Dobré odpoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

20 bouračka_vrahovickaV úterý byla u prostějovského soudu obžalovaná Olga Pospíšilová za to, že v březnu loňského roku neumožnila ve Vrahovické ulici průjezd policejní škodě octavia. Ta v tu chvíli pronásledovala unikajícího motorkáře a ve vysoké rychlosti narazila do renaultu obžalované, která právě odbočovala do ulice Zátiší.

Oba policisté skončili v nemocnici, zejména jeden z nich se s následky svých četných zranění potýká dodnes. Obhájce obžalované Martin Kalabis přišel s argumentem, že dle vyhlášky policejní auto nebylo vybaveno tak, aby ve městě smělo jet rychlostí vyšší jak 50 kilometrů v hodině! Obžalovaná mu tedy nemusela dávat přednost!

Státní zástupce svoji obžalobu postavil na znaleckém posudku, z něhož vyplývá, že řidička měla šanci rychle se blížící policejní auto vidět i slyšet a adekvátně na danou situaci zareagovat.  Tím měla Pospíšilová porušit důležitou povinnost dát přednost automobilu s právem přednostní jízdy.  Hlavním argumentem obhajoby je to, že podle vyhlášky modrá octavia nebyla dostatečně vybavena tak, aby mohla být označena jako vozidlo s právem přednostním jízdy. „Podle vyhlášky musí být takové vozidlo výslovně vybaveno zvláštním výstražným světelným znamením, která má být umístěno na nejvyšším místě auta a světlo z něj musí být vidět v úhlu 360 stupňů. Tak tomu v tomto případě jednoznačně nebylo, policejní auto mělo pouze tzv. doplňkové výstražné světlo umístěné v přední masce auta. To však není dostatečné pro to, aby mělo právo přednosti v jízdě,” vytáhl eso z rukávu obhájce obžalované Martin Kalabis, který rovněž upozornil na to, že policejní octavia  měla zatmavená okna, což rovněž vyhláška neumožňuje. Svá tvrzení pak opřel o vypracovaný znalecký posudek.

Dá se očekávat, že dosud netrestané Olze Pospíšilové v tomto případě hrozí relativně nízký podmíněný trest. Ve hře je ovšem především dosti vysoká náhrada škody. Pokud by paní Pospíšilová byla pravomocně odsouzena, musela by coby viník autonehody zdravotním pojišťovnám zaplatit šest set tisíc korun za léčení zraněných policistů a Policii ČR za zničení speciálního auta dalších 160 tisíc korun. Obhajoba v této souvislosti upozornila rovněž na to, že zranění policistů by nemusela být tak vážná, pokud by byli připoutání. Připouští, že dle zákona o policii policisté při zákroku být připoutani nemusí.

Rozsudek v tomto případě dosud nepadl, jednání bylo odročeno na 13. června 2013.   

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments