Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.1.2020
svátek slaví Ingrid,
zítra Otýlie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 podvedenaBýt důchodcem, to chce dneska hodně pevné nervy. Řada vyloženě podvodných, ale někdy i rádoby seriozních společností si zřejmě myslí, že pokud jste dosáhli důchodového věku, pak musíte být na hlavu padlí. A chystají se vás obrat. Někdy se o to pokouší dokonce opakovaně...

Představte si, že byste v restauraci řádně zaplatili číšníkovi za oběd a chtěli v klidu odejít. Následně by se však přiřítil naštvaný kuchař a chtěl po vás peníze znovu. Důvodem by bylo to, že on nic nedostal, protože číšník peníze ukradl a jemu nedal to, na čem byli spolu domluveni.

Je celkem logické, že byste peníze kuchaři odmítli dát. Jenže to byste si v dnešní absurdní době naběhli. Kuchař by vás zřejmě dal k soudu a kromě oběda by po vás chtěl zaplatit ještě svého právníka!

Tohle je přesně případ jednašedesátileté Zdeňky Holzmanové ze Smržic, o němž už Večerník jednou informoval. Situace se však od té doby vyhrotila...

Zdeňku Holzmanovou při odchodu z prostějovského Úřadu práce oslovil finanční poradce z Institutu finančního poradenství (IFP). Kromě výhodného pojištění jí nabídl také práci, musela si však uzavřít „mimořádně výhodné“ pojištění u České podnikatelské pojišťovny (ČPP). Přestože paní Holzmanová své závazky řádně hradila, pojišťovna je nyní po ní chce ještě jednou! Důvod je ten, že ona sama žádné peníze nedostala, protože je její zástupci z IFP již stihli rozkrást. Celá situace tak zřejmě neodvratně skončí u soudu. Advokáti pojišťovny totiž na paní Holzmanovou podali žalobu. Na první pohled se však tváří jako největší kamarádi...

„Pokud do sedmi dnů uhradíte částku 30 309 Kč, žaloba bude vzata zpět a celá záležitost bude uzavřena,“ píše v dopise advokát Michal Benda z Jeseníku, který si za své „služby “ naúčtoval 11 459 Kč. Paní Holzmanová nechápe, proč by najednou měla platit třicet tisíc korun, když nic nezákonného neprovedla a naopak ona byla tou napálenou. „Navíc ty peníze ani nemám,“ podotkla Holzmanová.

Uvedenou advokátní kancelář Večerník zkontaktoval. Zajímalo nás, proč peníze nechce po IFP, tedy po lidech, kterým paní Holzmanová už jednou za pojištění zaplatila. „Paní Holzmanová si měla lépe přečíst smluvní podmínky. Více se vám k tomu nebudu vyjadřovat,“ odpověděla nám stručně zástupkyně advokátní kanceláře Michala Bendy, která paní Holzmanové doporučila, aby se na ni obrátila osobně. „To jsem samozřejmě už udělala. Řekli mi, že společnost IFP není solventní, proto to musím zaplatit já,“ prozradila nám šokující argumentaci paní Holzmanová. A tak zřejmě dojde na onen již zmíněný soud. Paní Holzmanové nezbývá než věřit, že soudce bude rozhodovat na základě jasných důkazů. Pojištění totiž poctivě splácela.

„Zaplatila jsem vše kromě dvou posledních splátek po dvou tisících. Ty jsem neposlala, protože konto společnosti IFP, kam jsem je pravidelně převáděla, bylo už v té době zablokované,“ upřesnila Zdeňka Holzmanová, která se tak odvážně i správně rozhodla vzdorovat a navzdory sladkým výhrůžkám ze strany severomoravských advokátů nic jen tak někomu nedarovat. „Jsem připravena se soudit, nic jiného mi ani nezbývá. Stejně bych těch nesmyslných třicet tisíc neměla z čeho zaplatit...,“ konstatovala starobní důchodkyně.

Večerník jí v její kauze hodlá být i nadále nápomocen, jsme na vaší straně!

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments