Dobré ráno, dnes je středa 23.10.2019
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 kapri„Přijeďte se podívat, v mlýnském náhonu jsou leklí kapři,“ zavolala ve čtvrtek do redakce Večerníku naše čtenářka. Její oznámení jsme zprvu brali jako vtip. Kde by se proboha v náhonu, ve kterém se jen kdysi dávno dařilo tak maximálně hrouzkům či ploticím, vzali kapři? Přesto jsme se ale rozjeli do Kolářových sadů. A naše překvapení nebralo konce...

Když jsme dorazili na inkriminované místo, na hladině až po okraj zaplněného koryta mlýnského náhonu skutečně „plavaly“ mršiny velkých ryb. Napočítali jsme jich hned celkem dvanáct! Proboha, kde se tady mohly vzít?

Ihned jsme proto informovali prostějovské rybáře-profesionály. „To myslíte vážně? Vždyť to není možné, kapři se do náhonu nemohli nijak dostat. Ani z přehrady, ani z krasického rybníka,“ překvapeně reagoval na dotaz Večerníku Pavel Müller, jednatel okresní pobočky Moravského rybářského svazu v Prostějově. Okamžitě však přislíbil, že se na místo pojede osobně podívat. „Máte pravdu, jsem z toho v šoku,“ volal po půlhodině Pavel Müller. „Každopádně ale mohu vyloučit, že ryby do mlýnského náhonu připlavaly. Jde o kapra barevného, což je takzvaná okrasná ryba. Někdo je sem hodil, zřejmě kdosi, kdo je choval v nějakém zahradním jezírku někde v okolí. Otázkou pouze je, zda je sem vysypal už leklé, nebo je do mlýnského vpustil živé. V tom případě se budeme snažit zjistit, proč kapři uhynuli,“ objasnil Večerníku záhadu Pavel Müller.

Právě pro rybáře je mlýnský náhon v posledních letech noční můrou. „Je to hrozné, co mnohdy vylovíme z náhonu za sajrajt. Na česlech u starého mlýna často najdeme zdechliny psů, koček, králíků i slepic. A to nepočítám PET lahve, pneumatiky a podobný odpad. Prostě všechno, čeho se chtějí lidé zbavit...,“ dodal smutným hlasem šéf prostějovských rybářů Pavel Müller.

Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments