Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 krizovatkaAvizovaná generální rekonstrukce křižovatky ulic Olomoucká, Sladkovského a Barákova se o nějaký ten měsíc pozdrží. Důvody jsou ovšem velmi logické. Projektové přípravy nákladné rekonstrukce, do které se zapojí hned tři investoři, jsou velmi náročné a vyžadují delší čas.

Ovšem krajský úřad i tak nechal už minulý týden vozovku v bezprostředním okolí železničního přejezdu vyfrézovat. „Nechceme čekat až do samotné rekonstrukce, ta silnice je tady nekvalitní, plná výtluků a hrbolů. Odfrézováním a částečné dílčí opravou chceme do doby zahájení celkové opravy zlepšit stav silnice v Olomoucké ulici u přejezdu,“ vysvětlil Večerníku Alois Mačák, první náměstek hejtmana Olomouckého kraje a prostějovský radní.

Co se týká rekonstrukce této křižovatky, v pondělí proběhla další schůzka všech tří investorů, tedy zástupců Olomouckého kraje, Drážního úřadu a Magistrátu města Prostějova, s dopravními odborníky.

„V současnosti probíhá finální příprava projektové dokumentace. Kvůli tomu, že prostředkem křižovatky vede železniční přejezd, je velmi technicky náročná. Nicméně počítáme s tím, že projekt bude hotov do srpna tohoto roku a stavební povolení obdržíme v září. Pak vyhlásíme výběrové řízení a v listopadu, pokud nedojde ke komplikacím s odvoláním některých v konkurzu neúspěšných firem, by rekonstrukce křižovatky Olomoucká – Barákova mohla začít. V tuto dobu však půjde s největší pravděpodobností vzhledem k počasí jen k úpravám okolo komunikace, tedy výměně osvětlení a rekonstrukci chodníků. Do samotné silnice by se stavbaři zřejmě pustili až na začátku příštího roku, jakmile to dovolí klimatické podmínky,“ uvedl Alois Mačák s tím, že snahou Olomouckého kraje je maximální uspíšení celého přípravného procesu. „Nejvíce práce se budeme snažit provést ještě v letošním roce, naším cílem je maximální bezpečnost křižovatky,“ uzavřel toto téma první náměstek hejtmana Alois Mačák.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments