Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

27 zachodkyDalší z mnoha investičních akcí města právě skončila. Už delší čas provází kritika výstavbu veřejných záchodků mezi Smetanovými sady a kinem Metrem. Mnohým se totiž nezdá cena této stavby, která se blíží třem milionům korun!

„Co se týká veřejných záchodků za Metrem, už poslední červnový den byly ukončeny stavební práce, první červencový týden pak proběhly veškeré revizní práce a konečná kolaudace je v plánu v úterý 8. července. Když dopadne všechno dobře, můžeme ještě týž den na veřejných záchodcích vykonat slavnostně svoji potřebu,“ prozradil Večerníku s úsměvem Zdeněk Fišer, náměstek prostějovského primátora pro stavební investice.

On sám stále zastává názor, že cena za „hajzlíky“ není vůbec přemrštěná. „Jedná o sumu, která byla vysoutěžená ve výběrovém řízení a byla naprosto nejnižší mezi dalšími nabídkami. Musíme si uvědomit, že částku přes dva miliony osm set tisíc korun nezaplatíme pouze za stavbu veřejných záchodků. Společně s tím proběhlo vybudování všech potřebných inženýrských sítí a přípojek elektřiny, vody. Navíc se musely okolní plochy zpevnit a ve směru od Smetanových sadů napojit i přístupové chodníky,“ vypočetl všechny další položky investiční akce Fišer.

Zbývá přesto dodat kacířskou otázku, jak se bude Prostějovanům čůrat za tři mega? 

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-