Dobré odpoledne, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 krizovatkaAvizovaná generální rekonstrukce křižovatky ulic Olomoucká, Sladkovského a Barákova se o nějaký ten měsíc pozdrží. Důvody jsou ovšem velmi logické. Projektové přípravy nákladné rekonstrukce, do které se zapojí hned tři investoři, jsou velmi náročné a vyžadují delší čas.

Ovšem krajský úřad i tak nechal už minulý týden vozovku v bezprostředním okolí železničního přejezdu vyfrézovat. „Nechceme čekat až do samotné rekonstrukce, ta silnice je tady nekvalitní, plná výtluků a hrbolů. Odfrézováním a částečné dílčí opravou chceme do doby zahájení celkové opravy zlepšit stav silnice v Olomoucké ulici u přejezdu,“ vysvětlil Večerníku Alois Mačák, první náměstek hejtmana Olomouckého kraje a prostějovský radní.

Co se týká rekonstrukce této křižovatky, v pondělí proběhla další schůzka všech tří investorů, tedy zástupců Olomouckého kraje, Drážního úřadu a Magistrátu města Prostějova, s dopravními odborníky.

„V současnosti probíhá finální příprava projektové dokumentace. Kvůli tomu, že prostředkem křižovatky vede železniční přejezd, je velmi technicky náročná. Nicméně počítáme s tím, že projekt bude hotov do srpna tohoto roku a stavební povolení obdržíme v září. Pak vyhlásíme výběrové řízení a v listopadu, pokud nedojde ke komplikacím s odvoláním některých v konkurzu neúspěšných firem, by rekonstrukce křižovatky Olomoucká – Barákova mohla začít. V tuto dobu však půjde s největší pravděpodobností vzhledem k počasí jen k úpravám okolo komunikace, tedy výměně osvětlení a rekonstrukci chodníků. Do samotné silnice by se stavbaři zřejmě pustili až na začátku příštího roku, jakmile to dovolí klimatické podmínky,“ uvedl Alois Mačák s tím, že snahou Olomouckého kraje je maximální uspíšení celého přípravného procesu. „Nejvíce práce se budeme snažit provést ještě v letošním roce, naším cílem je maximální bezpečnost křižovatky,“ uzavřel toto téma první náměstek hejtmana Alois Mačák.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments