Dobrý podvečer, dnes je neděle 15.9.2019
svátek slaví Jolana,
zítra Ludmila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 tesarTak tomu se říká politické „překvápko“! Bývalý prostějovský starosta Jan Tesař, stejně jako Jiří Pospíšil a Ivana Hemerková (Večerník informoval již v minulém čísle - pozn.red.), zamával své mateřské ODS a formou nezaplaceného příspěvku ukončil členství.

Ovšem podle dostupných informací Večerníku chystá Jan Tesař velký návrat do politiky! Ale docela v jiných, než modrých barvách...

Jak se totiž Večerník dozvěděl, Tesař se má stát lídrem kandidátky Babišova hnutí ANO 2011 pro podzimní komunální volby v Prostějově! Přestože se tato zvěst rychle šíří městem, sám ex-starosta tuto informaci nepotvrdil. Ovšem ani nevyvrátil! „Svůj odchod z Obřanské demokratické strany vůbec nemíním komentovat, nashledanou,“ byl Jan Tesař rychle hotov s odpovědí. Ještě než však stačil položit telefon, položili jsme mu i druhou otázku související právě s jeho comebackem do politiky. „Ani na toto téma ode mě nechtějte žádný komentář. Nejsem vůbec rozhodnutý, zda budu mít zájem ucházet se o nějaký post v novém zastupitelstvu,“ uvedl velmi stroze bývalý první muž magistrátu. 
Večerník se však snažil každopádně zjistit mnohem více o tomto žhavém tématu, které určitě zčeří vody v blížících se komunálních volbách. Proto jsme zamířili přímo k pramenu, tedy k Jaroslavu Faltýnkovi, pravé ruce současného vicepremiera Andreje Babiše. Právě Faltýnek má totiž za úkol v Prostějově sestavit silnou kandidátku ANO 2011. „Zatím se tvoří, žádná konkrétní jména tak po mně nechtějte. Můžu v tuto chvíli jen říct, že většinu kandidátů budou tvořit nové a neokoukané tváře,“ sdělil exkluzivně Večerníku Jaroslav Faltýnek. Na přímou otázku, zda lídrem bude Jan Tesař, odpověděl hodně tajuplně. „Opakuji, že většinu kandidátky budou tvořit nové tváře, které nejsou spjaté s politikou. To není filištýnská odpověď, to je odpověď politika,“ zasmál se do telefonu předseda poslaneckého klubu ANO 2011.
Tím se toto téma stalo ještě záhadnějším, jméno Jana Tesaře na pozici lídra totiž nebylo ani v nejmenším rozporováno!
Čistě teoreticky, pokud by Jan Tesař kandidaturu za ANO 2011 přijal, vzhledem k preferencím tohoto hnutí by mohlo dojít k přímému souboji o primátorské křeslo na prostějovském magistrátu s Miroslavem Pišťákem (ČSSD)! „Že by se Honza Tesař vrátil? To slyším opravdu poprvé právě teď od vás,“ podivil se současný primátor Statutárního města Prostějov. „Pokud by tomu tak bylo, tak se na tento politický souboj velice těším, a mohu všechny ujistit, že by se jednalo o naprosto férový boj,“ prohlásil se svým typickým úsměvem Pišťák.
Volby do zastupitelstev se nezadržitelně blíží a uvidíme, jaká překvapení nás ještě čekají...

Total Comments

 • Národní dum
 • Hanácké Slavnosti
 • Prohlídky Plumlov
 • Bonsaj
 • Box
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments