Dobré odpoledne, dnes je neděle 5.4.2020
svátek slaví Miroslava,
zítra Vendula
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

12 03 demolice opJe to paradox dnešní doby. Na obrovských dluzích se dnes dá vydělat víc než na čemkoliv jiném... Kromě bank a „lichvářů“ profitují z neschopnosti splácet půjčky i ti, kteří se je snaží vymoci. Řeč je o insolvenčních správcích a exekutorech. Obě profese v dnešní době zažívají skutečně zlaté časy!

Oděvní podnik zkrachoval a nechal za sebou více jak dvě miliardy dluhů. Z tohoto faktu nemohl mít nikdo radost. Na druhou stranu se na konci kdysi největšího módního gigantu ve střední Evropě dalo také pořádně vydělat. Důkazem jsou nejen manažeři, kteří jej ke krachu fakticky přivedli, ale například také insolvenční správkyně Miloslava Horská. Ta do funkce nastoupila v červnu 2011. Za dva a půl roku práce po soudu poptává přesně 6 181 236 korun. To odpovídá měsíční mzdě přibližně dvě stě tisíc...

Na tyto peníze má přitom ze zákona nárok. Každému insolvenčnímu správci totiž přísluší dvě procenta z výnosu rozprodeje. Čistý zisk se v případě OP Prostějov zastavil na konci roku při 255 milionech korun. Pokud ke dvěma procentům z této částky připočtete ještě jednadvacetiprocentní DPH, dostanete právě více jak šest milionů korun pro Horskou.

Oněch asi 250 milionů korun, které se podařilo prodejem majetku OP získat, je však pouze zlomkem z více jak dvou miliard dluhů, které vedení podniku nadělalo. Všechny vymožené peníze zřejmě poputují na konto České spořitelny, která i tak na půjčkách pro tuto společnost prodělá minimálně přes čtyři stovky milionů korun. Původně však po Oděvním podniku chtěla dokonce částku 1,3 miliardy korun. Ztráta banky by tak činila více jak jednu miliardy korun.

Ostatních celkem 554 věřitelů však pravděpodobně utře nos úplně... Mezi nimi jsou například skupina Pyrghos Lefkos, která mimo jiné odkoupila pohledávky Raiffeisenbank ve výši 402 583 004 Kč, prostějovský Úřad práce (3 278 399 Kč), Finanční úřad Prostějov (5 253 184 Kč) či marketingová společnost TK PLUS (579 025 Kč). Mezi věřiteli najdeme i několik málo exoticky znějících jmen jako například Sergeje Muzyčuka z Prostějova, který po OP chtěl přes dva miliony korun.

Posledními, kdo chtějí na krachu OP vydělat, jsou nepochybně jeho noví vlastníci areálu, kteří se před nedávnem pustili do jeho celkové demolice. Ale to už je jiný příběh...

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar