Příjemnou noc, dnes je středa 20.2.2019
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

20 bouračka_vrahovickaV úterý byla u prostějovského soudu obžalovaná Olga Pospíšilová za to, že v březnu loňského roku neumožnila ve Vrahovické ulici průjezd policejní škodě octavia. Ta v tu chvíli pronásledovala unikajícího motorkáře a ve vysoké rychlosti narazila do renaultu obžalované, která právě odbočovala do ulice Zátiší.

Oba policisté skončili v nemocnici, zejména jeden z nich se s následky svých četných zranění potýká dodnes. Obhájce obžalované Martin Kalabis přišel s argumentem, že dle vyhlášky policejní auto nebylo vybaveno tak, aby ve městě smělo jet rychlostí vyšší jak 50 kilometrů v hodině! Obžalovaná mu tedy nemusela dávat přednost!

Státní zástupce svoji obžalobu postavil na znaleckém posudku, z něhož vyplývá, že řidička měla šanci rychle se blížící policejní auto vidět i slyšet a adekvátně na danou situaci zareagovat.  Tím měla Pospíšilová porušit důležitou povinnost dát přednost automobilu s právem přednostní jízdy.  Hlavním argumentem obhajoby je to, že podle vyhlášky modrá octavia nebyla dostatečně vybavena tak, aby mohla být označena jako vozidlo s právem přednostním jízdy. „Podle vyhlášky musí být takové vozidlo výslovně vybaveno zvláštním výstražným světelným znamením, která má být umístěno na nejvyšším místě auta a světlo z něj musí být vidět v úhlu 360 stupňů. Tak tomu v tomto případě jednoznačně nebylo, policejní auto mělo pouze tzv. doplňkové výstražné světlo umístěné v přední masce auta. To však není dostatečné pro to, aby mělo právo přednosti v jízdě,” vytáhl eso z rukávu obhájce obžalované Martin Kalabis, který rovněž upozornil na to, že policejní octavia  měla zatmavená okna, což rovněž vyhláška neumožňuje. Svá tvrzení pak opřel o vypracovaný znalecký posudek.

Dá se očekávat, že dosud netrestané Olze Pospíšilové v tomto případě hrozí relativně nízký podmíněný trest. Ve hře je ovšem především dosti vysoká náhrada škody. Pokud by paní Pospíšilová byla pravomocně odsouzena, musela by coby viník autonehody zdravotním pojišťovnám zaplatit šest set tisíc korun za léčení zraněných policistů a Policii ČR za zničení speciálního auta dalších 160 tisíc korun. Obhajoba v této souvislosti upozornila rovněž na to, že zranění policistů by nemusela být tak vážná, pokud by byli připoutání. Připouští, že dle zákona o policii policisté při zákroku být připoutani nemusí.

Rozsudek v tomto případě dosud nepadl, jednání bylo odročeno na 13. června 2013.   

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments