Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 zidkaHodně v předstihu jsou stavbaři, kteří mají na starosti realizaci nového oplocení Smetanových sadů na Vápenici včetně rekonstrukce přilehlého chodníku. Přestože v letošním roce bylo v plánu jen vybagrování staré zídky a příprava základů pro novou, povedlo se mnohem víc.


„Stavbařům přeje počasí, takže jsou viditelně v předstihu při realizaci této veřejné zakázky. Pro letošek se počítalo s proinvestováním dvou z celkově pěti milionů korun. Ale jak je vidět, dělníci nemuseli práce přerušit kvůli mrazům a makali ještě den před Vánoci,“ komentoval průběh stavebních prací spokojený Zdeněk Fišer, náměstek primátora zodpovědný za stavební investice.

Přestože se s montováním prefabrikátů nové zídky počítalo až na jaře, první dva díly se na Vápenici objevily už před Vánoci. Celkové oplocení Smetanových sadů se tak ponese ve stejném stylu, v jakém bylo zrealizováno na východní straně parku u Národního domu. „Pokud i nadále bude tak mírná zima, věřím, že zakázka bude splněna ve velkém předstihu,“ libuje si Zdeněk Fišer.


Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-