Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 manzele_umrtiSpolu desítky let žili, spolu v jeden den zemřeli... Řeč je o manželské dvojici, která dlouhá léta obývala dům ve Veleslavínské ulici v Prostějově, až v něm skonala. Bytový objekt je v současné době nepřístupný, vstup do něj policie zapečetila i přesto, že s největší pravděpodobností byla vyloučena  násilná smrt i jakékoliv veškeré sebevražedné příznaky. Okolnosti nedávné smrti Dobroslava (81) a Dobromily (78) z Prostějova tak zůstávají pro policisty i samotné lékaře velkou záhadou...

Viděli jste někdy dvě jména zemřelých na jednom parte? Pokud ne, není se co divit. Nestává se to totiž příliš často... Nyní je však tato situace nešťastným koncem pro dva staré manžele z prostějovské Veleslavínské ulice. Jestliže se jedná o lidi, kteří zemřeli nečekaně, obyčejně to napovídá tezi, že se buď stali obětí vraždy, nebo spáchali sebevraždu.  V jejich případě ovšem vše bylo zřejmě jinak. Po stopách záhadné smrti manželské páru se Večerník vydal v průběhu minulého týdne. A zjistili jsme, že celý případ skutečně vrtá hlavou nejen policistům, ale i lékařům...

Jak se nám podařilo zjistit, bezvládné manžele objevili ve čtvrtek 13. června lékaři prostějovské záchranky. „V den nálezu byli oba lidé už minimálně dva týdny po smrti. Když jsme k nim dorazili, jejich těla ležela na podlaze ve dvou různých místnostech.  Ani jedno z nich se nenacházelo v posteli. Na místo jsme přivolali hlídku Policie ČR, která začala případ šetřit,“ reagoval Radomír Gurka, šéf prostějovských záchranářů.

Šetření policistů přímo na místě cizí zavinění na smrti někoho z manželského páru neobjevilo. Byla však nařízena soudní pitva. „Její výsledky možnost cizího zavinění rovněž nepotvrdily,“ sdělil tiskový mluvčí policie Josef Bednařík.

Jak oba staří manželé zemřeli? Kdo z nich skonal jako první? Pokud přijmeme teorii, že jeden z nich zemřel přirozenou smrtí, proč ten druhý okamžitě nezavolal lékaře? A neměl v tom přece jen někdo prsty?

„Nabízí se varianta, že jeden z nich zemřel a ten druhý ho objevil, jak leží na podlaze. Prodělaný šok pro něj představoval takovou zátěž, že zkolaboval. To je ovšem pouhá spekulace, ve skutečnosti jsem se s něčím podobným za dobu své praxe nikdy nesetkal,“ vyjádřil se Radomír Gurka z prostějovské záchranky. Je přitom známá spousta případů, kdy po úmrtí svého celoživotního partnera umře steskem třeba do půl roku i jeho druh či družka. Že by však oba manželé na věčnost přirozeně odešli v ten samý den? „Možné to je, ale opravdu jsem se s něčím podobným zatím nesetkal,“ reagoval zkušený lékař.

Podle vyjádření sousedů byli na sebe oba staří manželé hodně závislí. „Žili tu dlouho, přesto o nich skoro nic nevíme. Byli to takoví samotáři. Starý pán špatně chodil a i jeho žena skoro nevycházela ven. Měli dceru, ale ta žila někde hodně daleko, snad v Pardubicích,“ prozradila Večerníku jedna ze sousedek.

Co se tedy ve skutečnosti stalo, zůstává zastřeno rouškou tajemství.  Možná, že se oběma stařečkům skutečně stejně jako starořeckým Filémonovi a Baucis splnilo jejich vroucí přání. Starověcí manželé si totiž kdysi u Bohů vyprosili, aby ve chvíli, když přijde jejich čas, odešli z tohoto světa společně. Díky tomu nemuseli toho druhého oplakávat...

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments