Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.4.2020
svátek slaví Vendula,
zítra Heřman a Hermína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 parkovisteA je to na světě! Poměrně dlouho odkládaný nový systém parkování v Prostějově mají už radní konečně na stole. Provozovatel placených parkovišť ve městě, společnost .A.S.A. Technické služby zpracovala novou studii toho, jakým způsobem budeme ve městě, hlavně tedy jeho centru, parkovat od 1. ledna příštího roku.

„Společnost .A.S.A., která i doposud prostějovská parkoviště provozovala, začne už v nejbližších dnech některá parkovací místa výrazně upravovat. Tou nejzásadnější změnou v celém novém systému je instalování závor na dvou parkovištích - ve Školní ulici a mezi Mlýnskou a Palackého ulicí. Závory totiž stoprocentně zamezí používání parkoviště těmi řidiči, kteří nezaplatí parkovné. Zbytek parkovišť v Prostějově zůstane provozováno stejně, jako tomu bylo doposud. Jen s tím rozdílem, že společnost .A.S.A. zaměstná hlídače, který bude parkoviště obcházet a kontrolovat placení parkovného ze strany řidičů,“ sdělila Večerníku chystané inovace Alena Rašková, náměstkyně primátora statutárního města, která je zodpovědná za dopravu v Prostějově.

K dalším změnám dojde i na jiných místech. „Upraveno bude i parkování na začátku Školní ulice u takzvaného ´Bílého domu´. Tady se doposud po jedné straně parkovalo podélně, na druhé příčně. Tento systém bude sjednocen, protože podélným parkováním se ztrácí spousta místa. Navíc i tato lokalita bude pro parkování zpoplatněna. Nová parkovací místa by se měla přidávat u sídla Všeobecné zdravotní pojišťovny u Kubusu, která budou samozřejmě rovněž zpoplatněna. V Kostelní ulici se zase ještě letos zkvalitní povrch parkoviště a budou zde vyhrazena i místa pro obyvatele bydlící na náměstí T.G. Masaryka. Nově se parkovací automat umístí také na parkovišti na začátku Brněnské ulice, kde doposud funguje jakési neřízené a hlavně neplacené parkování,“ prozradila dále náměstkyně primátora. „Jak už jsem řekla, všude se ale musí především výrazně zpřísnit kontrola placení. Pověřený zaměstnanec společnosti .A.S.A. bude kontrolovat každé vozidlo a pokud za sklem nenalezne potvrzení o zaplacení parkovného, uvědomí okamžitě městskou policii. Celá věc se pak bude okamžitě řešit pokutou na místě nebo „botičkou“. Bude to tvrdé, ale jinak to nejde,“ zdůrazňuje Alena Rašková.

Nový parkovací systém, který by měl začít fungovat již od 1. ledna 2014, počítá také se zpoplatněním míst v některých ulicích, například v Netušilově či Komenského. Nově se bude platit i v Sušinově ulici, kde doposud funguje systém stání vozidel na provizorním parkovišti.

Situaci s parkováním v centru města do tří let výrazně ulehčí výstavba obchodního centra Galerie Prostějova společno-stí Manthellan. Podzemní i venkovní parkoviště má pojmout stovky vozidel, přičemž poplatek nemá být žádný či pouze symbolický. „Samozřejmě, že se všem motorizovaným návštěvníkům centra města uleví, tyto plochy k parkování budou určeny nejenom pro zákazníky obchodního centra, ale i pro širokou veřejnost,“ potvrdila Rašková neoddiskutovatelný fakt, že mnohdy kritizovaná stavba „obchoďáku“ bude mít i vedlejší a důležitá pozitiva.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar