Dobré odpoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 starenkaJak Večerník minulý týden jako první informoval veřejnost, rozsáhlé pátrání po sedmaosmdesátileté Boženě Zahradníčkové ze Spitznerovy ulice skončilo tragédií. Stařenku postiženou Alzheimerovou nemocí našli policisté po osmnácti dnech mrtvou. Pitva prokázala, že zemřela nenásilnou smrtí!

„Mohu uvést, že hledaná seniorka zemřela z přirozených příčin. Nebylo zjištěno žádné zranění na jejím těle, a tudíž nešlo o cizí zavinění. Podle předběžných výsledků pitvy paní Zahradníčková zemřela na infarkt, zřejmě z důvodu silného podchlazení,“ uvedl exkluzivně Večerníku Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově.

Když stařenka poslední lednový den odešla z domova, synovi sdělila, že jde na hřbitov. Ironií osudu bylo, že policejní psovod ji skutečně předminulou neděli večer u hřbitova našel. Ovšem na úplně opačné straně města, ve Vrahovicích... „Žena bez známek života byla objevena v poli zhruba tři sta metrů od vrahovického hřbitova. Potvrzením její nenásilné smrti se vyvrátily spekulace, které její zmizení provázely,“ potvrdil Večerníku šéf prostějovské policie.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-