Dobré odpoledne, dnes je středa 23.8.2017
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Zimostráz patří k oblíbeným dřevinám pěstovaným nejen v soukromých zahradách, ale i v zámeckých parcích. Nejčastěji tvoří živé ploty, vytvářejí se z něj i sochy. Bohužel na Prostějovsku se letos šíři škůdce zimostrázu, který u nás nemá přirozené nepřátele! Jedná se o housenku zavíječe zimostrázového.

Tyto housenky jsou schopny napáchat obrovské škody. „Vypadá to jako po nájezdu kobylek. Jestli máte na zahradě krušpánky, prohlédněte je a možná i preventivně postříkejte. Vím, že se tyto housenky vyskytly v Kralicích, Vrbátkách a Vrahovicích,“ doporučuje všem lidem z regionu Zbyněk Dostál.
S bojem proti nenažraným housenkám si lámou hlavu nejen jednotliví zahrádkáři, ale i celé vědecké týmy. „Musíte stříkat dlouhodobě a minimálně obden. Jinak nemáte šanci. Housenky nás trápí na okrasných zahradách a je strašný problém se jich zbavit,“ potvrzuje Jan Sedláček. Jedinou pozitivní zprávou tak je, že zavíječ zimostrázový obvykle napadá pouze zimostráz čili krušpánek. (mls)
MÁTE SVOJI ZKUŠENOST ČI RADU? NAPIŠTE NA Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • militaryfest
  • Mikroregion Nemcicko
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak tipujete umístění fotbalistů 1.SK Prostějov po návratu do MSFL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Jsme nejlepší!

Prostějov si aktuálně jako jediné město v Olomouckém kraji udržuje nižší nezaměstnanost, než je celorepublikový průměr. Bez práce je u nás 2 755 lidí, z toho 1 594 žen. Podíl nezaměstnaných se ustálil na rovných třech procentech, což by nám měl závidět celý zbytek republiky. 

 

 
Vyhrála, ale tajemnicí není.

Výběrové řízení na post tajemníka prostějovského magistrátu skončilo neslavně. Konkurz vyhrála přesvědčivě současná vedoucí odboru kanceláře tajemníka Jana Orságová. Nakonec ale odmítla do funkce po Lubomíru Balášovi nastoupit, prý se tak dohodla s primátorkou... 

Osobnost týdne

FRANTIŠEK RINGO ČECH
Známý šoumen zavítal minulou středu do Čech pod Kosířem, kde byl hlavním aktérem divadelního představení Dívčí válka. Populární Ringo divákům ukázal, že ne všechno, co Alois Jirásek napsal, byla pravda...


cech

Číslo týdne

100


V neobyčejné fyzické i duševní svěžesti oslavila 100. narozeniny „první dáma“ Stražiska Linda Wichterlová. Místo aby na své narozeniny odpočívala,
tak pro celou rodinu upekla skvělou buchtu s borůvkami. 

Výrok týdne

„Ještě pět minut toho vyrválu

a budu hluchej jak Smetana!“


Ne všem se zamlouvaly čtvrteční
dva koncerty metalových skupin
na náměstí T. G. Masaryka.
Jeden z občanů si nestačil stěžovat...