Dobrý podvečer, dnes je středa 21.2.2018
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na první pohled připomíná dobře živeného buldoka. I to je jeden z důvodů, proč se třiačtyřicetiletý Miroslav Gábor dostal před prostějovský soud. Recidivista byl minulé úterý obžalován z vydírání. Přestože i státní zástupce uznal, že jeho podíl byl v tomto případě relativně malý, trest dostat musel. Od soudu tak odcházel s pokutou 150 000 korun.

Miroslav Gábor má trvalé bydliště ve Vrchoslavicích. V obci se však příliš nezdržuje. Momentálně si odpykává tříletý trest za podvody. Letos na jaře se nedlouho před nástupem do věznice společně s Ivanem Balejou podílel na vydírání jednoho z podnikatelů. Na parkovišti v Kojetíně přišli k jeho autu, vyzvali ho, aby vypnul motor a vyhrožovali mu. „Nedělej žádné hlouposti, nebo uvidíš,“ řekli mu doslova. Podnikatel s nimi pod nátlakem odjel do Vrchoslavic, kde ho Baleja zavřel na zahradě. Když se poškozený pokusil zavolat policii, Baleja mu telefon vytrhl a rozbil jej. Následně jej povalil na zem a zmlátil.

„Peněžitý trest bereme,“ shodli se příbuzní

Gábor nejprve svoji vinu na celé věci popíral, po dohodě se svojí advokátkou se však během procesu ke všemu přiznal. Soud tak byl v této věci celkem shovívavý, a to i přesto, že se v tomto případě jednalo o sedmnáctkrát trestaného recidivistu. „Bylo prokázáno, že hlavním iniciátorem vydírání byl Ivan Baleja, který byl v této věci již potrestán. Miroslav Gábor na poškozeného působil zejména svojí vizáží, nicméně k nátlaku se připojil, a proto musí být potrestán i on,“ odůvodnila soudkyně Adéla Pluskalová, která po domluvě s obhájkyní coby trest zvolila pokutu 150 000 korun.
Nelze přitom zcela vyloučit, že sankce bude v tomto případě i uhrazena. Napovídalo by tomu minimálně odhodlání celé plejády příbuzných navlečených do značkového oblečení, kteří se na hlavní líčení přišli podívat. Pokud se tak ovšem nestane, navýší se trest pro Miroslava Gábora o další dva roky.
Obě procesní strany se na místě vzdaly práva na odvolání, rozsudek je tak pravomocný.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #6 Tomáš 2017-12-08 21:26
Lidé,
Mějte konečně rozum, tento člověk je totální podvodník a vymahač, který se ničeho nebojí a zajde pro prachy kamkoli! Desítky lidí podvedl, okradl a vydíral! Na exekucích dluží miliony a jeho rodina si žije nad poměry až podivně viz. článek toto tip pro berňáky! :oops: Taky by mohly něco konečně udělat a zeptat se kde ze sociálky kupují auta za statisíce! Znám lidi, které vydíral, vozil po nocích v kufru auta atd... a přišly nakonec o všechno jen aby ochránily vlastní rodinu!
Tento trest pro tohoto recividistu je totálně nespravedlivý a směšný, představte si jaké máte nervy vy a rodina, děti atd..., když se na vás něco takového nalepí a vy máte strach vyjít na ulici!!! To je hrozné... nikdy bych to nikomu nepřál, pozor na tohoto člověka působí kladně ale je to kalibr první třídy, snad jakmile vyleze nebude na slunci dlouho a půjde zpátky kam patří! Poté po 19... nechápu co má společnost s takového člověka za přínos! Tento člověk by měl být hlídán 24 hodin denně.
Citovat
+1 #5 Puma 2017-09-22 13:04
Cituji Rašková:
Slušný SAMEC, ten ještě "poskáče" černých holek u nás v PV, jen tak dál MORE, chazdrevergemore Gabor pichajjjj jaj PVmore

Co vznikne,když se pomnoží Rašková s Gáborem?Busta Lenina.
Citovat
-1 #4 Rašková 2017-09-21 21:22
Slušný SAMEC, ten ještě "poskáče" černých holek u nás v PV, jen tak dál MORE, chazdrevergemor e Gabor pichajjjj jaj PVmore
Citovat
+6 #3 optimista 2017-09-20 20:25
Sedumnáctkrát trestaný..... no, ještě bych neházel flintu do žita. Takový přínos pro naši společnost.... :cry: :cry: :cry:
Citovat
-4 #2 JARDA NOVÁK 2017-09-20 08:06
Docela zajímavý článek ve kterém se nepíše že Baleja je původně ten poškozený kterému vydíraní dluží.Spravedln ost a hlavně u poškozených má slepé oči.
Citovat
+10 #1 Puma 2017-09-19 22:36
Tyhle asiaty už nebrat.K čemu to tady je,to snad ví jen ten,kterej tenhle bláznivej svět stvořil.100 krát soudně trestanej a chudák se pořád ne a ne napravit.Asi ho lidi nechápou,chudák a.
Citovat
 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě