Dobré dopoledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 mlekoHodně rozčilen přišel ve čtvrtek do naší redakce Jiří Vencovský z Prostějova. Den předtím dostal chuť na čerstvé mléko z automatu. Zašel si proto ke Kauflandu a do mincovníku hodil desetikorunu. Požadovaný půllitr bílé tekutiny mu ale do připravené umělohmotné lahve nenatekl...

„Už u toho automatu se mi zdálo, že mléka je podstatně méně než půl litru. Nečekal jsem, že za desetikorunu z toho bude jen takový malý frťan. Nicméně jsem přišel domů a obsah láhve jsem si změřil. Bylo v ní jen 0,38 litru. Hned mě napadlo, že takhle chytře asi provozovatel automatu na lidech vydělává,“ svěřil se Večerníku se svými pocity Jiří Vencovský.

Ještě ve čtvrtek jsme proto kontaktovali provozovatele mléčného automatu, kterým je Zemědělské družstvo v Němčicích nad Hanou. A zjistili jsme ovšem, že o žádném úmyslu někoho ošidit v žádném případě nejde. „Ano, vím o tom, čas od času se toto přihodí. Je to tím, že pokud z automatu delší dobu někdo mléko nečerpá, přívodní trubky nasají vzduch a hladina mléka spadne. Kdyby si pan Vencovský načepoval mléko znovu, už by mu automat vydal správnou míru,“ vysvětlil Večerníku Zdeněk Zdráhal ze ZOD v Němčicích nad Hanou s tím, že když se něco podobného stane, lidé jsou už navyklí volat na číslo servisního technika, které je uvedeno na automatu. „Technik okamžitě přijede, a buď zákazníkovi vrátí peníze, nebo ho na naše náklady nechá načepovat nové mléko,“ dodal Zdeněk Zdráhal.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments