Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Loni v říjnu bylo v domě v ulici Staré Město nalezeno bezvládné tělo šestačtyřicetiletého Vojtěcha O., jehož smrt není dodnes vyřešena. Přivolaná lékařka konstatovala, že muž zde musel ležet zhruba dva až tři dny. Policie věc začala šetřit pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. 

 

Mrtvého objevil 24. října 2017 v 17:30 hodin jeho bratr Petr. Vojtěch O. ležel na břiše v pokoji v části domu, kterou obýval. Petr svého bratra navštívil poté, co mu více lidí řeklo, že jej dlouho neviděli. Policie nakonec šetření případu odložila, neboť se podezření na přečin usmrcení z nedbalosti nepotvrdilo. Dosud se však nepodařilo zjistit, kdy přesně Vojtěch O. zemřel.

„Policisté zjistili, že zemřelý žil v části nemovitosti sám, byl samotářské povahy, nikomu se nesvěřoval. Dům, ve kterém žil, byl ve špatném stavu, nebyla v něm zapojena elektřina, voda ani plyn. Naposledy jej viděl jeho soused, a to 15. října loňského roku,“ konstatovala soudkyně Okresního soudu v Prostějově Ivona Otrubová, která vyzvala, aby se kdokoliv, kdo zná okolnosti, z nichž lze odvodit datum smrti Vojtěcha O., do konce letošního března ozval prostějovskému soudu. „Po uplynutí této lhůty soud vydá rozhodnutí, ve kterém určí den smrti zemřelého,“ uvedla Otrubová.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments