Dobré odpoledne, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Loni v říjnu bylo v domě v ulici Staré Město nalezeno bezvládné tělo šestačtyřicetiletého Vojtěcha O., jehož smrt není dodnes vyřešena. Přivolaná lékařka konstatovala, že muž zde musel ležet zhruba dva až tři dny. Policie věc začala šetřit pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. 

 

Mrtvého objevil 24. října 2017 v 17:30 hodin jeho bratr Petr. Vojtěch O. ležel na břiše v pokoji v části domu, kterou obýval. Petr svého bratra navštívil poté, co mu více lidí řeklo, že jej dlouho neviděli. Policie nakonec šetření případu odložila, neboť se podezření na přečin usmrcení z nedbalosti nepotvrdilo. Dosud se však nepodařilo zjistit, kdy přesně Vojtěch O. zemřel.

„Policisté zjistili, že zemřelý žil v části nemovitosti sám, byl samotářské povahy, nikomu se nesvěřoval. Dům, ve kterém žil, byl ve špatném stavu, nebyla v něm zapojena elektřina, voda ani plyn. Naposledy jej viděl jeho soused, a to 15. října loňského roku,“ konstatovala soudkyně Okresního soudu v Prostějově Ivona Otrubová, která vyzvala, aby se kdokoliv, kdo zná okolnosti, z nichž lze odvodit datum smrti Vojtěcha O., do konce letošního března ozval prostějovskému soudu. „Po uplynutí této lhůty soud vydá rozhodnutí, ve kterém určí den smrti zemřelého,“ uvedla Otrubová.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne