Dobré odpoledne, dnes je středa 27.5.2020
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 op_prostejovJak Večerník informoval prostějovskou veřejnost v minulém vydání, krajská policie se vytasila s plánem ukončit do konce předchozího týdne vyšetřování podivných okolností krachu Oděvního podniku a informovat média o obvinění konkrétních osob. Bohužel, pravda je to jen poloviční...

V pátek, tedy v den, kdy mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci avizoval bližší informace, jsme se dočkali pouze vyhýbavých odpovědí. „Jelikož celý případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Brně a to si vyhradilo veškeré poskytování informací médiím, nemůžu vám z tohoto důvodu poskytnout žádné informace,“ konstatoval stroze Večerníku Josef Bednařík, tiskový mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.

Už tato strohá informace však svědčí o tom, že věci se zřejmě pohnuly kupředu. Tedy v případě, že policie už vyšetřovací spis předala státnímu zastupitelství, včetně obvinění konkrétních osob. „Podle výše sděleného vysvětlení vám opravdu nemůžeme sdělovat konkrétní informace k danému případu, natož k totožnosti případně obviněných,“ reagoval na opakovaný dotaz Večerníku Josef Bednařík.

Po celý pátek jsme se snažili dovolat brněnské státní zástupkyni, která má vyšetřování trestných činů podvodu, zpronevěry a dalších na starosti. Bohužel, naše snaha byla marná...

Dozvíme se tedy něco víc tento týden? Večerník bude pochopitelně další vývoj událostí okolo Oděvního podniku sledovat. Sledujte také internetové stránky www.vecernikpv.cz, jakmile se něco dozvíme, okamžitě se tam se zprávou vytasíme...

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments