Dobrý večer, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Prostějovská policie komunálního politika obvinila z trestného činu neoprávněného nakládání s odpady. Vyšetřovatelé hospodářské kriminálky mají za to, že Konšel v době, kdy už místní skládka byla dávno oficiálně uzavřena, nechal do prostoru navážet další odpad. Muž, který v čele Určic stál neuvěřitelných pětadvacet let, však v exkluzivním vyjádření pro Večerník jakoukoliv vinu popírá. „Budu se samozřejmě bránit,“ uvedl bojovně Vlastimil Konšel.

Bývalý starosta nyní čelí trestnímu stíhání, o čemž minulé úterý oficiálně informovala Policie České republiky. „Z trestného činu neoprávněného nakládání s odpady viní policisté oddělení hospodářské kriminality jednašedesátiletého muže z Prostějovska. Tohoto skutku se měl dopouštět v období od roku 1997 do roku 2015, kdy jako starosta obce umožnil na již uzavřené skládce tuhých komunálních odpadů na území obce navážení výkopové zeminy a stavebních sutí. Celkem tak byly na bývalou skládku umístěny odpady v množství přesahujícím šest a půl tisíce tun. Necelé dva tisíce tun svého odpadu poté z místa jedna z firem odvezla. Náklady na odstranění zbývajících 4 600 tun odpadu byly vyčísleny na bezmála jeden milion tři sta tisíc korun,“ sdělil František Kořínek, tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov. „V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému muži za uvedený přečin trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodal k výši možného trestu policejní mluvčí.
Kriminalisté se případem určické skládky zabývají na základě opakovaného oznámení stávající místostarostky Marie Slezákové. Napoprvé případ odložili, nyní se k němu vrací. Údajnou škodu, která odstraněním skládky vznikne, hodlá dle jejích slov obec po Vlastimilu Konšelovi vymáhat. Exstarosta ovšem jakoukoliv vinu odmítá.
„Skládka odpadů fungovala v Určicích tuším od roku 1971 a za komunistů se sem navážel všelijaký sajrajt, včetně barev i různých chemikálií. V roce 1997 jsme se rozhodli s kolegy zastupiteli s již uzavřenou skládkou něco udělat. Rozhodli jsme se, že na tom místě provedeme terénní úpravy. Ano, nechal jsem sem navážet stavební odpad, ale jenom proto, abychom připravili projekt k rekultivaci nebezpečné skládky. Ten skutečně vznikl v roce 2007. Mojí chybou bohužel bylo, že jsem si ho nenechal schválit, zřejmě odborem životního prostředí prostějovského magistrátu. Moje úmysly ale směřovaly k jediné věci, zasypat nebezpečnou skládku stavebním odpadem, abychom ji mohli rekultivovat,“ vyjádřil se pro Večerník k celé záležitosti Vlastimil Konšel. Jak dodal, soudu se v žádném případě nebojí. „Věřím, že se od nesmyslného udání a následného policejního obvinění očistím. V těchto dnech podávám proti tomuto trestnímu stíhání stížnost, a pokud skutečně dojde k soudnímu líčení, budu se bránit ze všech sil. Věřím, že očistím své jméno,“ tvrdí odhodlaně Konšel.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+2 #3 Bob 2017-10-13 20:26
Je to ten starosta, jak řídil pod parou?
Citovat
+4 #2 Pepa 2017-10-13 08:39
Ta osoba (Slezáková) a její rodiče ublížili tolika lidem, že by se měla zavrtat do té skládky alespoň 50 m hluboko.
Citovat
+1 #1 Pavla 2017-10-12 23:37
Udělal pro Určice pan Konšel toho málo??At se jde paní starostka bodnout a zamyslí se nad sebou.Zatím jenom špiní a pomlouvá.FUJ.
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • Agel
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...