Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 kapri„Přijeďte se podívat, v mlýnském náhonu jsou leklí kapři,“ zavolala ve čtvrtek do redakce Večerníku naše čtenářka. Její oznámení jsme zprvu brali jako vtip. Kde by se proboha v náhonu, ve kterém se jen kdysi dávno dařilo tak maximálně hrouzkům či ploticím, vzali kapři? Přesto jsme se ale rozjeli do Kolářových sadů. A naše překvapení nebralo konce...

Když jsme dorazili na inkriminované místo, na hladině až po okraj zaplněného koryta mlýnského náhonu skutečně „plavaly“ mršiny velkých ryb. Napočítali jsme jich hned celkem dvanáct! Proboha, kde se tady mohly vzít?

Ihned jsme proto informovali prostějovské rybáře-profesionály. „To myslíte vážně? Vždyť to není možné, kapři se do náhonu nemohli nijak dostat. Ani z přehrady, ani z krasického rybníka,“ překvapeně reagoval na dotaz Večerníku Pavel Müller, jednatel okresní pobočky Moravského rybářského svazu v Prostějově. Okamžitě však přislíbil, že se na místo pojede osobně podívat. „Máte pravdu, jsem z toho v šoku,“ volal po půlhodině Pavel Müller. „Každopádně ale mohu vyloučit, že ryby do mlýnského náhonu připlavaly. Jde o kapra barevného, což je takzvaná okrasná ryba. Někdo je sem hodil, zřejmě kdosi, kdo je choval v nějakém zahradním jezírku někde v okolí. Otázkou pouze je, zda je sem vysypal už leklé, nebo je do mlýnského vpustil živé. V tom případě se budeme snažit zjistit, proč kapři uhynuli,“ objasnil Večerníku záhadu Pavel Müller.

Právě pro rybáře je mlýnský náhon v posledních letech noční můrou. „Je to hrozné, co mnohdy vylovíme z náhonu za sajrajt. Na česlech u starého mlýna často najdeme zdechliny psů, koček, králíků i slepic. A to nepočítám PET lahve, pneumatiky a podobný odpad. Prostě všechno, čeho se chtějí lidé zbavit...,“ dodal smutným hlasem šéf prostějovských rybářů Pavel Müller.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments