Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 kapri„Přijeďte se podívat, v mlýnském náhonu jsou leklí kapři,“ zavolala ve čtvrtek do redakce Večerníku naše čtenářka. Její oznámení jsme zprvu brali jako vtip. Kde by se proboha v náhonu, ve kterém se jen kdysi dávno dařilo tak maximálně hrouzkům či ploticím, vzali kapři? Přesto jsme se ale rozjeli do Kolářových sadů. A naše překvapení nebralo konce...

Když jsme dorazili na inkriminované místo, na hladině až po okraj zaplněného koryta mlýnského náhonu skutečně „plavaly“ mršiny velkých ryb. Napočítali jsme jich hned celkem dvanáct! Proboha, kde se tady mohly vzít?

Ihned jsme proto informovali prostějovské rybáře-profesionály. „To myslíte vážně? Vždyť to není možné, kapři se do náhonu nemohli nijak dostat. Ani z přehrady, ani z krasického rybníka,“ překvapeně reagoval na dotaz Večerníku Pavel Müller, jednatel okresní pobočky Moravského rybářského svazu v Prostějově. Okamžitě však přislíbil, že se na místo pojede osobně podívat. „Máte pravdu, jsem z toho v šoku,“ volal po půlhodině Pavel Müller. „Každopádně ale mohu vyloučit, že ryby do mlýnského náhonu připlavaly. Jde o kapra barevného, což je takzvaná okrasná ryba. Někdo je sem hodil, zřejmě kdosi, kdo je choval v nějakém zahradním jezírku někde v okolí. Otázkou pouze je, zda je sem vysypal už leklé, nebo je do mlýnského vpustil živé. V tom případě se budeme snažit zjistit, proč kapři uhynuli,“ objasnil Večerníku záhadu Pavel Müller.

Právě pro rybáře je mlýnský náhon v posledních letech noční můrou. „Je to hrozné, co mnohdy vylovíme z náhonu za sajrajt. Na česlech u starého mlýna často najdeme zdechliny psů, koček, králíků i slepic. A to nepočítám PET lahve, pneumatiky a podobný odpad. Prostě všechno, čeho se chtějí lidé zbavit...,“ dodal smutným hlasem šéf prostějovských rybářů Pavel Müller.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments