Dobré odpoledne, dnes je úterý 27.10.2020
svátek slaví Šarlota a Zoe,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 mlekoHodně rozčilen přišel ve čtvrtek do naší redakce Jiří Vencovský z Prostějova. Den předtím dostal chuť na čerstvé mléko z automatu. Zašel si proto ke Kauflandu a do mincovníku hodil desetikorunu. Požadovaný půllitr bílé tekutiny mu ale do připravené umělohmotné lahve nenatekl...

„Už u toho automatu se mi zdálo, že mléka je podstatně méně než půl litru. Nečekal jsem, že za desetikorunu z toho bude jen takový malý frťan. Nicméně jsem přišel domů a obsah láhve jsem si změřil. Bylo v ní jen 0,38 litru. Hned mě napadlo, že takhle chytře asi provozovatel automatu na lidech vydělává,“ svěřil se Večerníku se svými pocity Jiří Vencovský.

Ještě ve čtvrtek jsme proto kontaktovali provozovatele mléčného automatu, kterým je Zemědělské družstvo v Němčicích nad Hanou. A zjistili jsme ovšem, že o žádném úmyslu někoho ošidit v žádném případě nejde. „Ano, vím o tom, čas od času se toto přihodí. Je to tím, že pokud z automatu delší dobu někdo mléko nečerpá, přívodní trubky nasají vzduch a hladina mléka spadne. Kdyby si pan Vencovský načepoval mléko znovu, už by mu automat vydal správnou míru,“ vysvětlil Večerníku Zdeněk Zdráhal ze ZOD v Němčicích nad Hanou s tím, že když se něco podobného stane, lidé jsou už navyklí volat na číslo servisního technika, které je uvedeno na automatu. „Technik okamžitě přijede, a buď zákazníkovi vrátí peníze, nebo ho na naše náklady nechá načepovat nové mléko,“ dodal Zdeněk Zdráhal.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-