Dobré odpoledne, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na první pohled připomíná dobře živeného buldoka. I to je jeden z důvodů, proč se třiačtyřicetiletý Miroslav Gábor dostal před prostějovský soud. Recidivista byl minulé úterý obžalován z vydírání. Přestože i státní zástupce uznal, že jeho podíl byl v tomto případě relativně malý, trest dostat musel. Od soudu tak odcházel s pokutou 150 000 korun.

Miroslav Gábor má trvalé bydliště ve Vrchoslavicích. V obci se však příliš nezdržuje. Momentálně si odpykává tříletý trest za podvody. Letos na jaře se nedlouho před nástupem do věznice společně s Ivanem Balejou podílel na vydírání jednoho z podnikatelů. Na parkovišti v Kojetíně přišli k jeho autu, vyzvali ho, aby vypnul motor a vyhrožovali mu. „Nedělej žádné hlouposti, nebo uvidíš,“ řekli mu doslova. Podnikatel s nimi pod nátlakem odjel do Vrchoslavic, kde ho Baleja zavřel na zahradě. Když se poškozený pokusil zavolat policii, Baleja mu telefon vytrhl a rozbil jej. Následně jej povalil na zem a zmlátil.

„Peněžitý trest bereme,“ shodli se příbuzní

Gábor nejprve svoji vinu na celé věci popíral, po dohodě se svojí advokátkou se však během procesu ke všemu přiznal. Soud tak byl v této věci celkem shovívavý, a to i přesto, že se v tomto případě jednalo o sedmnáctkrát trestaného recidivistu. „Bylo prokázáno, že hlavním iniciátorem vydírání byl Ivan Baleja, který byl v této věci již potrestán. Miroslav Gábor na poškozeného působil zejména svojí vizáží, nicméně k nátlaku se připojil, a proto musí být potrestán i on,“ odůvodnila soudkyně Adéla Pluskalová, která po domluvě s obhájkyní coby trest zvolila pokutu 150 000 korun.
Nelze přitom zcela vyloučit, že sankce bude v tomto případě i uhrazena. Napovídalo by tomu minimálně odhodlání celé plejády příbuzných navlečených do značkového oblečení, kteří se na hlavní líčení přišli podívat. Pokud se tak ovšem nestane, navýší se trest pro Miroslava Gábora o další dva roky.
Obě procesní strany se na místě vzdaly práva na odvolání, rozsudek je tak pravomocný.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #6 Tomáš 2017-12-08 21:26
Lidé,
Mějte konečně rozum, tento člověk je totální podvodník a vymahač, který se ničeho nebojí a zajde pro prachy kamkoli! Desítky lidí podvedl, okradl a vydíral! Na exekucích dluží miliony a jeho rodina si žije nad poměry až podivně viz. článek toto tip pro berňáky! :oops: Taky by mohly něco konečně udělat a zeptat se kde ze sociálky kupují auta za statisíce! Znám lidi, které vydíral, vozil po nocích v kufru auta atd... a přišly nakonec o všechno jen aby ochránily vlastní rodinu!
Tento trest pro tohoto recividistu je totálně nespravedlivý a směšný, představte si jaké máte nervy vy a rodina, děti atd..., když se na vás něco takového nalepí a vy máte strach vyjít na ulici!!! To je hrozné... nikdy bych to nikomu nepřál, pozor na tohoto člověka působí kladně ale je to kalibr první třídy, snad jakmile vyleze nebude na slunci dlouho a půjde zpátky kam patří! Poté po 19... nechápu co má společnost s takového člověka za přínos! Tento člověk by měl být hlídán 24 hodin denně.
Citovat
+1 #5 Puma 2017-09-22 13:04
Cituji Rašková:
Slušný SAMEC, ten ještě "poskáče" černých holek u nás v PV, jen tak dál MORE, chazdrevergemore Gabor pichajjjj jaj PVmore

Co vznikne,když se pomnoží Rašková s Gáborem?Busta Lenina.
Citovat
-1 #4 Rašková 2017-09-21 21:22
Slušný SAMEC, ten ještě "poskáče" černých holek u nás v PV, jen tak dál MORE, chazdrevergemor e Gabor pichajjjj jaj PVmore
Citovat
+6 #3 optimista 2017-09-20 20:25
Sedumnáctkrát trestaný..... no, ještě bych neházel flintu do žita. Takový přínos pro naši společnost.... :cry: :cry: :cry:
Citovat
-4 #2 JARDA NOVÁK 2017-09-20 08:06
Docela zajímavý článek ve kterém se nepíše že Baleja je původně ten poškozený kterému vydíraní dluží.Spravedln ost a hlavně u poškozených má slepé oči.
Citovat
+10 #1 Puma 2017-09-19 22:36
Tyhle asiaty už nebrat.K čemu to tady je,to snad ví jen ten,kterej tenhle bláznivej svět stvořil.100 krát soudně trestanej a chudák se pořád ne a ne napravit.Asi ho lidi nechápou,chudák a.
Citovat
  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne