Dobrý večer, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Všechno spěje k dobrému konci. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v uplynulém týdnu oficiálně zveřejnilo dokument, na jehož základě bude moct pokračovat stavba Za Kosteleckou ulicí. Zásady podprogramu „Národní sportovní (už tedy nikoliv olympijská) centra“ totiž předem definují půltucet projektů, mezi nimiž je počítáno i s Národním centrem Prostějov! Zdá se tedy, že škarohlídové z řad politické opozice opět neměli pravdu, když tvrdili, že do konce roku 2019 se v tomto směru nic nepohne...

Na posledním jednání zastupitelstva v pondělí 5. září to byli právě opoziční zastupitelé, kteří prskali jednu jedovatou slinu za druhou na průběh výstavby Národního olympijského centra (NOC) v Prostějově. Trnem v oku se stala především půjčka spolku Prostějov olympijský, díky níž se mohlo začít stavět. Dotace z MŠMT podle jejich slov neměla být nikdy posvěcena a opozice celkově zpochybňovala skutečnost, že stomilionová injekce vůbec bude udělena, obzvláště po nedávné kauze okolo ovlivňování přídělů dotací do sportu.
Večerník však aktuálně zjistil, že už brzy by se měli za své výroky omluvit. Aktuální zpráva z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy vypovídá o tom, že ve vyhlášeném podprogramu jsou určeny předem definované projekty, které cílí investiční finanční prostředky do významné sportovní infrastruktury a do významných sportovních zařízení v regionech. Vedle Nymburku, Harrachova, Nového Města na Moravě a pražských center v Podolí či Račicích je mezi půltuctem vyovolených také Prostějov. „Ano, máte správné informace,“ pousmál se při dotazu Večerníku Petr Chytil, jednatel marketingové společnosti TK PLUS. „Je pravdou, že ministerstvo dořešilo po známých průtazích vše potřebné, aby vydalo očekávaný oficiální dokument. Momentálně by tak už po splnění všech administrativních úkonů nemělo nic bránit k tomu, aby se mohlo pokračovat ve stavbě,“ zkonstatoval spokojeně Chytil. Termín však odhadnout nedokázal. „Dozvíme se jej v příštích dnech.“
Podle dostupných informací již nebude třeba žádný velký schvalovací proces, vše je nyní otázkou ryze administrativních úkonů. A tak v každém případě se hala NC na místě dřívějšího koupaliště Za Kosteleckou ulicí již brzy opětovně stane středem stavebního ruchu a stát prostě bude.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-8 #6 Fanoš 2017-10-13 22:07
To se zase holky a kluci z opozice pominou vzteky, taková pěkná pseudokauza a zase nic. Kde mají furt na ty svoje bláboly chodit, že? Zas bude muset Hanka s Frantou a dalšíma kámošema vymýšlet nové kauzy, aby mohli udávat na ministerstva vlastní město. Neboj Hani brácha Pavlík ti určitě helfne a když bude nejhůř máš tu ještě toho mladýho bonzáka
Citovat
+1 #5 Puma 2017-10-13 13:12
Cituji Linka:
Jestlipak "Petr Kozák" není nějaký nový pseudonym Kadlece? Jedovatý styl by tomu napovídal. Žeby Večerník sehnal druhého "novináře?" stejného ražení, to by musela být velká náhoda... Každopádně, kdyby se měl Večerník omlouvat za své jedovaté sliny, musel by najmout pořádnou armádu pisálku, co by se jenom za Kadlece omlouvali celé roky od rána do večera ...

To bude jinak.Musí to občas obměnit,protože hlásnou troubu radnice-novinář e hlupáka,nechce dělat nikdo dlouho,tak občas přijmou nového,který tomu ještě na začátku uvěří a pěje ódy v domnění,že tomu tak je.
Citovat
+3 #4 Linka 2017-10-13 08:33
Jestlipak "Petr Kozák" není nějaký nový pseudonym Kadlece? Jedovatý styl by tomu napovídal. Žeby Večerník sehnal druhého "novináře?" stejného ražení, to by musela být velká náhoda... Každopádně, kdyby se měl Večerník omlouvat za své jedovaté sliny, musel by najmout pořádnou armádu pisálku, co by se jenom za Kadlece omlouvali celé roky od rána do večera ...
Citovat
+5 #3 Linka 2017-10-13 08:28
No zkuste si jako malá organizace, spolek, zažádat dotaci na nějakou akci pro lidi, budete rádi za každou tisícovku a ještě se v té dobrovolnosti utopíte, protože vám tu práci nikdo nezaplatí. Samozřejmě, to platí, když jste jenom "nějaký Franta". Pak se vám jenom protočí panenky u informací schválených milionu za tzv. propagaci města, ke které ještě plynou další a další dotace a sponzorské příspěvky.
Citovat
+3 #2 Puma 2017-10-13 07:07
Mafie si přece penězovody nezavře.To nikdo ani nečekal.
Citovat
0 #1 Rašková ml. 2017-10-13 06:56
A já musím s úsměvem podotknout, že p.Chytil zřejmě zapomněl, že jsou za dveřmi volby a garantem je spolek "Olympijský" :P :P :P Ale to, že si tam rozhodně nějaký Franta nezačutá mu a Černoškovi věřím :lol:
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • Agel
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...