Dobré ráno, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 estakadaNa webových stránkách Prostějovského Večerníku i v jeho tištěném vydání jsme vydali zprávu o uzavření estakády Haná a s tím související uzavírkou nájezdů na rychlostní komunikaci pro všechna vozidla ve směru z Prostějova na Olomouc. Oficiální zpráva rady města i vedoucích činitelů odboru dopravy zněla jasně, k uzavírce dojde v pondělí 1. července! Jenomže jak naše redakce, tak i stovky rozhořčených Prostějovanů si zajisté všimly, že k žádné uzavírce nedošlo a řidiči tak mohou z Prostějova do Olomouce bez problémů jezdit po dálnici.

 

Jak to tedy je? Během uplynulé hodiny jsme se snažili na třech místech zjistit pravý stav věcí. A přišli jsme na to, že v této otázce panují neuvěřitelné zmatky a co je horší, všechny kompetentní orgány tvrdí něco jiného! „Jsem naštvaná jako nikdy předtím! Ministerstvo dopravy nebo firma, která má rekonstrukci estakády provádět, dělají z lidí naprosté blbce! Měli jsme jasný požadavek k dopravnímu značení ohledně uzavírky i objízdné trasy k 1. červenci a v tomto smyslu jsme informovali i veřejnost. Podle nejnovější zprávy budou ale nájezdy na dálnici ve směru od Prostějova na Olomouc uzavřeny až od srpna! Já už prostě nevěřím ničemu,“ svěřila se www.vecernikpv.cz Alena Rašková, náměstkyně primátora Prostějova.  Zcela odlišnou zprávu nám pak zase podal Michael Vafek, dopravní inženýr Policie ČR v Prostějově. „Podle mých informací bude uzavírka nájezdů zdržena jen o pár dní, měla by vejít v platnost maximálně od čtvrtku 4. července,“ uvedl doslova Michael Vafek. Naše redakce pro jistotu kontaktovala ještě Ředitelství silnic a dálnic Olomouckého kraje. „Pravda je taková, že se musíme řídit příkazem ministerstva dopravy, ale tady vzhledem k probíhajícím dovoleným nebyl schopen dotyčný úředním nám vydat vyjádření k uzavírce a s tím spojenými opatřeními. Těžko v tuto chvíli sdělit přesný termín uzavírky nájezdů z Prostějova na Olomouc, snad budeme moudřejší koncem tohoto týdne. Opravdu nejsem schopen říct, zda uzávěrka vejde v platnost třetího, čtvrtého nebo pátého července, či bude přesunuta až na srpen,“ sdělil Pavel Študent, náměstek ředitele Ředitelství silnic a dálnic Olomouckého kraje, který je zodpovědný za stavební investice.

Pak si tedy vyberte, vážení Prostějované! My můžeme jen slíbit, že situaci okolo zmíněné uzavírky budeme každou hodinou sledovat a jakmile bude rozhodnuto o přesném termínu, okamžitě ho zveřejníme. 

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments