Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Zimostráz patří k oblíbeným dřevinám pěstovaným nejen v soukromých zahradách, ale i v zámeckých parcích. Nejčastěji tvoří živé ploty, vytvářejí se z něj i sochy. Bohužel na Prostějovsku se letos šíři škůdce zimostrázu, který u nás nemá přirozené nepřátele! Jedná se o housenku zavíječe zimostrázového.

Tyto housenky jsou schopny napáchat obrovské škody. „Vypadá to jako po nájezdu kobylek. Jestli máte na zahradě krušpánky, prohlédněte je a možná i preventivně postříkejte. Vím, že se tyto housenky vyskytly v Kralicích, Vrbátkách a Vrahovicích,“ doporučuje všem lidem z regionu Zbyněk Dostál.
S bojem proti nenažraným housenkám si lámou hlavu nejen jednotliví zahrádkáři, ale i celé vědecké týmy. „Musíte stříkat dlouhodobě a minimálně obden. Jinak nemáte šanci. Housenky nás trápí na okrasných zahradách a je strašný problém se jich zbavit,“ potvrzuje Jan Sedláček. Jedinou pozitivní zprávou tak je, že zavíječ zimostrázový obvykle napadá pouze zimostráz čili krušpánek. (mls)
MÁTE SVOJI ZKUŠENOST ČI RADU? NAPIŠTE NA Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...