Příjemnou noc, dnes je úterý 19.2.2019
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 kapri„Přijeďte se podívat, v mlýnském náhonu jsou leklí kapři,“ zavolala ve čtvrtek do redakce Večerníku naše čtenářka. Její oznámení jsme zprvu brali jako vtip. Kde by se proboha v náhonu, ve kterém se jen kdysi dávno dařilo tak maximálně hrouzkům či ploticím, vzali kapři? Přesto jsme se ale rozjeli do Kolářových sadů. A naše překvapení nebralo konce...

Když jsme dorazili na inkriminované místo, na hladině až po okraj zaplněného koryta mlýnského náhonu skutečně „plavaly“ mršiny velkých ryb. Napočítali jsme jich hned celkem dvanáct! Proboha, kde se tady mohly vzít?

Ihned jsme proto informovali prostějovské rybáře-profesionály. „To myslíte vážně? Vždyť to není možné, kapři se do náhonu nemohli nijak dostat. Ani z přehrady, ani z krasického rybníka,“ překvapeně reagoval na dotaz Večerníku Pavel Müller, jednatel okresní pobočky Moravského rybářského svazu v Prostějově. Okamžitě však přislíbil, že se na místo pojede osobně podívat. „Máte pravdu, jsem z toho v šoku,“ volal po půlhodině Pavel Müller. „Každopádně ale mohu vyloučit, že ryby do mlýnského náhonu připlavaly. Jde o kapra barevného, což je takzvaná okrasná ryba. Někdo je sem hodil, zřejmě kdosi, kdo je choval v nějakém zahradním jezírku někde v okolí. Otázkou pouze je, zda je sem vysypal už leklé, nebo je do mlýnského vpustil živé. V tom případě se budeme snažit zjistit, proč kapři uhynuli,“ objasnil Večerníku záhadu Pavel Müller.

Právě pro rybáře je mlýnský náhon v posledních letech noční můrou. „Je to hrozné, co mnohdy vylovíme z náhonu za sajrajt. Na česlech u starého mlýna často najdeme zdechliny psů, koček, králíků i slepic. A to nepočítám PET lahve, pneumatiky a podobný odpad. Prostě všechno, čeho se chtějí lidé zbavit...,“ dodal smutným hlasem šéf prostějovských rybářů Pavel Müller.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments