Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 tesarTak tomu se říká politické „překvápko“! Bývalý prostějovský starosta Jan Tesař, stejně jako Jiří Pospíšil a Ivana Hemerková (Večerník informoval již v minulém čísle - pozn.red.), zamával své mateřské ODS a formou nezaplaceného příspěvku ukončil členství.

Ovšem podle dostupných informací Večerníku chystá Jan Tesař velký návrat do politiky! Ale docela v jiných, než modrých barvách...

Jak se totiž Večerník dozvěděl, Tesař se má stát lídrem kandidátky Babišova hnutí ANO 2011 pro podzimní komunální volby v Prostějově! Přestože se tato zvěst rychle šíří městem, sám ex-starosta tuto informaci nepotvrdil. Ovšem ani nevyvrátil! „Svůj odchod z Obřanské demokratické strany vůbec nemíním komentovat, nashledanou,“ byl Jan Tesař rychle hotov s odpovědí. Ještě než však stačil položit telefon, položili jsme mu i druhou otázku související právě s jeho comebackem do politiky. „Ani na toto téma ode mě nechtějte žádný komentář. Nejsem vůbec rozhodnutý, zda budu mít zájem ucházet se o nějaký post v novém zastupitelstvu,“ uvedl velmi stroze bývalý první muž magistrátu. 
Večerník se však snažil každopádně zjistit mnohem více o tomto žhavém tématu, které určitě zčeří vody v blížících se komunálních volbách. Proto jsme zamířili přímo k pramenu, tedy k Jaroslavu Faltýnkovi, pravé ruce současného vicepremiera Andreje Babiše. Právě Faltýnek má totiž za úkol v Prostějově sestavit silnou kandidátku ANO 2011. „Zatím se tvoří, žádná konkrétní jména tak po mně nechtějte. Můžu v tuto chvíli jen říct, že většinu kandidátů budou tvořit nové a neokoukané tváře,“ sdělil exkluzivně Večerníku Jaroslav Faltýnek. Na přímou otázku, zda lídrem bude Jan Tesař, odpověděl hodně tajuplně. „Opakuji, že většinu kandidátky budou tvořit nové tváře, které nejsou spjaté s politikou. To není filištýnská odpověď, to je odpověď politika,“ zasmál se do telefonu předseda poslaneckého klubu ANO 2011.
Tím se toto téma stalo ještě záhadnějším, jméno Jana Tesaře na pozici lídra totiž nebylo ani v nejmenším rozporováno!
Čistě teoreticky, pokud by Jan Tesař kandidaturu za ANO 2011 přijal, vzhledem k preferencím tohoto hnutí by mohlo dojít k přímému souboji o primátorské křeslo na prostějovském magistrátu s Miroslavem Pišťákem (ČSSD)! „Že by se Honza Tesař vrátil? To slyším opravdu poprvé právě teď od vás,“ podivil se současný primátor Statutárního města Prostějov. „Pokud by tomu tak bylo, tak se na tento politický souboj velice těším, a mohu všechny ujistit, že by se jednalo o naprosto férový boj,“ prohlásil se svým typickým úsměvem Pišťák.
Volby do zastupitelstev se nezadržitelně blíží a uvidíme, jaká překvapení nás ještě čekají...

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments