Dobrý podvečer, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 27_bourka„Spousta popadaných stromů, zranění naštěstí žádné,“ hlásí záchranáři

V pátek večer se nad Prostějovskem ženili všichni čerti. Silná bouřka doprovázená ničivou větrnou smrští se nevyhnula ani našemu regionu. Černé mraky blížící se od západu už okolo devatenácté hodiny dávaly tušit, že bude zle.

 

„Je pravda, že z celého Olomouckého kraje vyjížděly hasičské jednotky k různým událostem spojeným s bouřkou nejvíce právě v Prostějově a okolí,“ potvrdil Večerníku Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

První zprávu o večerních událostech vydali hasiči už v pátek před půlnocí. „V tuto chvíli již u pěti desítek událostí spojených se silným větrem a postupující bouřkou přes Olomoucký kraj zasahují profesionální i dobrovolní hasiči našeho kraje. V drtivé většině se jedná o likvidace spadených stromů a větších haluzí na komunikacích. Na Přerovsku zasahovali hasiči u dvou případů požárů po úderu blesku. Nejvíce počtem událostí zaměstnává hasiče situace na Prostějovsku,“ uvedl Zdeněk Hošák.

V průběhu sobotního rána se pak dával dohromady seznam všech zásahů a sčítaly se škody. „Doposud nejvíce pomocí, a to již tři desítky, řešily hasiči na Prostějovsku, jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů přejížděly od události k události. Jen v samotném městě Prostějov se jednalo o zhruba deset případů spadených stromů či mohutnějších větví,“ potvrdil mluvčí krajských hasičů.

Modré majáky aut hasičských vozidel blikaly přes těžko proniknutelnou tmu a silný déšť v Plumlovské ulici, kde strom spadl přes silnici a o kousek dál i na jeden z domů. Další z padlých stromů záchranáři odklízeli v ulicích Krasická, Vasila Škracha, Boženy Němcové, Brněnské a Anglické. Další podobné akce řešili hasiči v obcích na Prostějovsku, kdy nejhorší situace nastala v Ohrozimi, Lešanech a Kostelci na Hané.

 

 

 

 

 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar