Dobré ráno, dnes je pátek 5.6.2020
svátek slaví Dobroslav,
zítra Norbert
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 tituka gambovaSedmadvacetiletá rodačka z Prostějova Lucie Gambová se poslední zářijové pondělí objevila  v hojně sledovaném pořadu České televize „Na stopě“, jehož prostřednictvím otevřela po čtrnácti letech případ své ztracené matky. Ta se od roku 1999 nenašla a proto byla po pěti letech prohlášena za mrtvou, s čímž se sympatická slečna dodnes nesmířila. V rozhovoru s redaktorem ČT dokonce obvinila vlastního otce z podílu na vraždě své maminky!

Jak Večerník zjistil, lidé z okolí rodiny její verzi shodně podporují. Dále jsme v minulých dnech postupně zjistili, jaké důvody mohl mít manžel Radek Gamba pro odklizení své manželky Lenky Gambové (†45). Bohatému a vlivnému podnikateli měla pohřešovaná žena údajně dlouhodobě vyhrožovat, že kvůli jeho nevěrám ho po rozvodu „o všechno obere a ještě ho pošle do vězení“. Krátce před jejím zmizením se ovšem měli manželé „nečekaně“ udobřit...

Policie celý případ důkladně vyšetřovala, bohužel se jí dosud nepodařilo najít tělo pohřešované. Místo jejího posledního odpočinku zřejmě zná jen vrah, případně jeho komplic. A tihle lidé stále chodí mezi námi! My známe rovněž mnohé podrobnosti týkající se období, kdy žena zmizela. Devětapadesátiletý Radek Gamba byl v ten den s dětmi na motorkářském srazu. S ohlášením ztráty své ženy pak následně otálel. Nedlouho po „odchodu“  Lenky Gambové začal její manžel žít s jinou ženou...  

Jak se na své chování dívá nyní? Co říká na ostré vyjádření vlastní dcery?
A proč se Lucie Gambová vydala po dlouhých čtrnácti letech do Čech hledat matku?
Máme reakci nejen samotné iniciátorky a dalších členů rodiny, ale také bývalého podnikatele, který se nyní živí jako řidič kamionu!

LUCIE GAMBOVÁ PŘIPUSTILA, ŽE ZA VRAŽDU SVÉ MATKY MŮŽE TÁTA!

Tak to je síla! Ukázat na vlastního otce jako na možného (spolu)viníka smrti své maminky, to chce hodně velké odhodlání i pádné argumenty. Šestadvacetiletá Lucie Gambová obojí našla a v pořadu „Na stopě“, který vysílá každé pondělí Česká televize, otevřeně promluvila o tom, že její otec ví o smrti Lenky Gambové víc, než kdy přiznal... Většina lidí z okolí nešťastné rodiny s její verzí souhlasí. Bohužel tělo zmizelé Lenky Gambové se od osudného dne nikdy nenašlo, a tak v této věci ani nikdo nikdy nebyl obviněn. Policie však i po těch čtrnácti letech stále čeká na svědectví kohokoliv, kdo by do případu mohl vnést byť sebemenší světlo... PROSTĚJOVSKÝ Večerník si
v minulých dnech dopisoval s Lenkou Gambovou, hovořili jsme s jejím bratrem i dalšími příbuznými, kontaktovali jsme známé a kamarádky. Toto vše jsme se dozvěděli.

Lenka Gambová pracovala v Oděvním podniku Prostějov. Pohledná pětačtyřicetiletá žena zmizela na přelomu května a června roku 1999. V té době bylo její dceři Lucii dvanáct let. Manžel Radek podnikal a spolu s Lenkou vlastnili několik obchodů s oblečením, navíc prodávali grilovaná kuřata. Dařilo se jim, utěšeně bohatli, koupili mlýn v Mostkovicích a patřili mezi prostějovskou smetánku. Jinak spořivý Radek Gamba utrácel peníze hlavně za svoji velkou slabost, kterou byly vždy ženy. „On jich měl opravdu hodně. Byl to typický vrchňák. Jak uviděl ženskou s velkýma prsama, musel ji mít stůj co stůj,“ vypověděl například jeden z Gambových známých.
Lenka Gambová na manželovy opakované nevěry údajně přišla. Podle Lucie se s ním chtěla rozvést. „Už si ve Zlíně našla nějaký dům, kde mi chtěla zařídit pokojík. Spolu jsme měly vždy hodně otevřený vztah, komunikace byla bez problémů na denním pořádku Takže se mi s lesčíms svěřila. Věděla jsem od ní všechno, protože mi také všechno říkala. I to, že se chce rozvádět. Už to měla všechno zorganizované,“ vypověděla pro Českou televizi Lucie.
Kromě manželského svazku či dětí spojovalo Lenku a Radka Gambovi také podnikání. Na něm si Radek Gamba hodně zakládal, často se zmiňoval o tom, že peníze do rozjezdu získal tvrdou prací v dolech. Muselo mu být přitom jasné, že po rozvodu by o podstatnou část majetku přišel. „Lenka mu vyhrožovala, že přijde o všechno a ještě ho zavřou,“ prohlásil zdroj blízký rodině. Podobně jako řada dalších si však nepřál být v této souvislosti nikterak jmenován.  

Hledal ji až po patnácti dnech
Jednoho květnového dne vzal Radek Gamba svoji dvanáctiletou dceru Lucii a o rok staršího syna Tomáše na víkend. Odjeli na motorkářský sraz. Byl to jeden z mála okamžiků, kdy byly obě děti tak dlouho bez mámy. V té době rozhodně netušily, že už to bude navždy... „Jsem přesvědčena, že táta o zmizení mámy hodně ví! Rozhodně víc, než doposud řekl... Divné je také to, že táta její zmizení nahlásil až po takových patnácti dnech. To mi rozhodně nepřijde normální, že ji nehledal hned,“ vyjádřila se celkem logicky Lucie.
Další ranou pro obě děti bylo to, když Radek Gamba začal s jednou ze svých milenek žít. A  vcelku brzy! „Bylo to tak měsíc po tom, co jeho manželka Lenka zmizela. Přitom se pořád vlastně nevědělo, kde je a jestli se brzy nevrátí. Působilo to hodně zvláštně,“ prohlásil náš zdroj.

Obě děti tátovi už dávno nevěří
Lucie s Tomášem zřejmě původně uvěřili tátově verzi, že jejich maminka odcestovala do Tuniska. V Africe byla předtím na dovolené a údajně se zde měla zamilovat. Postupně však u nich začaly převládat pochybnosti a se zmizením mámy se velmi špatně smiřovali. K tomu se přidaly velké konflikty s otcem. „Prodal dům v Brandlově ulici a dceři ani synovi nedal ani korunu. Syn, který tam v té době bydlel, při jednom z návratů domu našel ve vystěhovaném domě vzkaz, ať zmizí, že tam brzy bude nový vlastník,“ prohlásil náš zdroj.
Sedmadvacetiletý Tomáš Gamba přitom rozhodně není vzorem ctností. Rád si užíval alkoholové večírky
a nikdy dlouhodobě nepracoval. Když se ocitl na ulici, byla to pro synáčka z bohaté rodiny fakticky neřešitelná situace. Nevěděl si rady, opakovaně se dostal do křížku se zákonem a skončil ve vězení. Pracovitější Lenku nakonec zachránilo to, že si našla zaměstnání v Itálii. Právě z ní se nedávno vrátila, aby před televizními kamerami obvinila svého vlastního otce ze zmizení matky.
Hned nato putovala zpět na Apeninský poloostrov s obavami z možných reakcí jejího otce, případně jeho přátel. Její bratr Tomáš Gamba, který stále žije v Prostějově, se k celé záležitosti blíže vyjadřovat nechtěl. Podařilo se nám ho však zkontaktovat. Otce už osm let neviděl a stejně jako sestra na tom nehodlá nic měnit. Jak nám prozradil, s jejím vyjádřením jednoznačně souhlasí. To samé platí snad pro každého, kdo Lenku Gambovou znal. Jelikož se však dosud nenašlo její tělo, oficiálně je stále vedena jako pohřešovaná. A to i přesto, že před lety již byla prohlášena za mrtvou.
Přes všechny možné domněnky se k okolnostem její smrti dosud nikomu nepodařilo zjistit nic konkrétnějšího. Celou pravdu tak zná zřejmě pouze její vrah…

Total Comments

 • Tabory Pavlík
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments