Dobrý večer, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na první pohled připomíná dobře živeného buldoka. I to je jeden z důvodů, proč se třiačtyřicetiletý Miroslav Gábor dostal před prostějovský soud. Recidivista byl minulé úterý obžalován z vydírání. Přestože i státní zástupce uznal, že jeho podíl byl v tomto případě relativně malý, trest dostat musel. Od soudu tak odcházel s pokutou 150 000 korun.

Miroslav Gábor má trvalé bydliště ve Vrchoslavicích. V obci se však příliš nezdržuje. Momentálně si odpykává tříletý trest za podvody. Letos na jaře se nedlouho před nástupem do věznice společně s Ivanem Balejou podílel na vydírání jednoho z podnikatelů. Na parkovišti v Kojetíně přišli k jeho autu, vyzvali ho, aby vypnul motor a vyhrožovali mu. „Nedělej žádné hlouposti, nebo uvidíš,“ řekli mu doslova. Podnikatel s nimi pod nátlakem odjel do Vrchoslavic, kde ho Baleja zavřel na zahradě. Když se poškozený pokusil zavolat policii, Baleja mu telefon vytrhl a rozbil jej. Následně jej povalil na zem a zmlátil.

„Peněžitý trest bereme,“ shodli se příbuzní

Gábor nejprve svoji vinu na celé věci popíral, po dohodě se svojí advokátkou se však během procesu ke všemu přiznal. Soud tak byl v této věci celkem shovívavý, a to i přesto, že se v tomto případě jednalo o sedmnáctkrát trestaného recidivistu. „Bylo prokázáno, že hlavním iniciátorem vydírání byl Ivan Baleja, který byl v této věci již potrestán. Miroslav Gábor na poškozeného působil zejména svojí vizáží, nicméně k nátlaku se připojil, a proto musí být potrestán i on,“ odůvodnila soudkyně Adéla Pluskalová, která po domluvě s obhájkyní coby trest zvolila pokutu 150 000 korun.
Nelze přitom zcela vyloučit, že sankce bude v tomto případě i uhrazena. Napovídalo by tomu minimálně odhodlání celé plejády příbuzných navlečených do značkového oblečení, kteří se na hlavní líčení přišli podívat. Pokud se tak ovšem nestane, navýší se trest pro Miroslava Gábora o další dva roky.
Obě procesní strany se na místě vzdaly práva na odvolání, rozsudek je tak pravomocný.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments