Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.10.2017
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na první pohled připomíná dobře živeného buldoka. I to je jeden z důvodů, proč se třiačtyřicetiletý Miroslav Gábor dostal před prostějovský soud. Recidivista byl minulé úterý obžalován z vydírání. Přestože i státní zástupce uznal, že jeho podíl byl v tomto případě relativně malý, trest dostat musel. Od soudu tak odcházel s pokutou 150 000 korun.

Miroslav Gábor má trvalé bydliště ve Vrchoslavicích. V obci se však příliš nezdržuje. Momentálně si odpykává tříletý trest za podvody. Letos na jaře se nedlouho před nástupem do věznice společně s Ivanem Balejou podílel na vydírání jednoho z podnikatelů. Na parkovišti v Kojetíně přišli k jeho autu, vyzvali ho, aby vypnul motor a vyhrožovali mu. „Nedělej žádné hlouposti, nebo uvidíš,“ řekli mu doslova. Podnikatel s nimi pod nátlakem odjel do Vrchoslavic, kde ho Baleja zavřel na zahradě. Když se poškozený pokusil zavolat policii, Baleja mu telefon vytrhl a rozbil jej. Následně jej povalil na zem a zmlátil.

„Peněžitý trest bereme,“ shodli se příbuzní

Gábor nejprve svoji vinu na celé věci popíral, po dohodě se svojí advokátkou se však během procesu ke všemu přiznal. Soud tak byl v této věci celkem shovívavý, a to i přesto, že se v tomto případě jednalo o sedmnáctkrát trestaného recidivistu. „Bylo prokázáno, že hlavním iniciátorem vydírání byl Ivan Baleja, který byl v této věci již potrestán. Miroslav Gábor na poškozeného působil zejména svojí vizáží, nicméně k nátlaku se připojil, a proto musí být potrestán i on,“ odůvodnila soudkyně Adéla Pluskalová, která po domluvě s obhájkyní coby trest zvolila pokutu 150 000 korun.
Nelze přitom zcela vyloučit, že sankce bude v tomto případě i uhrazena. Napovídalo by tomu minimálně odhodlání celé plejády příbuzných navlečených do značkového oblečení, kteří se na hlavní líčení přišli podívat. Pokud se tak ovšem nestane, navýší se trest pro Miroslava Gábora o další dva roky.
Obě procesní strany se na místě vzdaly práva na odvolání, rozsudek je tak pravomocný.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #5 Puma 2017-09-22 13:04
Cituji Rašková:
Slušný SAMEC, ten ještě "poskáče" černých holek u nás v PV, jen tak dál MORE, chazdrevergemore Gabor pichajjjj jaj PVmore

Co vznikne,když se pomnoží Rašková s Gáborem?Busta Lenina.
Citovat
-1 #4 Rašková 2017-09-21 21:22
Slušný SAMEC, ten ještě "poskáče" černých holek u nás v PV, jen tak dál MORE, chazdrevergemor e Gabor pichajjjj jaj PVmore
Citovat
+4 #3 optimista 2017-09-20 20:25
Sedumnáctkrát trestaný..... no, ještě bych neházel flintu do žita. Takový přínos pro naši společnost.... :cry: :cry: :cry:
Citovat
-3 #2 JARDA NOVÁK 2017-09-20 08:06
Docela zajímavý článek ve kterém se nepíše že Baleja je původně ten poškozený kterému vydíraní dluží.Spravedln ost a hlavně u poškozených má slepé oči.
Citovat
+9 #1 Puma 2017-09-19 22:36
Tyhle asiaty už nebrat.K čemu to tady je,to snad ví jen ten,kterej tenhle bláznivej svět stvořil.100 krát soudně trestanej a chudák se pořád ne a ne napravit.Asi ho lidi nechápou,chudák a.
Citovat
  • ČSSD - Holík
  • KSČM - Šulda
  • SPD - Okamura
  • fiat
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Blíží se parlamentní volby. Koho budete volit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu

z_pozvanka_MSFL