Dobrý večer, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

26 vysvedceni… a další školní rok je v tahu! S výjimkou jediného případu rozdali v pátek ráno učitelé základních a středních škol po celém Prostějovsku žákům a studen-tům závěrečná vysvědčení. Večerník však byl už ve středu na Základní škole Majakovského ve Vrahovicích, kde děti obdržely „výslužku“ s dvoudenním předstihem.

A že se tady děly věci! Vysvědčení zde totiž dostal i „žák“, který rozhodně nepatřil do druhé třídy! Nebo že by snad šedesátkrát propadl...?

Deset měsíců uteklo jako voda a zase jsou tu letní prázdniny. Na konci minulého týdne obdržely děti závěrečná vysvědčení a nebylo snad nikoho, kdo by se netěšil na dvouměsíční volno. Žáci, studenti a učitelé tak mají jedinečnou možnost relaxovat své síly. Starosti ovšem naopak začínají rodičům...

Večerník se během uplynulého týdne vydal do dvou základních škol. Už ve středu, kvůli naplánované rekonstrukci vnitřních prostor, se rozdávalo vysvědčení na Základní škole Majakovského ve Vrahovicích. „Bylo to velmi dojemné loučení, zvláště když podle našich tradic dnes prvňáčci vyprovázeli naše deváťáky, kteří u nás končí základní školní docházku. Uronila se nejedna slzička,“ sdělila nám přímo na místě Vlasta Ambrožová, ředitelka Základní školy Majakovského ve Vrahovicích. Ve zdejší druhé třídě došlo i ke kuriózní situaci, když třídní učitelka předávala vysvědčení staršímu pánovi s hodně prošedivělými vlasy. Napadlo nás - že by několikanásobný propadlík? „Ale kdepak, občas se stává, že některý z žáků je v době rozdávání vysvědčení už s rodiči na dovolené a pro závěrečné ohodnocení si přijde dědeček nebo babička,“ vysvětlila s úsměvem Vlasta Ambrožová.

V ostatních prostějovských školách obdržely děti vysvědčení shodně v pátek. Večerník se byl podívat za prvňáčky na Základní školu Melantrichovu. „Jsou dneska k neutišení, raubíři. Ale ne, jsou to hodné děti a navíc na vysvědčení nemají vůbec špatné známky. Skoro samé jedničky, sem tam nějaká ta dvojka,“ hlásila nám třídní učitelka 1. B. Libuše Dvořáková. „Za chvíli si pro mě přijede tatínek a jedeme do Chorvatska, heč! A mám samé jedničky,“ pochlubila se vzápětí dívčina, která před námi mávala právě obdrženým vysvědčením.

„Právě ukončený školní rok proběhl v Prostějově naprosto klidně, bez jakýchkoliv problémů. Přeji všem krásné a pohodové prázdniny, hlavně těm, kteří uspěli a dva měsíce volna budou pro ně zasloužené. A kdo náhodou neuspěl, tak aby si z toho vzal ponaučení a nenechal to už nikdy dospět do až tak hořkého konce. Všem pedagogům rovněž přeji, aby během prázdnin si zocelili nervy a načerpali nových sil,“ sdělila Večerníku Ivana Hemerková, náměstkyně primátora statutárního města Prostějov, která je na radnici zodpovědná za školství.

26 vysvedceni1 26 vysvedceni2 26 vysvedceni3 26 vysvedceni4

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-