Dobré odpoledne, dnes je úterý 23.4.2019
svátek slaví Vojtěch,
zítra Jiří
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 podvedenaBýt důchodcem, to chce dneska hodně pevné nervy. Řada vyloženě podvodných, ale někdy i rádoby seriozních společností si zřejmě myslí, že pokud jste dosáhli důchodového věku, pak musíte být na hlavu padlí. A chystají se vás obrat. Někdy se o to pokouší dokonce opakovaně...

Představte si, že byste v restauraci řádně zaplatili číšníkovi za oběd a chtěli v klidu odejít. Následně by se však přiřítil naštvaný kuchař a chtěl po vás peníze znovu. Důvodem by bylo to, že on nic nedostal, protože číšník peníze ukradl a jemu nedal to, na čem byli spolu domluveni.

Je celkem logické, že byste peníze kuchaři odmítli dát. Jenže to byste si v dnešní absurdní době naběhli. Kuchař by vás zřejmě dal k soudu a kromě oběda by po vás chtěl zaplatit ještě svého právníka!

Tohle je přesně případ jednašedesátileté Zdeňky Holzmanové ze Smržic, o němž už Večerník jednou informoval. Situace se však od té doby vyhrotila...

Zdeňku Holzmanovou při odchodu z prostějovského Úřadu práce oslovil finanční poradce z Institutu finančního poradenství (IFP). Kromě výhodného pojištění jí nabídl také práci, musela si však uzavřít „mimořádně výhodné“ pojištění u České podnikatelské pojišťovny (ČPP). Přestože paní Holzmanová své závazky řádně hradila, pojišťovna je nyní po ní chce ještě jednou! Důvod je ten, že ona sama žádné peníze nedostala, protože je její zástupci z IFP již stihli rozkrást. Celá situace tak zřejmě neodvratně skončí u soudu. Advokáti pojišťovny totiž na paní Holzmanovou podali žalobu. Na první pohled se však tváří jako největší kamarádi...

„Pokud do sedmi dnů uhradíte částku 30 309 Kč, žaloba bude vzata zpět a celá záležitost bude uzavřena,“ píše v dopise advokát Michal Benda z Jeseníku, který si za své „služby “ naúčtoval 11 459 Kč. Paní Holzmanová nechápe, proč by najednou měla platit třicet tisíc korun, když nic nezákonného neprovedla a naopak ona byla tou napálenou. „Navíc ty peníze ani nemám,“ podotkla Holzmanová.

Uvedenou advokátní kancelář Večerník zkontaktoval. Zajímalo nás, proč peníze nechce po IFP, tedy po lidech, kterým paní Holzmanová už jednou za pojištění zaplatila. „Paní Holzmanová si měla lépe přečíst smluvní podmínky. Více se vám k tomu nebudu vyjadřovat,“ odpověděla nám stručně zástupkyně advokátní kanceláře Michala Bendy, která paní Holzmanové doporučila, aby se na ni obrátila osobně. „To jsem samozřejmě už udělala. Řekli mi, že společnost IFP není solventní, proto to musím zaplatit já,“ prozradila nám šokující argumentaci paní Holzmanová. A tak zřejmě dojde na onen již zmíněný soud. Paní Holzmanové nezbývá než věřit, že soudce bude rozhodovat na základě jasných důkazů. Pojištění totiž poctivě splácela.

„Zaplatila jsem vše kromě dvou posledních splátek po dvou tisících. Ty jsem neposlala, protože konto společnosti IFP, kam jsem je pravidelně převáděla, bylo už v té době zablokované,“ upřesnila Zdeňka Holzmanová, která se tak odvážně i správně rozhodla vzdorovat a navzdory sladkým výhrůžkám ze strany severomoravských advokátů nic jen tak někomu nedarovat. „Jsem připravena se soudit, nic jiného mi ani nezbývá. Stejně bych těch nesmyslných třicet tisíc neměla z čeho zaplatit...,“ konstatovala starobní důchodkyně.

Večerník jí v její kauze hodlá být i nadále nápomocen, jsme na vaší straně!

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments