Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 zidkaHodně v předstihu jsou stavbaři, kteří mají na starosti realizaci nového oplocení Smetanových sadů na Vápenici včetně rekonstrukce přilehlého chodníku. Přestože v letošním roce bylo v plánu jen vybagrování staré zídky a příprava základů pro novou, povedlo se mnohem víc.


„Stavbařům přeje počasí, takže jsou viditelně v předstihu při realizaci této veřejné zakázky. Pro letošek se počítalo s proinvestováním dvou z celkově pěti milionů korun. Ale jak je vidět, dělníci nemuseli práce přerušit kvůli mrazům a makali ještě den před Vánoci,“ komentoval průběh stavebních prací spokojený Zdeněk Fišer, náměstek primátora zodpovědný za stavební investice.

Přestože se s montováním prefabrikátů nové zídky počítalo až na jaře, první dva díly se na Vápenici objevily už před Vánoci. Celkové oplocení Smetanových sadů se tak ponese ve stejném stylu, v jakém bylo zrealizováno na východní straně parku u Národního domu. „Pokud i nadále bude tak mírná zima, věřím, že zakázka bude splněna ve velkém předstihu,“ libuje si Zdeněk Fišer.


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments