Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 03 DonaO tom, že legendární a kdysi toliko populární obchodní dům DONA ve Svatoplukově ulici v Prostějově se může ze dne na den zbourat, se ví již delší dobu. Demoliční povolení je platné dva roky, navíc odpůrci bourání neuspěli se svými protesty u ministerstva kultury. Všechno má ale jeden velký háček. Vietnamští majitelé, kteří objekt před časem zakoupili, jsou prakticky nezvěstní! „Je pravda, že jsem dostal zakázku na vytvoření projektu nového nákupního centra, které mělo stát na místě Dony po zbourání této nemovitosti.

Jenomže projektová dokumentace je už dva a půl roku hotova, ale páni majitelé už se mnou nekomunikují a jsou k nezastižení. Připadá mi, jako by byli nezvěstní,“ svěřil se Večerníku prostějovský architekt Petr Gottwald.Po majitelích Dony ze společnosti OHY se opravdu slehla zem. Mohou se přitom pohybovat různě po světě. Z obchodního rejstříku vyplývá, že každý z trojice jednatelů brněnské společnosti OHY má adresu trvalého bydliště ve třech různých městech. Zatímco Hoang Van Hung by měl žít v Praze, tak Dung Van Nguyen ve Vídni. Třetím do party je Pham Thanh Long, který má trvalé bydliště v Socialistické republice Vietnam. „Přestože se tato záležitost investičně ani majetkově netýká města, bývalá Neherova továrna se nachází v památkové zóně. Pokusíme se prostřednictvím stavebního úřadu spojit s majiteli a upozornit je na havarijní stav budovy. A také nás bude zajímat, co mají v plánu s Donou dále,“ uvedl pro Večerník Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments