Dobré ráno, dnes je sobota 16.12.2017
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Prostějovská policie komunálního politika obvinila z trestného činu neoprávněného nakládání s odpady. Vyšetřovatelé hospodářské kriminálky mají za to, že Konšel v době, kdy už místní skládka byla dávno oficiálně uzavřena, nechal do prostoru navážet další odpad. Muž, který v čele Určic stál neuvěřitelných pětadvacet let, však v exkluzivním vyjádření pro Večerník jakoukoliv vinu popírá. „Budu se samozřejmě bránit,“ uvedl bojovně Vlastimil Konšel.

Bývalý starosta nyní čelí trestnímu stíhání, o čemž minulé úterý oficiálně informovala Policie České republiky. „Z trestného činu neoprávněného nakládání s odpady viní policisté oddělení hospodářské kriminality jednašedesátiletého muže z Prostějovska. Tohoto skutku se měl dopouštět v období od roku 1997 do roku 2015, kdy jako starosta obce umožnil na již uzavřené skládce tuhých komunálních odpadů na území obce navážení výkopové zeminy a stavebních sutí. Celkem tak byly na bývalou skládku umístěny odpady v množství přesahujícím šest a půl tisíce tun. Necelé dva tisíce tun svého odpadu poté z místa jedna z firem odvezla. Náklady na odstranění zbývajících 4 600 tun odpadu byly vyčísleny na bezmála jeden milion tři sta tisíc korun,“ sdělil František Kořínek, tiskový mluvčí Policie Olomouckého kraje pro Územní odbor Prostějov. „V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému muži za uvedený přečin trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodal k výši možného trestu policejní mluvčí.
Kriminalisté se případem určické skládky zabývají na základě opakovaného oznámení stávající místostarostky Marie Slezákové. Napoprvé případ odložili, nyní se k němu vrací. Údajnou škodu, která odstraněním skládky vznikne, hodlá dle jejích slov obec po Vlastimilu Konšelovi vymáhat. Exstarosta ovšem jakoukoliv vinu odmítá.
„Skládka odpadů fungovala v Určicích tuším od roku 1971 a za komunistů se sem navážel všelijaký sajrajt, včetně barev i různých chemikálií. V roce 1997 jsme se rozhodli s kolegy zastupiteli s již uzavřenou skládkou něco udělat. Rozhodli jsme se, že na tom místě provedeme terénní úpravy. Ano, nechal jsem sem navážet stavební odpad, ale jenom proto, abychom připravili projekt k rekultivaci nebezpečné skládky. Ten skutečně vznikl v roce 2007. Mojí chybou bohužel bylo, že jsem si ho nenechal schválit, zřejmě odborem životního prostředí prostějovského magistrátu. Moje úmysly ale směřovaly k jediné věci, zasypat nebezpečnou skládku stavebním odpadem, abychom ji mohli rekultivovat,“ vyjádřil se pro Večerník k celé záležitosti Vlastimil Konšel. Jak dodal, soudu se v žádném případě nebojí. „Věřím, že se od nesmyslného udání a následného policejního obvinění očistím. V těchto dnech podávám proti tomuto trestnímu stíhání stížnost, a pokud skutečně dojde k soudnímu líčení, budu se bránit ze všech sil. Věřím, že očistím své jméno,“ tvrdí odhodlaně Konšel.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #3 Bob 2017-10-13 20:26
Je to ten starosta, jak řídil pod parou?
Citovat
+4 #2 Pepa 2017-10-13 08:39
Ta osoba (Slezáková) a její rodiče ublížili tolika lidem, že by se měla zavrtat do té skládky alespoň 50 m hluboko.
Citovat
+1 #1 Pavla 2017-10-12 23:37
Udělal pro Určice pan Konšel toho málo??At se jde paní starostka bodnout a zamyslí se nad sebou.Zatím jenom špiní a pomlouvá.FUJ.
Citovat
 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Pošta pro tebe přes Večerník.

IV minulém vydání jsme zveřejnili výzvu České televize. Pořad Pošta pro tebe vyhlásil pátrání po dvou lidech z Prostějovska. Stopy vedoucí k jednomu z nich jsme díky naší čtenářce televizi předali! Sháňka po Jaroslavu Ševčíkovi z Čech pod Kosířem tak dopadla dobře.

 

Jako v brlohu bezdomovců!

Bývalý vedoucí kina Metro 70 v Prostějově Ivan Čech zcela jistě není pořádkumilovný člověk. Před pár týdny byl otevřen byt, který v kině dlouhá léta obýval. A komisařům se zvedal žaludek při pohledu na svinčík, který tam Čech zanechal. Oprava zdevastovaného bytu bude hodně drahá.

Osobnost týdne

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
50 02 pospisilova copyPodkrovní sál Městské knihovny v Prostějově byl o středečním podvečeru svědkem dalšího přírůstku literární tvorby právničky a starostky Vincencova. Její osmnáctá kniha v pořadí nese lehce pohádkový titul Malovaná pýcha.

Číslo týdne

2,4

Kam až to povede? Za krátký čas to bude v Prostějově snad jako za komunistů, kdy prostě na práci „nebyli lidi“. Místní region opět dosáhl rekordu v nezaměstnanosti, podíl lidí bez práce činí neuvěřitelné 2,4 procenta. Litujeme firmy, které marně shánějí kvalifikované pracovníky...

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla