Dobré ráno, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 vysvedceni… a další školní rok je v tahu! S výjimkou jediného případu rozdali v pátek ráno učitelé základních a středních škol po celém Prostějovsku žákům a studen-tům závěrečná vysvědčení. Večerník však byl už ve středu na Základní škole Majakovského ve Vrahovicích, kde děti obdržely „výslužku“ s dvoudenním předstihem.

A že se tady děly věci! Vysvědčení zde totiž dostal i „žák“, který rozhodně nepatřil do druhé třídy! Nebo že by snad šedesátkrát propadl...?

Deset měsíců uteklo jako voda a zase jsou tu letní prázdniny. Na konci minulého týdne obdržely děti závěrečná vysvědčení a nebylo snad nikoho, kdo by se netěšil na dvouměsíční volno. Žáci, studenti a učitelé tak mají jedinečnou možnost relaxovat své síly. Starosti ovšem naopak začínají rodičům...

Večerník se během uplynulého týdne vydal do dvou základních škol. Už ve středu, kvůli naplánované rekonstrukci vnitřních prostor, se rozdávalo vysvědčení na Základní škole Majakovského ve Vrahovicích. „Bylo to velmi dojemné loučení, zvláště když podle našich tradic dnes prvňáčci vyprovázeli naše deváťáky, kteří u nás končí základní školní docházku. Uronila se nejedna slzička,“ sdělila nám přímo na místě Vlasta Ambrožová, ředitelka Základní školy Majakovského ve Vrahovicích. Ve zdejší druhé třídě došlo i ke kuriózní situaci, když třídní učitelka předávala vysvědčení staršímu pánovi s hodně prošedivělými vlasy. Napadlo nás - že by několikanásobný propadlík? „Ale kdepak, občas se stává, že některý z žáků je v době rozdávání vysvědčení už s rodiči na dovolené a pro závěrečné ohodnocení si přijde dědeček nebo babička,“ vysvětlila s úsměvem Vlasta Ambrožová.

V ostatních prostějovských školách obdržely děti vysvědčení shodně v pátek. Večerník se byl podívat za prvňáčky na Základní školu Melantrichovu. „Jsou dneska k neutišení, raubíři. Ale ne, jsou to hodné děti a navíc na vysvědčení nemají vůbec špatné známky. Skoro samé jedničky, sem tam nějaká ta dvojka,“ hlásila nám třídní učitelka 1. B. Libuše Dvořáková. „Za chvíli si pro mě přijede tatínek a jedeme do Chorvatska, heč! A mám samé jedničky,“ pochlubila se vzápětí dívčina, která před námi mávala právě obdrženým vysvědčením.

„Právě ukončený školní rok proběhl v Prostějově naprosto klidně, bez jakýchkoliv problémů. Přeji všem krásné a pohodové prázdniny, hlavně těm, kteří uspěli a dva měsíce volna budou pro ně zasloužené. A kdo náhodou neuspěl, tak aby si z toho vzal ponaučení a nenechal to už nikdy dospět do až tak hořkého konce. Všem pedagogům rovněž přeji, aby během prázdnin si zocelili nervy a načerpali nových sil,“ sdělila Večerníku Ivana Hemerková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov, která je na radnici zodpovědná za školství.

26 vysvedceni1 26 vysvedceni2 26 vysvedceni3 26 vysvedceni4

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments