Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 vysvedceni… a další školní rok je v tahu! S výjimkou jediného případu rozdali v pátek ráno učitelé základních a středních škol po celém Prostějovsku žákům a studen-tům závěrečná vysvědčení. Večerník však byl už ve středu na Základní škole Majakovského ve Vrahovicích, kde děti obdržely „výslužku“ s dvoudenním předstihem.

A že se tady děly věci! Vysvědčení zde totiž dostal i „žák“, který rozhodně nepatřil do druhé třídy! Nebo že by snad šedesátkrát propadl...?

Deset měsíců uteklo jako voda a zase jsou tu letní prázdniny. Na konci minulého týdne obdržely děti závěrečná vysvědčení a nebylo snad nikoho, kdo by se netěšil na dvouměsíční volno. Žáci, studenti a učitelé tak mají jedinečnou možnost relaxovat své síly. Starosti ovšem naopak začínají rodičům...

Večerník se během uplynulého týdne vydal do dvou základních škol. Už ve středu, kvůli naplánované rekonstrukci vnitřních prostor, se rozdávalo vysvědčení na Základní škole Majakovského ve Vrahovicích. „Bylo to velmi dojemné loučení, zvláště když podle našich tradic dnes prvňáčci vyprovázeli naše deváťáky, kteří u nás končí základní školní docházku. Uronila se nejedna slzička,“ sdělila nám přímo na místě Vlasta Ambrožová, ředitelka Základní školy Majakovského ve Vrahovicích. Ve zdejší druhé třídě došlo i ke kuriózní situaci, když třídní učitelka předávala vysvědčení staršímu pánovi s hodně prošedivělými vlasy. Napadlo nás - že by několikanásobný propadlík? „Ale kdepak, občas se stává, že některý z žáků je v době rozdávání vysvědčení už s rodiči na dovolené a pro závěrečné ohodnocení si přijde dědeček nebo babička,“ vysvětlila s úsměvem Vlasta Ambrožová.

V ostatních prostějovských školách obdržely děti vysvědčení shodně v pátek. Večerník se byl podívat za prvňáčky na Základní školu Melantrichovu. „Jsou dneska k neutišení, raubíři. Ale ne, jsou to hodné děti a navíc na vysvědčení nemají vůbec špatné známky. Skoro samé jedničky, sem tam nějaká ta dvojka,“ hlásila nám třídní učitelka 1. B. Libuše Dvořáková. „Za chvíli si pro mě přijede tatínek a jedeme do Chorvatska, heč! A mám samé jedničky,“ pochlubila se vzápětí dívčina, která před námi mávala právě obdrženým vysvědčením.

„Právě ukončený školní rok proběhl v Prostějově naprosto klidně, bez jakýchkoliv problémů. Přeji všem krásné a pohodové prázdniny, hlavně těm, kteří uspěli a dva měsíce volna budou pro ně zasloužené. A kdo náhodou neuspěl, tak aby si z toho vzal ponaučení a nenechal to už nikdy dospět do až tak hořkého konce. Všem pedagogům rovněž přeji, aby během prázdnin si zocelili nervy a načerpali nových sil,“ sdělila Večerníku Ivana Hemerková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov, která je na radnici zodpovědná za školství.

26 vysvedceni1 26 vysvedceni2 26 vysvedceni3 26 vysvedceni4

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments