Příjemnou noc, dnes je sobota 22.2.2020
svátek slaví Petr,
zítra Svatopluk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 estakadaNa webových stránkách Prostějovského Večerníku i v jeho tištěném vydání jsme vydali zprávu o uzavření estakády Haná a s tím související uzavírkou nájezdů na rychlostní komunikaci pro všechna vozidla ve směru z Prostějova na Olomouc. Oficiální zpráva rady města i vedoucích činitelů odboru dopravy zněla jasně, k uzavírce dojde v pondělí 1. července! Jenomže jak naše redakce, tak i stovky rozhořčených Prostějovanů si zajisté všimly, že k žádné uzavírce nedošlo a řidiči tak mohou z Prostějova do Olomouce bez problémů jezdit po dálnici.

 

Jak to tedy je? Během uplynulé hodiny jsme se snažili na třech místech zjistit pravý stav věcí. A přišli jsme na to, že v této otázce panují neuvěřitelné zmatky a co je horší, všechny kompetentní orgány tvrdí něco jiného! „Jsem naštvaná jako nikdy předtím! Ministerstvo dopravy nebo firma, která má rekonstrukci estakády provádět, dělají z lidí naprosté blbce! Měli jsme jasný požadavek k dopravnímu značení ohledně uzavírky i objízdné trasy k 1. červenci a v tomto smyslu jsme informovali i veřejnost. Podle nejnovější zprávy budou ale nájezdy na dálnici ve směru od Prostějova na Olomouc uzavřeny až od srpna! Já už prostě nevěřím ničemu,“ svěřila se www.vecernikpv.cz Alena Rašková, náměstkyně primátora Prostějova.  Zcela odlišnou zprávu nám pak zase podal Michael Vafek, dopravní inženýr Policie ČR v Prostějově. „Podle mých informací bude uzavírka nájezdů zdržena jen o pár dní, měla by vejít v platnost maximálně od čtvrtku 4. července,“ uvedl doslova Michael Vafek. Naše redakce pro jistotu kontaktovala ještě Ředitelství silnic a dálnic Olomouckého kraje. „Pravda je taková, že se musíme řídit příkazem ministerstva dopravy, ale tady vzhledem k probíhajícím dovoleným nebyl schopen dotyčný úředním nám vydat vyjádření k uzavírce a s tím spojenými opatřeními. Těžko v tuto chvíli sdělit přesný termín uzavírky nájezdů z Prostějova na Olomouc, snad budeme moudřejší koncem tohoto týdne. Opravdu nejsem schopen říct, zda uzávěrka vejde v platnost třetího, čtvrtého nebo pátého července, či bude přesunuta až na srpen,“ sdělil Pavel Študent, náměstek ředitele Ředitelství silnic a dálnic Olomouckého kraje, který je zodpovědný za stavební investice.

Pak si tedy vyberte, vážení Prostějované! My můžeme jen slíbit, že situaci okolo zmíněné uzavírky budeme každou hodinou sledovat a jakmile bude rozhodnuto o přesném termínu, okamžitě ho zveřejníme. 

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments