Příjemnou noc, dnes je středa 13.11.2019
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 mlekoHodně rozčilen přišel ve čtvrtek do naší redakce Jiří Vencovský z Prostějova. Den předtím dostal chuť na čerstvé mléko z automatu. Zašel si proto ke Kauflandu a do mincovníku hodil desetikorunu. Požadovaný půllitr bílé tekutiny mu ale do připravené umělohmotné lahve nenatekl...

„Už u toho automatu se mi zdálo, že mléka je podstatně méně než půl litru. Nečekal jsem, že za desetikorunu z toho bude jen takový malý frťan. Nicméně jsem přišel domů a obsah láhve jsem si změřil. Bylo v ní jen 0,38 litru. Hned mě napadlo, že takhle chytře asi provozovatel automatu na lidech vydělává,“ svěřil se Večerníku se svými pocity Jiří Vencovský.

Ještě ve čtvrtek jsme proto kontaktovali provozovatele mléčného automatu, kterým je Zemědělské družstvo v Němčicích nad Hanou. A zjistili jsme ovšem, že o žádném úmyslu někoho ošidit v žádném případě nejde. „Ano, vím o tom, čas od času se toto přihodí. Je to tím, že pokud z automatu delší dobu někdo mléko nečerpá, přívodní trubky nasají vzduch a hladina mléka spadne. Kdyby si pan Vencovský načepoval mléko znovu, už by mu automat vydal správnou míru,“ vysvětlil Večerníku Zdeněk Zdráhal ze ZOD v Němčicích nad Hanou s tím, že když se něco podobného stane, lidé jsou už navyklí volat na číslo servisního technika, které je uvedeno na automatu. „Technik okamžitě přijede, a buď zákazníkovi vrátí peníze, nebo ho na naše náklady nechá načepovat nové mléko,“ dodal Zdeněk Zdráhal.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments