo loni v létě v Podhradském rybníce. Tomu má napomoci i zbrusu nový projekt nazvaný "Snížení eutrofizace v povodí vodního díla Plumlov." I ten byl na tiskové konferenci představen.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-