Dobrý večer, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 estakadaNa webových stránkách Prostějovského Večerníku i v jeho tištěném vydání jsme vydali zprávu o uzavření estakády Haná a s tím související uzavírkou nájezdů na rychlostní komunikaci pro všechna vozidla ve směru z Prostějova na Olomouc. Oficiální zpráva rady města i vedoucích činitelů odboru dopravy zněla jasně, k uzavírce dojde v pondělí 1. července! Jenomže jak naše redakce, tak i stovky rozhořčených Prostějovanů si zajisté všimly, že k žádné uzavírce nedošlo a řidiči tak mohou z Prostějova do Olomouce bez problémů jezdit po dálnici.

 

Jak to tedy je? Během uplynulé hodiny jsme se snažili na třech místech zjistit pravý stav věcí. A přišli jsme na to, že v této otázce panují neuvěřitelné zmatky a co je horší, všechny kompetentní orgány tvrdí něco jiného! „Jsem naštvaná jako nikdy předtím! Ministerstvo dopravy nebo firma, která má rekonstrukci estakády provádět, dělají z lidí naprosté blbce! Měli jsme jasný požadavek k dopravnímu značení ohledně uzavírky i objízdné trasy k 1. červenci a v tomto smyslu jsme informovali i veřejnost. Podle nejnovější zprávy budou ale nájezdy na dálnici ve směru od Prostějova na Olomouc uzavřeny až od srpna! Já už prostě nevěřím ničemu,“ svěřila se www.vecernikpv.cz Alena Rašková, náměstkyně primátora Prostějova.  Zcela odlišnou zprávu nám pak zase podal Michael Vafek, dopravní inženýr Policie ČR v Prostějově. „Podle mých informací bude uzavírka nájezdů zdržena jen o pár dní, měla by vejít v platnost maximálně od čtvrtku 4. července,“ uvedl doslova Michael Vafek. Naše redakce pro jistotu kontaktovala ještě Ředitelství silnic a dálnic Olomouckého kraje. „Pravda je taková, že se musíme řídit příkazem ministerstva dopravy, ale tady vzhledem k probíhajícím dovoleným nebyl schopen dotyčný úředním nám vydat vyjádření k uzavírce a s tím spojenými opatřeními. Těžko v tuto chvíli sdělit přesný termín uzavírky nájezdů z Prostějova na Olomouc, snad budeme moudřejší koncem tohoto týdne. Opravdu nejsem schopen říct, zda uzávěrka vejde v platnost třetího, čtvrtého nebo pátého července, či bude přesunuta až na srpen,“ sdělil Pavel Študent, náměstek ředitele Ředitelství silnic a dálnic Olomouckého kraje, který je zodpovědný za stavební investice.

Pak si tedy vyberte, vážení Prostějované! My můžeme jen slíbit, že situaci okolo zmíněné uzavírky budeme každou hodinou sledovat a jakmile bude rozhodnuto o přesném termínu, okamžitě ho zveřejníme. 

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-